Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Astra 1.4T almalı mıyım? (veya corsa 1.4i)

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

Opel güzel indirim yapmış bayiiler de 1-2 bişey iniyor. Sonuç olarak astra 1.4 T düz vites enjoy plus diye bir araba var. çok derli toplu kaliteli güzel duruyor. Ben Opeli hiç sevmem ama her zaman takdir ederim. FORDun güncel lanet fiyat politikası beni bile Opel almaya yönlendiriyor.

Bu arada segmentinin irilerinden bu nedenle tüketimi biraz fazla. 1.4 turbo 140 bg performans gayet makul o irilik için.

- 17 jant (yakışıklı bir 5 kollu)

- ABS ESP TCS CDC CTC vs envayi çeşit tork kontrol fren kontrol şu bu

- elektrohidrolik direksiyon

-yokuş kalkış

- ön yan perde hava yastıkları

- far, yağmur sensörü, kararan dikiz aynası

- LED olmayan gündüz farı

- cruise control

- ön sis farları

- YBilgisayarı

- klima( digital değil ama çok şık duruyor ve ben bile ilk girdiğimde digital sandım)

- deri direksiyon

- otomatik park freni (eski Cmaximde çok severdim)

- Aux girişi

- ön kol dayama

Arabada olsaydı daha iyi olurdu diyebileceğim sadece USB giriş ve belki bluetooth olurdu ki olmaması da sıkıntı değil. Bu kuzunun liste fiyatı 45800 falan telefonda 44000e iniyorlar. Sıcak para ile gidince 43e falan inerler belki. 43-44e bu donanımda focus almak mümkün değil. 1.0Tnin buna yakın fiyatlara gelmesi mümkün değil bence..

Alternatif olarak corsa 1.4i enjoy+alaşım jant liste fiyatı 33000 elemanlar 32ye veriyor. Bu tabii ESPsiz . Belki gelecek ay ESPli düz vites çıkar dediler. Bilmiyorum ne yapsam..

Kredi oranları 1.09

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence fiyat gayet uygun görünüyor, şu piyasa koşullarında. Astra J kasa sınıfının en yakışıklısı bence. Ayrıca eski elektronik vs problemlerde kalmadı deniyor. Yakıt tüketimi ise bizim Tolga 7-8 civarı şehiriçi tüketiyor demişti yanlış hatırlamıyorsam. Keza o daha detaylı bilgilendirir.

Bence alınası bir araç.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence de fiyat makul.

Ancak sanırım satışlar düşünce bütün markalar piyasayı canlandırmak için bir güzellik yapma telaşı içinde...

Önümüzdeki günleri iyi kullanmakta yarar var. :P

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyi fiyat gibi gözüküyor..ama bildiğim kadarıyla bir süredir beklemedesiniz..bu kadar bekledikten sonra sanki biraz daha süre verseniz...satış düşüklüğünden kampanya üstüne kanpanyalar çıkıyor....tabii arabayı beğendim artık tamamdır diyorsanız....astra için iyi deniyor..(yakıt hariç)....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Astra İstanbul'da 8-10 arası yakacaktır. Yol tutuş vs güzel araba, fiyatta güzelmiş. Ben benzine para verirken psiklojik olarak rahatsız oluyorum, kişisel tercihtir. Bir de ikinci el düşünülürse benzinli sıkıntılı. Ford bayide 2011 sıfır ecoboost 180bg titanyum x- park paketli aracı 52ye falan bırakacaklardı. Benzinli turbo aracı satamadığını söylüyordu satıcı. Bir de 140bg oluşundan beklentiniz çok yüksek olmasın. Kasa ağır, öyle spor araba gibi kaçmaz ama tatmin eder. (1.4T 130bg Megane HB kullanmıştım)

Eşime Ağustos ayında 1,3 Cdti 75bg Essentia 34,5bine almıştık. B sınıfında bence alınabilecek en uygun fiyatlı şehiriçi aracı. Ama yol tutuş ve güvenlik hissi vasat. Tem'de ve şehirdışında kullanırken rahatsız oluyorum. Bence şartlara göre alınıp kullanılacak bir araba.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence fiyat gayet uygun görünüyor, şu piyasa koşullarında. Astra J kasa sınıfının en yakışıklısı bence. Ayrıca eski elektronik vs problemlerde kalmadı deniyor. Yakıt tüketimi ise bizim Tolg a 7-8 civarı şehiriçi tüketiyor demişti yanlış hatırlamıyorsam. Keza o daha detaylı bilgilendirir.

Bence alınası bir araç.

Bakalım hafta sonu bir gidip ciddi pazarlık yapayım

1.6 Tdci Titanium 55 metalik

1.6 Ecoboost Titanium 50-51 metalik

1.0 Ecoboost Titanium 46 civarı olur :P

Düz titanium yeterli değil bence. onun yerine style plus daha mantıklı geliyor bana. 1.0T de düz trend (100bg bile olur) çok makul olursa (40bin altı ?) direk tercih ederim.

Bence de fiyat makul.

Ancak sanırım satışlar düşünce bütün markalar piyasayı canlandırmak için bir güzellik yapma telaşı içinde...

önümüzdeki günleri iyi kullanmakta yarar var. :(

Borsa gibi aynı..Bundan daha fazla inmezler dediğin noktadan almaya çalışıyorsun bazen sonuç hüsran oluyor :D

iyi fiyat gibi gözüküyor..ama bildiğim kadarıyla bir süredir beklemedesiniz..bu kadar bekledikten sonra sanki biraz daha süre verseniz...satış düşüklüğünden kampanya üstüne kanpanyalar çıkıyor....tabii arabayı beğendim artık tamamdır diyorsanız....astra için iyi deniyor..(yakıt hariç)....

Tek düşüncem yakıt zaten günde de 50km yapacağım. Astra çok iri bir araba dingil açıklığı 2685 mm focustan golften büyük.

Astra İstanbul'da 8-10 arası yakacaktır. Yol tutuş vs güzel araba, fiyatta güzelmiş. Ben benzine para verirken psiklojik olarak rahatsız oluyorum, kişisel tercihtir. Bir de ikinci el düşünülürse benzinli sıkıntılı. Ford bayide 2011 sıfır ecoboost 180bg titanyum x- park paketli aracı 52ye falan bırakacaklardı. Benzinli turbo aracı satamadığını söylüyordu satıcı. Bir de 140bg oluşundan beklentiniz çok yüksek olmasın. Kasa ağır, öyle spor araba gibi kaçmaz ama tatmin eder. (1.4T 130bg Megane HB kullanmıştım)

Eşime Ağustos ayında 1,3 Cdti 75bg Essentia 34,5bine almıştık. B sınıfında bence alınabilecek en uygun fiyatlı şehiriçi aracı. Ama yol tutuş ve güvenlik hissi vasat. Tem'de ve şehirdışında kullanırken rahatsız oluyorum. Bence şartlara göre alınıp kullanılacak bir araba.

Corsa alırsam bizim hanıma verir, jazzı alırım. Corsa ben de eski işyerinde Silivriye gidip gelirken kullandım. Sürüşünü hiç ama hiç sevmemiştim. Hatta transport şefi corsayı vereceği zaman reddediyordum gitmeyi.

Cenk fiyat iyi bence.

Araç hakkında ise Tolga detaylı olarak seni aydınlatacaktır; aynı aracın aynı motorunu Cosmo donanım ile kullanıyor.

Bende Tolga'nın aracı kullandım ve gayet başarılı buldum.

Bakalım kısmet..Bu fiyat cidden çok iyi. İnşallah geçici değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düz titanium yeterli değil bence. onun yerine style plus daha mantıklı geliyor bana. 1.0T de düz trend (100bg bile olur) çok makul olursa (40bin altı ?) direk tercih ederim.

2 aracı yanyana alıp detaylı incelerseniz farkların sadece kağıt üzerindeki 3-5 donanım olmadığını anlayıp karar değiştirebileceğinizden eminim..

Fiyat kainliği yapamıyorum :P Ama kim bilir belki öyle olur..

Hayırlısı Olsun Adınıza...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yako...şöyle yapalım biliyorsun Yusuf beyimizden canımıza tak edince... :P yusuf beye ne alalım bölümü acmıştık..sayın H.Cenk Kösede bu sınırlara ulaştık..yine ne alsın diye bölüm acalım orda tartışalım cünkü heracaba için ayrı bölüm oluşuyor..yusufa aldık megane kurtulduk...bunada alalımda kurtulalım bari... :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba 2012 honda cıvıc 1,6 dream 42,900 1,6 elegance 51,000 benzinli yeni bir araç olacak olsam tabi maddi imkanlar dahilinde bunları değerlendirirdim.

Opeli pek sevmem ama Astrayı Civic'e her türlü tercih ederim.

Civic çukur gibi araba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba 2012 honda cıvıc 1,6 dream 42,900 1,6 elegance 51,000 benzinli yeni bir araç olacak olsam tabi maddi imkanlar dahilinde bunları değerlendirirdim.

Opeli pek sevmem ama Astrayı Civic'e her türlü tercih ederim.

Civic çukur gibi araba :)

Geçen gün civic test ettim, arabalardan soğudum..Okadar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.