Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni 2012 Kia Cee'd Resimli İncelemesi Ve Test Sürüşü

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Gösterişli bir ön cansız bir yan ve sıradan bir arka ile birleşerek biraz dengesiz bir tasarım ile sonuçlanmış.

Motor ve süspansiyon konusunda yorum yapmak için test sürüşünü beklemek lazım.

İç tasarım maalesef olmamış.

Birbirinden kopuk ve turuncu ve de küçük iki ayrı ekran basit ve komik.

Ses sistemi eğreti oturmuş, konsol genel yapısı da öyle, tasarıma başlayıp hayal gücü sessiz kalınca alelacele bitirilmiş gibi.

Göstergelerde koca ve tek benzin göstergesi de rahatsız ediyor, altlı üstlü hararet ile birlikte yerleştirselerdi daha iyi olurdu. Devir ve hız göstergesi iyi.

Direksiyon düğmeleri de ürkütüyor, ama mantığı düzgün gibi, tek endişem kazara değme olasılığı, sayı olarak çok ve çok orta yerdeler.

Koltuk kaplamaları da fazla alacalı.

Genelde pek çok detay düşünülmüş gibi.

Fiyat politikasına gelince; Hyundai grubunun alt kuruluşu olan Kia otomobil sektöründe Hyundai'nin biraz daha ulaşılabilir modeli olarak pazara çıkıyor.

Türkiye'de aynı fiyata satıldıklarını görünce hiç düşünmeden Hyundai'ye yönelirim.

İki seçenek var, ya Hyundai fiyat arttıracak ya da Kia fiyat düşürecek, bu fiyatlarla caddelerde nadir görülen bir araç olmaya aday.

Ve kim ne derse desin bu araç da Uzak Doğu Kokuyor, ama doğru yoldalar, hızla öğreniyor ve geliştiriyorlar.

Hızlı ve ayrıntılı inceleme için teşekkürler Yakup.

Ve Cenk EB 1.0 beklemeye devam et.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu araç hakkındaki yorumlarımı test sürüşünden sonra yapmak istiyorum.

i30 ne kadar tüm forumlarda övülsede ve bende tasarımını beğensem de, aracı sürdüğüm an herşey bitti benim için.Geçtim FII nin direksiyonuna ve gittiğim yoldan zevk aldım.

Ama sürmeden benimde herkes gibi iyi yolda olduklarını söylemem gerek, daha 10 yıl önce kia piyasada yoktu neredeyse bunu düşününce tebrik etmek gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gerçi kia suv larını , büyük arazi araçlarınında fiyatlarını uçurdu , acaba onların satışı ne durumda ; belkide bildikleri vardır ... Ama şöyle bir bakınca golf , ford , astra , hyundai , kia 3 aşağı 5 yukarı aynı fiyatlarda ; alman mı koremi ?genel olarak tabiki

alman ... herkezde böyle düşünür , japon olsa gam yemiyeceğim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Sportage geldiği günden beri yok satıyor; aylar sonrasına sıra yazıyorlar; geçen yıl şubat ayında 1.6 motor için 2012 ye sıra yazabiliriz demişlerdi izmirde.

Sportage ın fiyatını gördüğümde ben de dehşete düşmüştüm. Focus tit yerine çok rahat bu arabayı alabilirdim, sadece yakıt sarfyatından biraz korktum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sportage ın fiyatını gördüğümde ben de dehşete düşmüştüm. Focus tit yerine çok rahat bu arabayı alabilirdim, sadece yakıt sarfyatından biraz korktum..

Sehir dışı 100km. cc ile 5L/100 km. tüketimi var 1.6 GDI motorun, tutumlu da.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eline sağlık Yakup, güzel bir inceleme olmuş ;):yeah:

Dış tasarımı i30 dan daha tok ve olgun duruyor. İç mekanı ise hiç beğenmedim, i30 daha güzel ve başarılı bence iç kısımda. Cem abinin dediği gibi teyp sanki eğreti gibi duruyor, keza klima kısmıda uyumsuz ve eğreti gibi geldi bana. Direksiyondaki düğmelerin çokluğu kaba ve gereksiz olmuş. Yer yer kullanılan parlak siyah kısımlar şık durmakla birlikte, çizilmeye ve deforme olmaya çok müsait durumdalar konumları itibariyle.

Bunların dışında gayet güzel araç olmuş. Malzeme kalitesinin iyi olduğu söyleniyor, detaylarda güzel düşünülmüş. Fakat fiyat avantajı olmadan iyi satış adetlerini yakalaması zor.

F/P, iç tasarım, servis ve piyasa şartları itibariyle i30'u ceed'e tercih ederim ben :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben olsam kia'yı tercih ederdim gibi geliyor ama test etmek lazım birde :) (i30 yerine)

Fiyatlarıda ben ekleyeyim bari :D

YENİ CEE'D

Yeni cee'd CONCEPT Otomatik Vites 1.6 Benzinli 135ps 51.100 TL 51.100 TL

Yeni cee'd CONCEPT Düz vites 1.6 Dizel 128ps 51.600 TL 51.600 TL

Yeni cee'd CONCEPT Otomatik Vites 1.6 Dizel 128ps 54.600 TL 54.600 TL

Yeni cee'd CONCEPT PLUS Otomatik Vites 1.6 Dizel 128ps 58.400 TL 58.400 TL

Bu fiyatlarla hiçbiri seçeneğini seçmek lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana kalırsa direksiyon haricinde hoş bir araç fakat az önce araştırdım ve garantisinin 2 yıl olduğunu gördüm c4 gibi.Bu tarz araçlar sıfır alınır 60 bin 70 binde kar etmeksizin satılır yine sıfırı alınır.

Yani bizim ford lar kadar uzun ömürlü olmaz ve satarken kar getirmez gibime geliyor.

Benim kendi aracımı aldığım fiyata c4 ün en dolusunu alabiliyorken vazgeçmemin sebebi buydu.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eline sağlık Yakup teşekkürler..

Ben de dün akşam Tek-kar kartalda inceledim. Hatta bu başlık 17:15 gibi açıldı ben de çıkana kadar tümü yüklenir de Yakuptan feyz alır onun dediği yerlere daha dikkatli bakarım dedim. Fakat ben çıkana kadar bu başlık tamamlamamıştı mecburen kendi başıma baktım. Cebime 1000TL kapora koydum jazzıma atladım gittim. Tekkarda 4-5 tane var şovruumda ve adamlar 4-5 tane ilk günden sattık dediler (hep aynı geyik; çok tutuluyor abi kaçırma) . Beyaz bir dizel otomatik üst donanım da test aracı vardı ve teklif ettiler ama çıkmadım.

Her ne kadar yorumları ve resimleri çök beğensem de ön tasarımı o kadar beğenemedim. Arka tasarımı ise çok silik buldum. resmen astradan mı çalalım leondan mı çalalım diye karar verememiş ikisinin de kötü taraflarını almışlar gibi geldi bana.

Bir yabancı incelemede Hankooklar sürüşü çok kötü yapıyor o sebeple Continental lastikli tercih edin demişlerdi. Baktım tüm arabalar Hankooklu idi demek ki o yayın üzerine contilileri ingiltereye yollamışlar.

İç mekan için kalite ve işçilik adına bu segmentte eleştirilecek bir taraf yok, i30dan çok daha albenili. Fakat arap bol bulunca hesabı her yere piano blackleri kaplamışlar. "Eleganlıkla" "çingenlik" arasında gidip geliyor gibiydi. Güneşi arkanıza aldığınızda çok fena yansıma yapar gibime geliyor.

Fiyatları çok çok çok pahalı. asranın 38 golfün 37 focusun 40tan başladığı memlekette 51100den Kia başlatmak enteresan. Pek benzinli satmak umutları yok. Düz benzinli asla gelmeyecek , çift kavrama benzinli ise az sayıda gelecekmiş.

Neyse güzel ama vurmadı beni. Bu fiyatla da almayı düşünmem şahsen.. Test sürüşü yapmak da istemedim eve gidip karnımı doyurayım fikri daha çok çekti beni.

1000Tl kaporayı da götürüp küçüğün okuluna kayıt için verdim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyatları çok çok çok pahalı. asranın 38 golfün 37 focusun 40tan başladığı memlekette 51100den Kia başlatmak enteresan. Pek benzinli satmak umutları yok. Düz benzinli asla gelmeyecek , çift kavrama benzinli ise az sayıda gelecekmiş.

1000Tl kaporayı da götürüp küçüğün okuluna kayıt için verdim.

Aynen öyle, yukarda da dediğim gibi 5.000 adet'i geçecekler mi bakalım...zor gibi

Okul hayırlı olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.