Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

MertYıldız

Soru

Öncelikle herkeze merhabalar,forumda yeniyim.2014 focus trend x aracımı 1 ay önce triger seti değiştirdim.sonrasında 15 gün önce fark ettim,araç ısınınca 3.viteste giderken,ayağımı gazdan alınca,sağ ön bölgede 5 saniyelik,tık tık tık şeklinde çok hafif bir ses gelmekte.rahatsız edici değil ama daha önce olmayan bir ses,bu ses.daha önce bu tip bir problem yaşayan üstadlarım olduysa,yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum.Şimdiden teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
5 hours ago, MertYıldız said:

Öncelikle herkeze merhabalar,forumda yeniyim.2014 focus trend x aracımı 1 ay önce triger seti değiştirdim.sonrasında 15 gün önce fark ettim,araç ısınınca 3.viteste giderken,ayağımı gazdan alınca,sağ ön bölgede 5 saniyelik,tık tık tık şeklinde çok hafif bir ses gelmekte.rahatsız edici değil ama daha önce olmayan bir ses,bu ses.daha önce bu tip bir problem yaşayan üstadlarım olduysa,yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum.Şimdiden teşekkür ederim..

Yolda giderken bu sesi duyuyor olmanız garip. Nasıl bir ses merak ettim. Normal bişi değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

normal birşey olmadığı kesin,ben bu sesi araç 3.vitesteyken ayağımı gazdan alınca duyuyorum.belki diğer viteslerdede yapıyor ama çevre ve araç sesinden olabilir sadece 3.viteste geliyor kulağıma.motor ısınınca yapıyor ve en fazla 5 saniye sürüyor.ön sağ taraftan tık tık tık yapıp kesiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
34 minutes ago, MertYıldız said:

normal birşey olmadığı kesin,ben bu sesi araç 3.vitesteyken ayağımı gazdan alınca duyuyorum.belki diğer viteslerdede yapıyor ama çevre ve araç sesinden olabilir sadece 3.viteste geliyor kulağıma.motor ısınınca yapıyor ve en fazla 5 saniye sürüyor.ön sağ taraftan tık tık tık yapıp kesiyor.

Vaktin olunca servise git hocam. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sigorta kutusundan geliyor olabilir mi. Tık tık sesi ve sağ ön taraftan gelmesi aklıma sigorta kutusunu getirdi. Servise gittiğinizde aklınızda bulunsun diye yazıyorum. Yoksa şundandır denebilecek kadar bilgi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 hours ago, Fatih Mehmet USLU said:

Sigorta kutusundan geliyor olabilir mi. Tık tık sesi ve sağ ön taraftan gelmesi aklıma sigorta kutusunu getirdi. Servise gittiğinizde aklınızda bulunsun diye yazıyorum. Yoksa şundandır denebilecek kadar bilgi yok.

Sigorta kutusunda ses cikartacak bir malzeme yok, birde arabanin sol tarafinda sigorta kutusu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
59 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Sigorta kutusunda ses cikartacak bir malzeme yok, birde arabanin sol tarafinda sigorta kutusu.

Focus 3 lerde sağda değilmiydi ya. Polen filtresini değiştirirken cebelleştiğimiz yerde. Araç focus 3 diye okudum ama yanlış mı okudum. Benim 97 golf te silecek bile çalışsa kutudan tık tık ses geliyo :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Fatih Mehmet USLU yazdı:

Focus 3 lerde sağda değilmiydi ya. Polen filtresini değiştirirken cebelleştiğimiz yerde. Araç focus 3 diye okudum ama yanlış mı okudum. Benim 97 golf te silecek bile çalışsa kutudan tık tık ses geliyo :)

evet aynen sağda torpidonun arkasına doğru. polende oradan değişiyor. oradan gelen ses tık tık röle sesi. Eski röleler daha sesli :) ve daha çok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 hours ago, Ozan Kar said:

o kesilmez zaten ancak gazı bırakınca çalışacak bir röle olduğunu sanmıyorum bu yüzden sizdeki farklı bir sestir.

Open loop, closed loop, evapator... Bunlarin check valve lerini kontrol eden role olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.