Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2014 Ford Mondeo Genel Başlık Ve 1.0 & 1.5 Ecoboost Motor Eklemesi!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Size bir flac müzik nasıl atabilirim,farkı fark edeceksiniz

Biraz konu dışı olmakla beraber flac veya ape gibi kayıpsız müzik formatları ile 320 kbps düzeyinde sıkıştırılmış mp3'ü biribirinden ayırmak özellikle otomobil içerisi gibi akustik olarak sorunlu bir ortamda bence neredeyse imkansız.

foobar ve kaliteli kulaklık yaptığım karşılaştırmalı dinlemelerde ancak kompleks müzik parçalarında kayıpsız çalmada bir nebze daha fazla derinlik ve canlılık ayırt edebiliyorum ki benzeri bir ortamı otomobil iç mekanında sağlamak mümkün değil. 

Ve kulağım eğitimli ve oldukça iyidir, tabii 15 kHz üzeri için yaşım gereği sorumluluk alamam ama müzikte de o frekanslarda pek bir şey yok. 

Yani bu bağlamda araba için flac diye tutturmaya gerek yok...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Plasebo iyidir  :)

Çoğu insan 192 kbps ile 256-320 kbps yi ayırıramaz,256 ile 320 kbps yi ayırmak çok çok zor ve 320 ile Flac ayırımı neredeyse imkansızdır,bununla alakalı çalışmalarda yapılmış ama gigabaytların uçtuğu bir zamanda FLAC iyidir,Plasebo kesin etkili fakat fazla yüksek seslerde sanki fark var gibi gibi ama psikolojikte olabilir :)

Gerçi çoğu insanın 32-64-128 dinlediği bir ortamda konuşuyoruz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

inanın şu an yazdıklarınızı kurtalan express'i seyreden inek gibi ilgi ile ama kesinlikle anlamadan okuyorum... 

temsili ben ...

Bakma sen, biz de anlamıyoruz ama anlıyormuş gibi bilgiç bilgiç yazıp hava atıyoruz, nasılsa kimse anlamaz diye düşünerek...

Anafikir: Mondeo'nun ses sistemi iyidir. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz konu dışı olmakla beraber flac veya ape gibi kayıpsız müzik formatları ile 320 kbps düzeyinde sıkıştırılmış mp3'ü biribirinden ayırmak özellikle otomobil içerisi gibi akustik olarak sorunlu bir ortamda bence neredeyse imkansız.

foobar ve kaliteli kulaklık yaptığım karşılaştırmalı dinlemelerde ancak kompleks müzik parçalarında kayıpsız çalmada bir nebze daha fazla derinlik ve canlılık ayırt edebiliyorum ki benzeri bir ortamı otomobil iç mekanında sağlamak mümkün değil. 

Ve kulağım eğitimli ve oldukça iyidir, tabii 15 kHz üzeri için yaşım gereği sorumluluk alamam ama müzikte de o frekanslarda pek bir şey yok. 

Yani bu bağlamda araba için flac diye tutturmaya gerek yok...

Cem Bey'in yazdıklarına aynen katılıyorum. Araçlarda standart gelen kaliteli ses sistemlerinde flac ile 320 kbps mp3 farkını ayırt etmek çok zor, kulağınızın biraz hassas olması gerekiyor. Ancak referans olarak kullanılan kaliteli kulaklıklar ile fark algılanabilir oluyor. Şahsen kullandığım AKG kulak içi kulaklıklar ile ipad air üzerinden flac müzik dinlemenin keyfi tartışılamaz benim için :). Eski 2.5 kasa focus aracımdaki sony sistemini de şimdiki aracım kugada arıyorum. Eski aracımdaki akustik denge bence piyasadaki birçok araçta yoktu. Ha sistem çok mu kaliteliydi, hayır ancak iyi dengelenmişti. Bazı parçalarda flac-320 kbps farkı da az da olsa anlaşılabilir durumdaydı.   

Kemal Güllü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

şu 120 lik 1.5 tdci poershift bu arabaya olaydı gerçekten passatı tahtından edebilirdi. 
   E6'ya takılıyor Cengom, E6'ya takılmaması için ECU'ya lobotomi yapmak yani kuZu'yu salak edip yürümez, bastın mı tepki vermez ... piyasa ağzı ile -sağır- etmek lazım. Onu da biz istemiyoruz ... (bkn.pas geçme hakkını kullanmak)  Anlaycağın bir ürünün lastiğinin dönmesi için önce bizim içimize sinmesi lazım. 
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi oldu mu bu yani ? Focus 1.5 dizel otomatik hemde powershift... Mondeo dizel manuel hemde otomatik seçeneği yok hemde "d" sınıfı satıyorsun (çok beklersin satmayı)... Sen ne ayaksın Ford ? demezler mi adama ?

Neyse güzel araba güzel kombinasyon (herkesin hayali) çok satar bu çok.

ford zaten bu stratejiyle mondeo falan satamaz...müşteriye seçenek sunamazsan musteride başka markalara gider
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ford zaten bu stratejiyle mondeo falan satamaz...

Üstadım an itibarı ile Mondeo stoğumuz sıfır, Mayıs üretimi araçlar daha Hamburg'tan yola çıkmadı ama onlar da sahipli, Haziran ayı üretimi (...yani daha çeliği bile satın alınmamış kuZu'lar) araçlarda ise tek - tük boşta sipariş var, örnek vermek gerekirse benim Haziran'da 11 adet Mondiş'im geliyor ve sadece 3 (üç) adet'i boşta. (Haziran üretimi ... yani kontak Ağustos ilk haftasında dönecek) ... biz bu arabaları Tanzanya'ya mı satıyoruz? 

...herkesi memnun edemezsiniz, mümkün değil ... mümkün olsa da büyük ihtimal ile fizibil değildir. Ürün bu ... onu kabul eden kitle yeni Mondiş'i nüfusuna geçirtiyor (iyi günlerde kullansınlar) ve de kullanıyor. 

Biz de biliyoruz focus'ta kullandığımız 1,5tDCI + PS opsiyonu Mondiş'te sunulsa satışların tavanı delip geçeceğini ... ancak böyle bir opsiyon (en azından an itibarı ile) yok. Yarım yamalak bir şey olacağına , son kullanıcıyı mutsuz, bizi mutsuz edeceğine hiç olmasın ... eksik kalsın mantığı gereği bizim yüzümüzü kızartmayacak, müşteriyi de aldığına pişman ettirmeyecek araçlar imal/ithal ediyor ve satıyoruz.

... 1,5 benzinli + A/T veya 1,6 tDCI manuel Mondiş'te işinizi görmüyor mu? 2,0 tDCI PS'e geçmek de mi istemiyorsunuz?  ... yapacak bir şey yok o zaman, paranıza geçer hükmünüz ... size Ford veremeyeceğiz.

Bu kadar net yani... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.