Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

2017 Ford Fiesta Teknik Değerleri ve Detayları

Önerilen Mesajlar

Benzinli ve dizel motorların performans, tüketim ve güç karşılaştırması
İç-dış ve bagaj boyutları
Sürtünme değerleri
Direksiyon, fren ve süspansiyon sistemleri
Motor detayları ve şanzıman oranlarını içermektedir.

Hepsi burada:

https://anasayfa.focusclubtr.com/2017-ford-fiesta-teknik-detaylar-mk6-ile-karsilastirmali/

Örnek tablo;

fiesta3.JPG

Alakasız olacak ama renklensin birazcık. İspanya'da yapılan Avrupa lansmanından:

DDUyVeSXUAA_Jsq.jpg

DDV0ZpYXUAAyK7B.jpg

DDVCEsOW0AAIhWO.jpg

DDVP_vRXoAA7dOr.jpg

DDVPj66XoAQSFdN.jpg

DDVs5qCW0AAuRao.jpg

DDVst_zWsAEPlCN.jpg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu da oldukça yararlı bir çizim. Uzamaların nereye gittiğini gösteriyor yazıda iletmiştim. Omuz çizgisi de yükseliyor gibi duruyor ama eskisinden daha alçaktan geldiği için çok fark yok.

2017_vs_2018_Fiesta_side.jpg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Şimdi, Cenk Demirel yazdı:

Vignale neyse de titanium donanımdaki mercekli farlar bi xenon mu yoksa halojen mi acaba ? Yani titanium donanımdaki standart aydınlatma hangisi bir bilgi var mı ?

Donanım başlığında konuştuğumuz gibi Fiesta'da Xenon yok. Hepsi halojen fakat Titanium'da mercekli geliyor, şimdiki Fiesta gibi özetle. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Şimdi, Cem G. yazdı:

@Yakup Çağatay gelmeyecek denilen motorlarla ilgili bir değişme yok değil mi? Lansman geldi bilgi akışı kesildi sanki yok mu Fiesta'dan yeni bir haber?:)

Benim bilgim yok maalesef açıkcası kimseye sormadım da :) 2 hafta sonra lansman var, oradan koparmaya çalışacağız artık bilgileri :D 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
On 8/31/2017 at 10:27 PM, Yakup Çağatay said:

100 var üstünü bilemiyoruz. 200 de var olacaktır.

200 biraz şehir efsanesi olarak kalacak. Donanımsal fark olmadan yazılımsal değişiklikle 200 alacaklar sanırım. 150-180 çelişkisi gibi işte.

şunu merak ediyorum: acaba 1.5eb motorların hepsi 3 silindir mi olacak?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
9/2/2017 - 12:41 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

200 biraz şehir efsanesi olarak kalacak. Donanımsal fark olmadan yazılımsal değişiklikle 200 alacaklar sanırım. 150-180 çelişkisi gibi işte.

şunu merak ediyorum: acaba 1.5eb motorların hepsi 3 silindir mi olacak?

Focus ile evet ama diğer arabaları bilemiyorum resmi bilgi şu an sadece Fiesta ST için mevcut.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiesta'nın da WLTP tüketim değerlerini girdim. Bu araçlar da Türkiye'ye gelmeye başlıyor yıl içinde, bize özel eski emisyonlu araçlar satılmayacak.

https://anasayfa.focusclubtr.com/2017-ford-fiesta-teknik-detaylar-mk6-ile-karsilastirmali/

Baz donanım ile full donanım arasında -turbo benzinli otomatik- ş.içi değeri %8-9 fark ediyor. Dizellerde çok fark olmuyor. (Tabloda yok)

Eski ölçüme göre tüketim; atmosferikte %16 artmış, otomatik turbo ile %8 artmış, dizel ile %20 artmış. (Tabloda var)

Hızlanmalar +/-0.2

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Ramazan D.
      Kitapçıkta resimlerdeki bilgiler mevcut. Ancak bu şanzımana mı ait , yoksa powershifte mı ait, yoksa her ikisi içinde bu yağ numarası ve şartname numarası geçerli mi?  Bu şanzımanın daha teknik bir ismi var mı?  mps6 vb. gibi...

• Yazan: Yakup Çağatay
      Ford S-MAX ve Galaxy, artık yeni EcoBlue 2.0L dizel motor seçeneği sunuyor. Güç çıkışları; 120 PS, 150 PS, 190 PS ve Bi-turbo 240 PS.

Detay: https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-s-max-ve-galaxyye-motor-ve-sanziman-guncellemesi-geldi/

Bunlara ek olarak, daha etkili Kör Nokta Bilgi Sistemi teknolojisi, yeni Ford ClearView Silecek Sistemi eklenmiş.

• Yazan: Ahmet Polatkan
      Aradım 2015 model dizel 1.5.Sabah araci çalıştırmadan yağ kontrol için motor kaputunu açtığımda sol kisimdan duyulan ince bir ses geliyordu.Bilmedigim için sormak istedimAcaba bu ses nedir ve normalmidir.simdiden teşekkürler
    • Yazan: Uğur Kat
      Merhaba 2016 model 30000 km de manuel hb focusum var ancak eşimin otomatik istemesi sebebiyle focusu satıp üstüne 5-10 koyup sıfır fiesta alalım diyoruz ancak çok arada kaldık ya pişman olursak diye malum fiesta ufak araba c segmentten b ye düşmek ne kadar mantiklimantıklı

• Yazan: Ahmet Polatkan
      Tüm forum ailesine selamlar.Yeni aracım 2015 model 53 binde dizel trend-x.Aracimi alırken bilgisayar testi yaptırdım.2 problem çıktı.
      1.Enjektörlerin bakımı ve ayarı gerekli
      2.Intercolor durumu kötü(terleme gördüm dedi usta)
      Bu eksiklerini bilerek aldim.Tamirciye gidip ıntercolor gösterdim problem olmadığını söyledi.Enjoktorune bilgisayar ile baktı ve problem yok dedi.Ancak bu arada motor yağ çubuğunu çekip bakınca üfleme var dedi.Bu km de normal değil dedi.Araç filo çıkışlı ben 3.sahibiyim.2 sahibi filodan 45 binde iken almış.Arac ile ilgili servis kayıtlarında km doğru çıkıyor.Enjektör ustasıda km orjinal olduğunda hem fikir.Üfleme yağdan olabilir dediler, bende 45 bin bakımında değişmesine rağmen yağ ve filtrelerini değiştirdim. Benim aklıma takılan tek konu(ortalama hız ve ortalama yakıt göstergesini sifirladim) aracın şehir içi yakıt tüketimi  ortalamasinin 11.5 altına düşürememek.(250 km kullandim)Bunun harici araçtan memnunum.Yarın Adana-Ankara arası uzun yolda yakıt ortalamasına da bakacağım ve buraya yazarım.
      Yorumlariniz için şimdiden teşekkür ederim.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.