Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Astra 1.4T almalı mıyım? (veya corsa 1.4i)

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

Keşke alsaymışım bu astrayı. 1500 TL civarı zam yapmışlar. Dün gittim şimdi 45600 istiyorlar 2 hafta önce 44000 denen arabaya.

Bu arada 95 bg astra 1.3 dizel enjoy plusa da 51000 TL diyorlar (2 hafta önce 48750ye alanlar var).

Şimdi bakıyorum focus 1.6 tdci 95 bg metalik boyalı HB trend liste fiyatı 54750 falan, bunlar bunu maksimum 51e verir herhalde.

51e bomboşlayn focus HB kim alır aynı paraya aynı güçte bayağı bayağı dolu astra dururken.

Bu nedenle ayda 800 civarı astra HB, 700 civarı golf ve 600 civarı megane HB satılıyorken focus HB satışları 250 adedin altında..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Keşke alsaymışım bu astrayı. 1500 TL civarı zam yapmışlar. Dün gittim şimdi 45600 istiyorlar 2 hafta önce 44000 denen arabaya.

Bu arada 95 bg astra 1.3 dizel enjoy plusa da 51000 TL diyorlar (2 hafta önce 48750ye alanlar var).

Şimdi bakıyorum focus 1.6 tdci 95 bg metalik boyalı HB trend liste fiyatı 54750 falan, bunlar bunu maksimum 51e verir herhalde.

51e bomboşlayn focus HB kim alır aynı paraya aynı güçte bayağı bayağı dolu astra dururken.

Bu nedenle ayda 800 civarı astra HB, 700 civarı golf ve 600 civarı megane HB satılıyorken focus HB satışları 250 adedin altında..

Hepsinin sedanları farklı model onları da ekleyin :claps:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben araba alamam zaten..

Araba alma muhabbetim uzadığı için kaç tane forumdan atıldım ben :kıhkıh:

Cenk hocam, çok seçen seçintiye kalır derler.. sizinki de o olaya döndü.. bu kadar araştırmamak lazım aslında.. biraz araştırıp aklınıza yattığı anda almanız lazım.. yoksa asla mükemmeli bulamazsınız..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenk hocam, çok seçen seçintiye kalır derler.. sizinki de o olaya döndü.. bu kadar araştırmamak lazım aslında.. biraz araştırıp aklınıza yattığı anda almanız lazım.. yoksa asla mükemmeli bulamazsınız..

Yıllardır araba geçmişimden bir şey öğrendim. Severek heyecanla aldığım arabada hoşnut olmadığım tek bir nokta olsa tek bir vida eksik bile olsa ileride çok gözüme batıyor. Bunu bulduk alalım mantığını kendimde hep yanlış gördüm. Fakat şimdi benim beğendiğim arabalar çok çok pahalı oluyor. Bir de işin ekonomik boyutu var. Yıllarca arabalardan çok zarar ettik, elimizde bir tıssstan başka bişey yok. Yıllar boyunca resmen Hans'a, Kolça, Ferite çalışmışız. Son 2 yılda arabalar biraz karlı gibi görünüyor ama bu sürmeyecektir. Şu andan sonra alanın 1.5 yıl önce alan gibi karla satması pek mümkün değil bence. Hani araba eskisi gibi keyif de vermiyor istanbulda. Ben öğrenciyken 15 yaşında sürekli yolda kaldığım (bazen benzin bitmesi bazen arıza) bir passatım vardı Çapadan arkadaşlarla çıkar kavağa gider.Midye ekmek (sarıyerde bira satılmazdı, onu da çapadan alıp götürürdük) yer içer bir de geri taa Bağcılarda eve dönerdik. Yolda kalmak bile keyifliydi. Şimdi öyle değil ki. Metrobüs yüzünden E5 her saat kilit artık. Cumartesi istanbulda araba kullanmak ölüm oldu, pazar sahil tarafları kilit... Bizim çalışma tempomuz için keyif faktörü tamamen ortadan kalktı. Eee biz de işe gidip gelmeye alıyoruz. Araba artık keyif aracı değil, benim için alabileceğim arabalar prestij simgesi de değil . Sadece taşıt aracı. Güvenliği olsun ekonomik olsun götürsün getirsin yeter. Yolda çok uzun zaman geçirdiğim için, bizim hatun ısrar etmese araba almayı bile düşünmem. ESPLi bir fiesta benim için ideal şu an. Makyajısı da aralıktan önce çıkmaz. Ama yine de fazla fark vermeden focus alabilirm focus daha iyidir diye düşünmüyor değilim.

hafta sonu opele gittim .

- ESPLi corsa var mı ?

- Yok.

- Sipariş versek

- 2.5 aya gelir.

Çıktım VWye gittim . 1.2 tdi trend gri (39küsur) , 1.2 tdi bluemotion (42100) ve 1.6 tdi comfort +fonksiyonel direksiyon (42400) hazırda var.

- BM hariç ESPli comfortlayn dizel veya benzinli polo var mı?

- Yok

- Sipariş versek

- 4.5 -5 aya gelir yalnız şu anki bedelin %25ini peşin alıyoruz ve teslimdeki fiyatlar geçerli.

- jetta 1.2 tsi comfortlayn var mı ?

- Var var bir tane var. Siyah . 47000 TL. Yani var ama araba daha gelmedi. Mayıs 2. hafta burada. Bu araba boşta. Başka yok

FORDa gittim (NURAY ümraniye plaza) Kapalıydı ben de başka bir bayiiyi aradım.

- ESPLi fiesta var mı?

- yok

- sipariş versek

- mayısı siparişleri verildi , ama değişiklik olur mu bilmem kesin kararı verin gelin. 10unu geçerseniz haziran sonuna kalır..

Şu an için , 1.0Tyi bekleme kararım devam ediyor. Bu araba ile test sürüşü yapmama bile gerek yok. Okuduklarım, izlediklerimden gayet yeterli olduğunu görüyorum. Ancak fiyat/donanım ne olacak bilmem. Sanırım almam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin kriterleriniz pek belli değil kafanızda. Hangi sınıf araç bakıyorsunuz? Benzinli mi dizel mi? Bunlar hakkında kesin karar vermeden bir arabaya karar vermeniz zor. B sınıfı dizel alacağım, C sınıfı benzinli alacağım. Önce bu karar, sonra marka model alternatifi fazla değil zaten. Her markada birer model var. B sınıfı dizel mantıklı ama, oturaklı sessiz araçlara alışınca B sınıfı bir süre sonra pişmanlık yaratabilir. C sınıfı iyi ama benzinli bir süre sonra pişman edebilir. Herkesin kendine göre bir doğrusu var bu noktada. Onu bekle bunu bekle bitmez. 1.0 T motor çıkacak bu seferde birileri alsın kullansın yorumlara bakalım denecek vs. Vs.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenk'in araba al(a)mama öyküleri - 32 kısım tekmili birden bu forumda, yayınımız sürecek, bizi izlemeye devam edin... :kıhkıh:

Cenk seni banlamak mı, aşk olsun ve asla...!!!

Sahip olduğum şeylerin değerini anlamama daha çok yardım eden birisi olmadı!

Her şey gönlünce olsun...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi dediğim gibi çok forumdan atıldım ben. Rahatsızlık vericiyse mesajlarım (size değil genel olarak söylüyorum) banlayın beni :) Daha çok o mu bu mu şu mu mesajı çıkar benden. :nazar:

Cenk bey kendi adıma konularınız ve iletileriniz, herkesin zaman zaman yaşayacağı tereddütler. Bu sınıf aralığında her kesime hitap edebilecek bir araç alma öyküsünün sahibini neden banlayalım. :)

Ben kendi adıma memnunum. Farklılık katıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rahatsız olmak değil, sadece toparlamak adına yazdım. Niye rahatsız olalım istemeyen okumaz yazmaz basliga. Bende sizin gibi düşünüyordum 1 ay evvel. Polo 1.6 tdi düşünmüştüm, sonra pişman olacağımı düşünüp focus aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyide adam HB arab aile ilgileniyor. Pazar araştırması yapmamışki..

Doktor bu gidişle sen araba alana kadar o fiyatlar 80-100 bin liraları falan bulacak..

Pazar araştırması yapıyor demedim ki,

Bu sitede ailesi olup kaç tane sedan var sayalım mı :nazar:

Muhalefette bu kadar TAP olunmaz ya :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.