Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gm Opel'i Psa Grubuna Satıyor

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Paris'teki ortak açıklamada PSA ve 1.3 MilyarAvro karşılığında Opel/Vauxhall'in devrini kesinleştirdi. 

Eş zamanlı olarak PSA BNP Baribas finansla ortak olarak Avrupa GM Financial'i 0,9 Mliyar Avroya satın alıyor. 

Yasal işlem ve onayların yıl sonuna kadar biteceği bildirildi. 

PSA bu alımla VW'den sonra (!) Avrupa'nın en çok satanı olacağı beklentisini de açıkladı.

Bu arada Opel grubu geçen sene 241 Milyon Avro zarar yazarken, PSA grubu 1,7 Milyar Avro kar etti. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Opel'den ziyade ben bu satışın Chevrolet'in önünü açıp açmayacağını düşünüyorum. Sonuçta Avrupa'da Opel'i güçlendirmek için çekmişlerdi Chevrolet'i ee şimdi tamamen iki ayrı bünyede bulunduklarına göre Chevrolet tekrar Avrupa ve Tr pazarına girer mi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Opel miydi yani her şeyi batıran ama en başarılı ürünleri sunan yer :) Chevi şimdi nasıl ürün yapacak, kopyalacak yeri de kalmadı. 

Avrupa olarak dusunuyorsun herhalde? Amerikada falan bitikler diyosun veya Asyada? Sayilara bakmak lazim tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Avrupa olarak dusunuyorsun herhalde? Amerikada falan bitikler diyosun veya Asyada? Sayilara bakmak lazim tabi.

Avrupa'ya gelemez diyorum ben. Zaten bu saatten sonra güveni geri kazanmak zor, bitmiştir EU işi bence. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Servet Ö. yazdı:

Kanayan yaradan kurtulmus olmasin.

Opel kanayan yara değildi kanatılan yara idi. 

GM tüm ARGEyi opele yüklemişti. Üretimi almanya gibi maliyeti yüksek yerlerde yapıp sonra bu arabaları Türkiye gibi çok düşük karlarla çalışılan ülkelerde satmaya uğraşıyordu ? 

Opelin avrupa dizaynlı araçlarını utanmadan saçma sapan markalarla ABDde satmaya çalışıyordu. 

Arabalrı gereken daha kliteli idi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

PSA, Opel Astra'nın Avrupa pazarları için montaj yapan İngiltere'deki bir fabrikada işleri azaltıyor.

PSA Pazartesi günü yapacağı açıklamayla, üretim miktarını tek bir (ikiden) vardiyaya indirerek fabrikada 400 işi keseceğini açıklayacakmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
9 dakika önce, Zafer Akbs yazdı:

Bakalım sonuç neolucak?

Kandırılan kandırılana...

Satış sözleşmesinin inceleneceği bir dava ile sonuçlanır muhtemelen, ancak Peugeot niye kendi ayağına kurşun sıkıyor acaba?

AB 2020-2021 dönemi için karbon salınım değerini 95 grama düşürecek ki bu da zaten haberde belirtilmiş.

Ancak bu ciddi düşük bir değer ki çoğu üreticinin bunu karşılaması güç ve hibrid dönüşümlerin hızlanması anlamına gelecek. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.