Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Yakup Çağatay

2017 Ford Fiesta Teknik Değerleri ve Detayları

Recommended Posts

Benzinli ve dizel motorların performans, tüketim ve güç karşılaştırması
İç-dış ve bagaj boyutları
Sürtünme değerleri
Direksiyon, fren ve süspansiyon sistemleri
Motor detayları ve şanzıman oranlarını içermektedir.

Hepsi burada:

https://anasayfa.focusclubtr.com/2017-ford-fiesta-teknik-detaylar-mk6-ile-karsilastirmali/

Örnek tablo;

fiesta3.JPG

Alakasız olacak ama renklensin birazcık. İspanya'da yapılan Avrupa lansmanından:

DDUyVeSXUAA_Jsq.jpg

DDV0ZpYXUAAyK7B.jpg

DDVCEsOW0AAIhWO.jpg

DDVP_vRXoAA7dOr.jpg

DDVPj66XoAQSFdN.jpg

DDVs5qCW0AAuRao.jpg

DDVst_zWsAEPlCN.jpg

Bu da oldukça yararlı bir çizim. Uzamaların nereye gittiğini gösteriyor yazıda iletmiştim. Omuz çizgisi de yükseliyor gibi duruyor ama eskisinden daha alçaktan geldiği için çok fark yok.

2017_vs_2018_Fiesta_side.jpg

Guest Cenk Demirel

Vignale neyse de titanium donanımdaki mercekli farlar bi xenon mu yoksa halojen mi acaba ? Yani titanium donanımdaki standart aydınlatma hangisi bir bilgi var mı ?

Şimdi, Cenk Demirel yazdı:

Vignale neyse de titanium donanımdaki mercekli farlar bi xenon mu yoksa halojen mi acaba ? Yani titanium donanımdaki standart aydınlatma hangisi bir bilgi var mı ?

Donanım başlığında konuştuğumuz gibi Fiesta'da Xenon yok. Hepsi halojen fakat Titanium'da mercekli geliyor, şimdiki Fiesta gibi özetle. 

13 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

DDVPj66XoAQSFdN.jpg

E bu olmuş baya :yemek:

(Pörtlek gözlüyü bi ben sevdim heralde :kıhkıh: )

@Yakup Çağatay gelmeyecek denilen motorlarla ilgili bir değişme yok değil mi? Lansman geldi bilgi akışı kesildi sanki yok mu Fiesta'dan yeni bir haber?:)

Şimdi, Cem G. yazdı:

@Yakup Çağatay gelmeyecek denilen motorlarla ilgili bir değişme yok değil mi? Lansman geldi bilgi akışı kesildi sanki yok mu Fiesta'dan yeni bir haber?:)

Benim bilgim yok maalesef açıkcası kimseye sormadım da :) 2 hafta sonra lansman var, oradan koparmaya çalışacağız artık bilgileri :D 

50 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

200 de var olacaktır.

:o ST?  

Edited by Cem G.

20 dakika önce, Cem G. yazdı:

:o ST?  

ST üretime girince (2018) Türkiye'de satışa çıkar bence bunun satılmama ihtimali düşük. Malum FordStore sebebiyle.

On 8/31/2017 at 10:27 PM, Yakup Çağatay said:

100 var üstünü bilemiyoruz. 200 de var olacaktır.

200 biraz şehir efsanesi olarak kalacak. Donanımsal fark olmadan yazılımsal değişiklikle 200 alacaklar sanırım. 150-180 çelişkisi gibi işte.

şunu merak ediyorum: acaba 1.5eb motorların hepsi 3 silindir mi olacak?

9/2/2017 - 12:41 tarihinde, Servet Ö. yazdı:

200 biraz şehir efsanesi olarak kalacak. Donanımsal fark olmadan yazılımsal değişiklikle 200 alacaklar sanırım. 150-180 çelişkisi gibi işte.

şunu merak ediyorum: acaba 1.5eb motorların hepsi 3 silindir mi olacak?

Focus ile evet ama diğer arabaları bilemiyorum resmi bilgi şu an sadece Fiesta ST için mevcut.

Fiesta'nın da WLTP tüketim değerlerini girdim. Bu araçlar da Türkiye'ye gelmeye başlıyor yıl içinde, bize özel eski emisyonlu araçlar satılmayacak.

https://anasayfa.focusclubtr.com/2017-ford-fiesta-teknik-detaylar-mk6-ile-karsilastirmali/

Baz donanım ile full donanım arasında -turbo benzinli otomatik- ş.içi değeri %8-9 fark ediyor. Dizellerde çok fark olmuyor. (Tabloda yok)

Eski ölçüme göre tüketim; atmosferikte %16 artmış, otomatik turbo ile %8 artmış, dizel ile %20 artmış. (Tabloda var)

Hızlanmalar +/-0.2

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Hasan Güler
      Satılacak Ürün Hakkında
      Marka ve Model: FoMoCo Model Yılı: 2011-2014 Donanım: - Kilometre: - Motor Hacmi ve Gücü: - Yakıt: - Vites: - Kasa Tipi: - Garanti: -
      Diğer Detayları:
      Ford Cmax/Kuga/Focus/Fiesta/Transit gibi Sync1 uyumu olan araçlara uyar.

Satış Hakkında
      Satış Yöntemi: Nakit/EFT/Havale İstenilen Karşılık: 650₺
      İletişim Bilgileri
      İsim Soyisim: Hasan GÜLER Yaşadığı Şehir: İZMİR İletişim Kanalları: Telefon:(05325118875), SMS,Forum İçi Mesaj.
      Ürüne Ait Resimler

Bu kısımda ürüne ait resimleri koymalısınız..

• By Egemen Yılmaz
      Merhaba arkadaşlar bu konuyu açmamım nedeni bu sorunun çözümünü 4sene sonra bulmamız belki benim gibi yaşayan arkadaşlar olabilir

Aracım da son 3-4 senedir ara ara genellikle kış aylarında çalıştırdak sonra motor arızası verir onaylayınca sadece mesaj olarak kalırda bu şekilde ara ara nüksederek devam etti hatta ilk zamanlar arabayı çekişten düşürmüştü yokuşlarda. İlk zaman yetkili servise götürdüğümüz zaman bilgisayara bağlayıp bir şey bulamadılar ve sensör arızası olabilir dediler bizde bu şekilde 4sene kullandık ve bu süreç boyunca arabayı çalıtırırken zaman zaman zorlandı tek marşta almama gibi sorunlar yaşadık

En son bir kaç ay önce yaşamaya başladık ve Eskişehir'de olan özel umut ford servisine götürdük biz aracın motor arızası sıvısı eksik gibi bir şey söylediler ve ellerinde 200ml kaldığını buna koyarsak iki yıl gideceğini söylediler her ne kadar çok inandırıcı gelmese de tamam dedik ve pahalıda bir sıvı bu sonra kesildi arızası

Bir hafta önce tekrar başladı sorun bu sefer gittiğimiz de bilgisayara bağlamak gerektiğini sıra var gibi sebeplerle bakmak istemediler biz de zaten sevmemiştik kendilerini. Sanayide dolaşırken yoldan geçen birini çevirip iyi bir motor ustası sorduk bizi Seçkin otoya yönlendirdi gittiğimizde hemen bilgisayara bağladılar ve partikül filtresi arızası verdiğini söylediler uygun bir zamanda getirirseniz onun sıvısı koyarak çözmeye çalışırız yoksa mecbur temizletmeniz lazım dediler bizde uygun bir zamanda gelmek için ayrıldık

Bir kaç sonra yol üzerindeyken araç ciddi bir şekilde çekişten düştü 5.vites tırmandığımız yokuşları 3.vitese hatta gazı köklesek bile 3bin deviri geçmiyordu o şekilde devam edip arabayı Seçkin otoya bıraktık. Ertesi arayarak sorunun mazotu incelten bujilerde olduğunu söylediler ve 4ünü değiştirdiler bir tane enjektörü de çıkaramadıkları için temizletmişler bu şekilde sorun tamamen çözüldü farkettik ki uzun zamandır araba çok sağırmış şimdi sanki yeni bir arabaya biniyoruz gibi geldi 2.vites kumda sardığı bile oldu 😁 

Bu şekilde sorun çözüldü uygun bir zamanda tekrar gidicez diğer 3 enjektör temizlenip egryi iptal edicekler bu şekilde daha sağlıklı biniceğimizi söylediler böylelikle 4 senelik sorun çözülmüş oldu biraz hikaye gibi anlattım ama tüm başımızdan geçenler böyle umarım sorunu yaşayan varsa yardımcı olur 
    • By Erdem L.
      Selamlar, 

2017 Ford Fiesta aracım ve Note 8 telefonum var. Android Auto'nun uygun versiyonunu telefonuma yükledim. Ancak ne zamanki telefonu kabloyla araca bağlayıp aracın ekranından navigasyon vs. kullanmaya kalksam bağlantı problemi oluyor. Normal sync ekranında alt kısma android auto sekmesi geliyor 2 saniye sonra kayboluyor. Bağlantı kablosu olarak telefonun orijinal kablosunu kullanıyorum. Çözmeme yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 
    • By Yakup Çağatay
      Ford Otosan ürün uzmanı ile Mk4 ile Mk3'ü karşılaştırıp, teknolojileri deneyimleyip anlatmaya çalıştık. Ayrıca merak edilen soruları da iletmiş olduk. Forumu iyi takip edenler birçok şeye hakimdir ancak, iyi seyirler tekrar 🙂 

Foruma yazılan yorumlar kuşkusuz ayrıca dikkate alınacaktır, eksik etmeyin derim 👍

• By ER-OL Otomotiv
      0W-30 Motul Motor yağı   Ford onaylıdır.

Fiyat:
      Kdv dahil 280 tl.
      Açıklama :
      Kargo tarafımızdan karşılanacaktır.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.