Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sigorta ve kaskonuzu kaça yaptırdınız ve hangi şirket?

Önerilen Mesajlar

5 dakika önce, Semih O. yazdı:

Saçmalık gerçekten. Kasko hangi firmadan? Belli ki saçma sapan bir tezgah kurmuş. Diğer sigorta şirketleri bu kasko firmasıyla kan davalı olsa gerek. Sorunlu olarak görüyorlar herhalde. 🙂 Tabi burada senin günahın ne abi o ayrı hikaye.

AXA..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigorta acentem şöyle bir üçkağıt yapmış. Meşhur bir firmadan hem kasko hem zorunlu poliçesi yapmış. Sadece zorunluyu ödedik. Poliçe aktif.  Kaskonunkini ödemeyeceğiz , 1 hafta sonra ödenmediği için otomatik düşecek. 

İnşallah sorun olmaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2022 MT-25 motosiklet 2272 tl Türkiye Sigorta

HDI 3336 önermişti de kuzenin kayınbirader'den teklif aldım, zorunlu da her şey aynı zaten en ucuzunu alıp geçicen demişti, öyle yaptım.

Bakalım kasko ne kadar gelecek daha bitmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11.05.2023 - 19:49 tarihinde, Mertcan Çelik yazdı:

2022 MT-25 motosiklet 2272 tl Türkiye Sigorta

HDI 3336 önermişti de kuzenin kayınbirader'den teklif aldım, zorunlu da her şey aynı zaten en ucuzunu alıp geçicen demişti, öyle yaptım.

Bakalım kasko ne kadar gelecek daha bitmedi.

7526 :boom:

Unico sigorta Motokasko

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
12 saat önce, Ozan Kar yazdı:

bunu deprem nedeniyle mi yaptilar hocam? normalde pert olunca sifirlaniyor diye biliyordum.

Evet sanırım. Çünkü benim elimde olan bir şey değildi. Ben de öyle olacağını düşünüurdum açıkçası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

04.07.2023 - 23:45 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

normalde pert olunca sifirlaniyor diye biliyordum.

Bu olayın işleyişi de garip. Geçen yaz bizim focus pert oldu, kusur tamamen karşı tatarafta bulunmasına rağmen sigorta kasko neyimiz varsa hepsinde hasarsızlığı kaybettik. Yanlış bilmiyorsam kasko bana ödediği parayı karşı tarafın kaskosuna zaten rücu edecek ve zararı olmayacak. Ama kusur bizde olmamasına rağmen gitti bizim indirimler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Bu olayın işleyişi de garip. Geçen yaz bizim focus pert oldu, kusur tamamen karşı tatarafta bulunmasına rağmen sigorta kasko neyimiz varsa hepsinde hasarsızlığı kaybettik. Yanlış bilmiyorsam kasko bana ödediği parayı karşı tarafın kaskosuna zaten rücu edecek ve zararı olmayacak. Ama kusur bizde olmamasına rağmen gitti bizim indirimler.

bu baya sacma olmus, suresi filan gecmis olabilir mi? ya da sigortaci bir seyleri yanlis yapmis olabilir mi? yani mesela kaza tarihinde kasko iptal edildi kabul edilip 30 gun icinde yeni arabaya aktarilmadiysa yanma gibi. veya tam tersi, eski kaskodaki islemler tamamlanmadan yeni kasko yapildigindan aktarilamamis olmasi gibi.

tabii ki kasko kusur olmadiginda karsi tarafa rucu eder. pert durumunda trafik sigortasi yeterli gelmez muhtemelen adaminda kaskosu yoksa kendi odemek zorunda kalir, bu durumda mesela sizin kasko indirimi aktarmamis olabilir mi?

ben eski arabayi satmadan yeni arabaya gecince trafik sigortasi cok yuksek cikmisti. (trafik sigortasinda indirimin o kadar fark ettigini bilmiyordum) sigortacim trafik sigortasindaki indirimin sistemde her zaman kaldigini, eski arabayi sattiktan sonra fi tarihinde bile bir baska araba alindiginda onun sigortasinin ucuz cikacagini soylemisti.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

04.07.2023 - 22:33 tarihinde, Fikret Ö. yazdı:

Kasko FKasko Allianz: 11933 TL (Genişletilmiş kasko, %50 Hasarsızlık, meslek indirimi %15) Önceki araç pert olduğu için hasarsızlık %50 oldu.

Trafik: Türkiye Sigorta 3420 TL

Fikret bey kasko 2018 Kuga için değilmi.
Benim araç için aynı özellikli Allianz kasko için 14000 gibi bir fiyat çıkardılar.
Nasıl oluyor anlayamadım.
Sizin kaskoda başka özel indirim varmı?
Benim kasko özellikleri.
image.thumb.png.c6699950fc6d57c9545d7f49672369d1.png

Mustafa Nartkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Ozan Kar yazdı:

bu baya sacma olmus, suresi filan gecmis olabilir mi? ya da sigortaci bir seyleri yanlis yapmis olabilir mi? yani mesela kaza tarihinde kasko iptal edildi kabul edilip 30 gun icinde yeni arabaya aktarilmadiysa yanma gibi. veya tam tersi, eski kaskodaki islemler tamamlanmadan yeni kasko yapildigindan aktarilamamis olmasi gibi.

tabii ki kasko kusur olmadiginda karsi tarafa rucu eder. pert durumunda trafik sigortasi yeterli gelmez muhtemelen adaminda kaskosu yoksa kendi odemek zorunda kalir, bu durumda mesela sizin kasko indirimi aktarmamis olabilir mi?

ben eski arabayi satmadan yeni arabaya gecince trafik sigortasi cok yuksek cikmisti. (trafik sigortasinda indirimin o kadar fark ettigini bilmiyordum) sigortacim trafik sigortasindaki indirimin sistemde her zaman kaldigini, eski arabayi sattiktan sonra fi tarihinde bile bir baska araba alindiginda onun sigortasinin ucuz cikacagini soylemisti.

Belki trafik sigortasında indirimi kaybetmemişizdir, kontrol etmeliyim. Ama kasko kesin aktarılmadı. Defalarca sıkıştırdım sigortacımı ama böyle yapıyorlar dedi. Belki de poliçe kesen firmayla ilgiliydi, bilmiyorum. Bu arada arabanın trafik ve kasko poliçeleri ben paramı almadan bir hafta önce, hurdayı alan firma plakayı trafikten çekip arabayı bizden alınca iptal edildi. Yani 30 günü geçmedi poliçe kapatma ile yenileme arasındaki süre. Zaten paranın son kısmı benim yeni arabayı almaya gittiğim sabah daha hesaba yatırılmamıştı. Bir yandan ekspertiz, bir yandan ödeme kovalamıştım.

Poliçelere tekrar bakayım da net durumu yazayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Mustafa Nartkaya yazdı:

Fikret bey kasko 2018 Kuga için değilmi.
Benim araç için aynı özellikli Allianz kasko için 14000 gibi bir fiyat çıkardılar.
Nasıl oluyor anlayamadım.
Sizin kaskoda başka özel indirim varmı?
Benim kasko özellikleri.
image.thumb.png.c6699950fc6d57c9545d7f49672369d1.png

Evet Hcam 2018 Kuga için. Daha öceki aracımız C-Max ti ve depremde pert olmuştu. %65 indirimliydi. Şimdi %50 indirim uyguladılar. Meslek indirimimiz var.

poliçe.jpg

Anlaşmasız servis kesintisi hariç aynı gibi. O ne demek bilmiyorum doğrusu. %5 fark var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.