Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yeni Focus -Silkme Sorunu

Guest Özcan B.

Soru

merhaba arkadaşlar. yenı focus 1.6 tdci 115hp style arac aldım henüz 1000 km deyım..fakat aracımda bi durum var bu bir sorun göstergesi midir yoksa her 0 km focus da olan birşey midir ben anlamadım.aracta hangi viteste oldugumdan ve gaza nasıl yüklendiğimden bagımsız olarak bazen sanki aracın yakıtı bitiyormus yada yakıt sistemınde bir tıkanıklık olupta gazda-devirde- bosluk yaparcasına anlık bi güçte bosalma oluyor.bir iki saniyelıgıne arac gazdan kesiliyor gıbı oluyor sanki yakıt biterken araca yeteri yakıt gitmedıgınde yaptıgı boşalma-silkme gibi..Aracı servise götürdük bilgisayara soktular ve bir arıza göremediler,daha sonra deneme sürüşüne çıktık aynı durumu yaparsa uzmanın durumu anlaması için,fakat nadiren yaptığı için deneme sırasında olay tekrarlamadı,sonuç olarak şu an bir çözüm bulamadım...focus 3 kullanıcılarından daha önce bu tarz bir durum-sorun-yasayan oldu mu.bu teknik bir sorun mudur,yoksa geçici bir durum mudur?

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba Arkadaslar,

2013 nisan ayinda aldigim Focus 3 Style  1.6 115ps tekleme sorunu yasiyorum.Focusum daha 14.000 km de.Aracimi normalde Edirne de kullaniyorum.Fakat arada sirada sehir disina ciktigim da belirli bir sure sabit hizla giderken tekleme sorunu ile karsilasiyorum.Bu sorun ile ilgili 3 defa servise gitmeme ragmen sorun hala devam etmektedir.

Bu sorun ile karsilasan arkadaslar var mi aramizda? Yardimlarinizi bekliyorum.

Bu sorun bende de vardı.Ben uğraşmaktan vazgeçtim,siz de deneyin iyi oluyor:) Bu şekilde kullanmaya devam ediyorum,inşallah sıklaşmaz..eğer sıklaşmaya başlarsa götürüp otokoça birşey söylemeden satıcam,nasılsa sorunu tespit edemiyorlar ya satın alırken de edemezler:))

Özcan B. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba Arkadaslar,

2013 nisan ayinda aldigim Focus 3 Style 1.6 115ps tekleme sorunu yasiyorum.Focusum daha 14.000 km de.Aracimi normalde Edirne de kullaniyorum.Fakat arada sirada sehir disina ciktigim da belirli bir sure sabit hizla giderken tekleme sorunu ile karsilasiyorum.Bu sorun ile ilgili 3 defa servise gitmeme ragmen sorun hala devam etmektedir.

Bu sorun ile karsilasan arkadaslar var mi aramizda? Yardimlarinizi bekliyorum.

Edirnedekilerin pek bu güncellemedir yazılımdır haberleri yok.Onlara göre herşey normal.

Keşan'a gidip güncelletin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Isin enterasan kismi tekleme oldugunda ariza isigi falan da yanmiyor.Servistekilerde kayitli bir ariza yok diyorlar Sali gunu tekrar servisteyim kismetse alin bu arabayi tekleme yapana kadar gezin diyecegim.

Ama sorunu tekrar cozemezler ise ne yapmaliyim bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Isin enterasan kismi tekleme oldugunda ariza isigi falan da yanmiyor.Servistekilerde kayitli bir ariza yok diyorlar Sali gunu tekrar servisteyim kismetse alin bu arabayi tekleme yapana kadar gezin diyecegim.

Ama sorunu tekrar cozemezler ise ne yapmaliyim bilmiyorum..

Güncelleme için kontrol edilmesini isteyin,varsa güncelletin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ornek veriyorum; Cc hafizadaki hız 110, ben 90-100 civarı bir hizda (hafif eğim) iken reset tuşuna basıyorum ve arac tam 110'a gelince cok kısa (yarım saniye) silkeleme oluyor. Benzer durum yaşayan var mı?

var ama her zaman yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ornek veriyorum; Cc hafizadaki hız 110, ben 90-100 civarı bir hizda (hafif eğim) iken reset tuşuna basıyorum ve arac tam 110'a gelince cok kısa (yarım saniye) silkeleme oluyor. Benzer durum yaşayan var mı?

evet o da vardı bende bariz bir şekilde ama bursada serviste silkeleme için götürdükten sonra onu yapmayı kesti,eski hızını yakaladığında eskiden vurdurarak-silkeleyerek oturuyordu hızına,şu an hissettirmeden yavaşça hızına gelince gaz artırmayı kesiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet o da vardı bende bariz bir şekilde ama bursada serviste silkeleme için götürdükten sonra onu yapmayı kesti,eski hızını yakaladığında eskiden vurdurarak-silkeleyerek oturuyordu hızına,şu an hissettirmeden yavaşça hızına gelince gaz artırmayı kesiyor

Geçmiş olsun.  Benim bahsettiğim husus düz yolda değil, rampa çıkarken oluyor. Motor titreşimi nedeniyle aracı bu hafta içi servise bırakacağım. Gitmişken onu da söyleyeyim. Sizin problemi nasıl çözdü servis?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

işte orası karışık:)ustanın dediğine göre enjöktörlerin yerlerini değiştirip tanımlamayı yeni yerlerine göre yeniden yapmış..muhtemelen böyle bir şeyi servise söyleyince hönk! cevabı alacaksınız...bir de en kötüsü nedir biliyor musunuz,bu kadar kurumsal olan bir marka da bir araca yapılanların not edildiği bir sayfa yok,yani senin arabanın servis geçmişi yok...Sistemlerine bakıp araca daha önce gelen şikayetler dışında,şikayetlerin nasıl çözüldüğü,araca ne gibi işlemler yapıldığı,sorunun nereden kaynaklandığının tespiti gibi bilgiler mevcut değil...bunu nereden mi biliyorum?Silkme sorunuyla ilgili olarak forumda bu sorunu bir serviste çözdüğünü söyleyen bir arkadastan plakasını isteyip sorununu çözdüğü servisi aradım,amacım benımle aynı sorunu yasayıp sorunu giderilen kişinin kayıtlarına baktırıp ne işlem yapıldıgını öğrenip bunu kendi servisime söylemek yada onlarla irtibata geçirmekti,fakat çok yazık ki böyle bir kayıt tutulmuyor,çok profesyonelce dimi?bunun not edilmesi gerektiğini ben müşteri olarak düşünebiliyorum onlar üretici olarak düşünemiyor,böylelikle bir çok serviste çözülemeyen bir sorunu bir servis çözmeyi başarsa da o çözüm sır olarak kalıyor,sorunların gözlenmesi ve buna yönelik geliştirme&değiştirme çalışmalarının yapılması görünürde mümkün değil,belki avrupada böyle bir feedback mekanizması vardır,ab ye girersek..:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sistemlerine bakıp araca daha önce gelen şikayetler dışında,şikayetlerin nasıl çözüldüğü,araca ne gibi işlemler yapıldığı,sorunun nereden kaynaklandığının tespiti gibi bilgiler mevcut değil...bunu nereden mi biliyorum?Silkme sorunuyla ilgili olarak forumda bu sorunu bir serviste çözdüğünü söyleyen bir arkadastan plakasını isteyip sorununu çözdüğü servisi aradım,amacım benımle aynı sorunu yasayıp sorunu giderilen kişinin kayıtlarına baktırıp ne işlem yapıldıgını öğrenip bunu kendi servisime söylemek yada onlarla irtibata geçirmekti,

Bu ben değilim değilmi? :) O bilgiler mutlaka mevcuttur. Servislerden boşuna expertiz raporu alıyoruz o zaman. Ustaların daha önce meydana gelen arızaların kodu veya arıza adını yazarak arama yapabildikleri bir outlook ortamı var. Benim araçta oluşan silkeleme probleminide burdan buldular. Yani forddaki ustaların kendi aralarında kullandıkları bir mail ortamı var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

işte orası karışık:)ustanın dediğine göre enjöktörlerin yerlerini değiştirip tanımlamayı yeni yerlerine göre yeniden yapmış..muhtemelen böyle bir şeyi servise söyleyince hönk! cevabı alacaksınız...bir de en kötüsü nedir biliyor musunuz,bu kadar kurumsal olan bir marka da bir araca yapılanların not edildiği bir sayfa yok,yani senin arabanın servis geçmişi yok...Sistemlerine bakıp araca daha önce gelen şikayetler dışında,şikayetlerin nasıl çözüldüğü,araca ne gibi işlemler yapıldığı,sorunun nereden kaynaklandığının tespiti gibi bilgiler mevcut değil...bunu nereden mi biliyorum?Silkme sorunuyla ilgili olarak forumda bu sorunu bir serviste çözdüğünü söyleyen bir arkadastan plakasını isteyip sorununu çözdüğü servisi aradım,amacım benımle aynı sorunu yasayıp sorunu giderilen kişinin kayıtlarına baktırıp ne işlem yapıldıgını öğrenip bunu kendi servisime söylemek yada onlarla irtibata geçirmekti,fakat çok yazık ki böyle bir kayıt tutulmuyor,çok profesyonelce dimi?bunun not edilmesi gerektiğini ben müşteri olarak düşünebiliyorum onlar üretici olarak düşünemiyor,böylelikle bir çok serviste çözülemeyen bir sorunu bir servis çözmeyi başarsa da o çözüm sır olarak kalıyor,sorunların gözlenmesi ve buna yönelik geliştirme&değiştirme çalışmalarının yapılması görünürde mümkün değil,belki avrupada böyle bir feedback mekanizması vardır,ab ye girersek.. :)

Yetkili servislerin servis kayıt ortamı var. Ne yapıldığı yazılıyor. Fakat detay geçiyorlarmı bilmiyorum tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yazılım güncellemesi başlıklı konuda yazdığımı buraya da yazıyorum;

"Bugün rölantideki titreme nedeniyle servise gittim. Gitmişken 1'inci viteste ayağı gazdan çekince oluşan yığılmayı da söyledim. Servise yazılım durumundan bahsettim, gerekli yazılım güncellemesini yaptılar. 1'inci vitesteki yığılma artık gitti. Kasis vs geçerken ya da dur kalklı trafikte sıkıntı olabiliyordu. Arabanın kullanımı yumuşadı. Güncellenen yazılım sanırım PCM sürüm 1.0 (13.08.2012). Ancak rölantideki titreşim maalesef devam ediyor. Volanda veya motor kulaklarında herhangi bir sıkıntı ve arıza kodu olmadığını, 115'lik motorlarda titreşimin normal olduğunu söylediler. Bende bunu söylemeleri için herhangi başka 115lik Focus'ta aynı titreşim olması gerektiğini ilettim, orada bulunan STYLE paket bi Focus'ta denedik, o da titriyor ancak benim aracım gibi değil. Araç bariz titriyor. Bu husus canımı sıkıyor artık. Araçtan soğuyorum maalesef..

Ayrıca nasıl oluyorsa 22bindeki aracın ön balatalarının değişmesi gerektiğin söylediler. Bende 100-150 tl arası bir tutar çıkacağını düşünerek onay verdim. Kaç lira fatura çıktı ön balatalar için , ne siz sorun ne ben söyleyeyim.."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu ben değilim değilmi? :) O bilgiler mutlaka mevcuttur. Servislerden boşuna expertiz raporu alıyoruz o zaman. Ustaların daha önce meydana gelen arızaların kodu veya arıza adını yazarak arama yapabildikleri bir outlook ortamı var. Benim araçta oluşan silkeleme probleminide burdan buldular. Yani forddaki ustaların kendi aralarında kullandıkları bir mail ortamı var. 

olabilir tam hatırlayamıyorum ramazan bey,sizin hangi servisti?...bahsettiğiniz outlook sistemınden benım haberım yok demek ki sordugum servisin ve esk.deki servisin de bir haberi yok...memur gibi gelip gidiyorlar işte:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu konuda 2013 style paket focus'ta da benzer sorun var.

- 1. viteste klima açık iken aracı kaldırmak için ciddi gaz vermeniz gerekiyor, yoksa araç stop ediyor. 85hp'lik Renault megane 3'de böyle bir problem olmuyordu.

- Aynı zamanda otobanda seyir halinde iken Cruise Control açık olsun olmasın anlık bir turbo kesintisi oluyor. 1 saniye ya da yarım saniye sanki motor yakıt püskürtmüyor/ya da turbo kesiliyor gibi bir sarsıntı. (Megane 3'de de bu olmuyordu.)

- Focus 2'si olup 230 yaptığını 240 yaptığını söyleyenler var. Ben Megane ile 190 yapmışken, Focus 205 ancak yapıyor. Sanki arabaya birşeyler asılıyor gibi.

-Aracın üzerinde 235/40/18 lastik var ona yoruyordum ( Lastik geniş, sürtünme artıyor vb. ancak 102hp'lik jetta çok rahat 210 yapar iken 115 hp'lik focus gitmiyor)

Bu üç konuda ciddi olarak sorununu çözebilen oldu mu?

Bana nokta atışı olarak verebileceğiniz, bu problemi yaşamış ve çözmüş, sizin aracın referansı ile gidebileceğim yetkili servis söyler misiniz?

Bu arada yakıt olarak Opet'ten aldığım ultraforce ile daha çok silkeleme olduğunu farkettim. Shell'den nitro kullandığım zaman hissedilir oranda tepkime artıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

3-4 için yasal sınır olmayan ülkede yaşıyorsunuz sanırım? Aracınızın son hız değerine baktınız mi nedir diye? Hiçbir sorunu yok o konuda.

Diğerleri ise yazılım ile alakalı. Bir Ford yetkili Servisi'ne gidiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.