Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cep Telefonu Tavsiyesi

Önerilen Mesajlar

29 dakika önce, Semih G. said:

1- Xiomi Mi4 (sıkıntısı SD kart desteği yok,çok bilinen bir marka değil)

bilinmiyor ama yakında buraya adam akıllı girerler. çin in en büyük cep telefonu markası. ürünleride iyi diye biliyorum

asus lara bakın.. birde lenovo vibe shot veya p70

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bilinmiyor ama yakında buraya adam akıllı girerler. çin in en büyük cep telefonu markası. ürünleride iyi diye biliyorum

asus lara bakın.. birde lenovo vibe shot veya p70

Lenovo'yu laptop olarak kullanıyorum çokta memnunum ama telefonları hakkında hiç bilgim yok,bir araştırayım bakalım neler çıkacak sağolun hocam.

Çok uzağa bakmaya gerek yok 1000-1100 TL arasında LG G3 bulursun, çok da memnun kalırsın.

G3 için 4K ekran yüzünden şarj konusunda sıkıntılı olduğu yazılıp çizilmiş ama aslı astarı nedir net bir şey bulamadım hocam eğer siz kullanıyorsanız bu konuda yorumunuzu bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Semih G. said:

1000 lira altına akıcı,şarjı en azından 1 günü rahat çıkaran SD kart destekli bir telefon tavsiye eder misiniz?

Benim aklımda iki seçenek var; 

2- HTC 820 (Övende çok sövende tam nedir ne değildir çözemedim) 

Asus Zenfone 2 laser al keyfine bak :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

G3 için 4K ekran yüzünden şarj konusunda sıkıntılı olduğu yazılıp çizilmiş ama aslı astarı nedir net bir şey bulamadım hocam eğer siz kullanıyorsanız bu konuda yorumunuzu bekliyorum.

G3 te 4k ekran yok hocam 4k sadece dünyada sony xperia z5 ile sunuldu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yakup Çağatay said:

Asus Zenfone 2 laser al keyfine bak :) 

Sen gel onu birde kardeşime anlat ''Asus neymiş yaa'' cevabını ben çok duydum:D 

Hanfendiye telefon beğendiremiyoz :s19:

39 dakika önce, Özer Aksu said:

G3 te 4k ekran yok hocam 4k sadece dünyada sony xperia z5 ile sunuldu

2K yazacaktım aklım 4K'ya gitti :) uyarı için teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Semih G. said:

Sen gel onu birde kardeşime anlat ''Asus neymiş yaa'' cevabını ben çok duydum:D 

Hanfendiye telefon beğendiremiyoz :s19:

2K yazacaktım aklım 4K'ya gitti :) uyarı için teşekkürler 

Bazen demokrasiyi fazla zorlamamak lazım :D Yaptım oldu diyeceksin :zha: Onun faydasını olduğunu anlar zaten :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Semih G. said:

1000 lira altına akıcı,şarjı en azından 1 günü rahat çıkaran SD kart destekli bir telefon tavsiye eder misiniz?

Benim aklımda iki seçenek var; 

2- HTC 820 (Övende çok sövende tam nedir ne değildir çözemedim) 

D820 bende var. Ancak 820 nin bir de 820G versiyonu var. Onu alma . Onda güncelleme yapılamıyor , işlemci mediatek düşük, RAm düşük vs vs. D820 (snapdragon işelmcili) fena değil ekran büyük HD ekran biraz yetersiz. FHD olsa zaten o fiyat olmaz. Oldukça stabil ve düzgün..Batarya biraz yetersiz kalabilir. Çoğunlukla günü çıkarıyor ama çok yoğun kullanıcıya şarj şart..

1 saat önce, Semih G. said:

Lenovo'yu laptop olarak kullanıyorum çokta memnunum ama telefonları hakkında hiç bilgim yok,bir araştırayım bakalım neler çıkacak sağolun hocam.

Lenovo X2 vibe oğluma aldım. FHD ekran var o da mediatek işlemcili .Fena bir telefon değil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Bazen demokrasiyi fazla zorlamamak lazım :D Yaptım oldu diyeceksin :zha: Onun faydasını olduğunu anlar zaten :) 

Düşünicim ama korkuyorum :D

2 dakika önce, H. Cenk said:

D820 bende var. Ancak 820 nin bir de 820G versiyonu var. Onu alma . Onda güncelleme yapılamıyor , işlemci mediatek düşük, RAm düşük vs vs. D820 (snapdragon işelmcili) fena değil ekran büyük HD ekran biraz yetersiz. FHD olsa zaten o fiyat olmaz. Oldukça stabil ve düzgün..Batarya biraz yetersiz kalabilir. Çoğunlukla günü çıkarıyor ama çok yoğun kullanıcıya şarj şart..

Lenovo X2 vibe oğluma aldım. FHD ekran var o da mediatek işlemcili .Fena bir telefon değil

820'yi eledik diyebilirim şarj konusunda dediğiniz gibi olumsuz yorumlar var + olarak beyaz mavi rengi ucuzken gri rengi daha pahalı ee bizim küçük hanımada mavi beyazını beğendiremedik... 

Lenovo'ya baya yakınım aslında şuan bende standart kullanıcı için gayet yeterli gözüküyor bakalım son düzlükte Lenovo - G3 ve belki Zenfone 2 kapışacak gibi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Semih G. said:

Önce ekran çözünürlükleri

HD (1280x720) High Definiton

FHD (1920x1080) Full High Definition

DCI 2K (2048x1080) Digital Cinema Initiatives Standartı - 2K Uzun kenar piksel sayısı

WQHD (2560x1440) Wide Quad High Definition  - Telefonlarda buradayız

QHD+ (3200x1800) Wide Quad Extended Graphics Array Plus

4K UHD (3840x2160) 4K uzun kenar piksel sayısı - Ultra High Definition TV'lerde de genelde buradayız

DCI 4K (4096x2160) 

5K/UHD+ (5120x2880)

8K UHD (7680x4320)

LG G3'e gelince, hatırladığım 6-7 kişide var. Biri ısınıp kendi kendini kapattığı için pil değiştirmek zorunda kaldı. Şimdi sorunsuz. Diğerleri sorunusz kullanıyorlar ve memnunlar.

Tabii büyük ekran = yüksek batarya tüketimi. WQHD veya FHD çok büyük fark yok.

Daha önce de yazdığım gibi günü kurtarsın yeter.

Çağdaş medya yoğun yaşamda evde ve işyerinde ayrı şarj cihazları ve yol için ya araç kiti ya harici batarya kaçınılmaz görünüyor. 

Lenovo aslında büyük oyunculardan biri.

X2 Vibe ekonomik alternatiftir. P1 ise çok iri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 yıl olmadı alalı, tam şu kadar da oldu diyemem ama LG G3 aldım. İşte aldığımdan beri de kullanıyorum. Sorun yaşamadım. Şarjı da orta halli kullanımda rahat 1 gün gidiyor. Performansı da gayet başarılı bence. En azından bana yetiyor. 

Ancak tasarımı berbat bence. Hem çok kaba, hem de kenarlarının çok ince ve arka yüzeyinin ovalimsi bir yapıda ve kaygan olması nedeniyle çok fazla elden kayıyor. O kadar çok yere düşürdüm ki anlatamam. Hem de çok şiddetli düşürmelerden bahsediyorum. Bu güne kadar hiç bir telefonumu bunun kadar çok ve şiddetli yere düşürmemiştim. Ekranı üzerinde şu kırılmaz ekran koruyucu denilen şey vardı. O paramparça oldu, ancak ekran hala sağlam. Telefon sağlam. Ezilmeler falan var ama çalışıyor. 

Ayrıca Lenovo P70 bu ara gözüme takılmaya başladı. G3 ten daha kaliteli bir tasarımı var bana göre. Ele daha iyi oturuyor. Özellik donanım vs bilemiyorum. Ama 4000 mAh gücünde bataryası ile 1 günü çok rahat aşacağını düşünüyorum. Eğer donanım olarak yeterli gelecekse bence p70 güzel telefon.

Yeterli değilse G3 de güzel telefon ama tasarımdan kaynaklı kullanım sorunları var. Çok kaygan bir telefon. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Cem Boneval said:

G5 bence hayli pahalı gelecek.

G4 1200 TL'lerde bulunuyor, G3 1000-1100 aralığında, çok da düşme beklemem açıkcası.

Hayırdır abi LG Türkiye distribütörü mü oldunuz ? :D Sizin hiç bir konuda bu kadar  ardışık savunucu mesajlar attığınızı görmemiştim :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk said:

Hayırdır abi LG Türkiye distribütörü mü oldunuz ? :D Sizin hiç bir konuda bu kadar  ardışık savunucu mesajlar attığınızı görmemiştim :) 

Her şeyin bir ilki vardır.

Ben marka fanatikliği yapmam. 

Honda Civic olmadığı sürece antipati de göstermem.

Önemli olan kaliteli ve fiyatça da uygun olan ürünleri bulup kullanmaktır.

LG cep telefonunda bu bağlamda oldukça başarılı. 

Denediklerimden en iyi bulduğum o.

Donanımından da yazılımından da ben dahil çevremde çok memnun kalan insan var.

Başka önermelerim de olur, bak mesela Lenovo da iyi yolda.

Huawei ve Xiaomi gibi Uzak Doğu'da pazar hakimi markalar da var yavaş yavaş bizim piyasamıza da düşen. Ama deneyimim yok, araştırmadım da...

Samsung kesinlikle hem "overrated" hem "overpriced", iPhone için de öyle düşünüyorum.

Ama ikisinin de müritleri var. 

Bir zamanlar HTC fiyat/kalite açısından çok başarılı idi ve yıllarca kullandım, şimdilerde küme düştüler, LG Türkiye şartlarında makul geliyor, öneriyorum. 

Budur...

(Bir yandan Tevfik, bir yandan sen görüş paylaştırmıyorsunuz adama, ne oluyoruz?)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.