Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

C-max Anahtarsız Giriş

Önerilen Mesajlar

Dağıtma işleminin birinci aşaması yapıldı. Bu akşam da yenilerin anten vs kısmını söküp, boyaya hazır hale getireceğiz (yavaş yavaş :) )

İkinci ve üçüncü resimde makyajlı ve makyajsız kapı kolları farkı görünüyor. Ölçüler birebir aynı, kablo renkleri ve dizimleri de aynı. Bu durumda makyaj öncesi kasa ile uymlu olacaktır diye tahmin ediyoruz. Detaylarda bazı farklar var. Eski tipte ön tarafta görünen siyah bölüm var. Orası yeni tipte basık ve boyalı. Yeni tipin de görünmeyen tarafı boyasız. Eski tip ortadan ikiye ayrılıp içinden içinden anten vs çıkıyordu. Yeni tipi henüz sökmedim, ancak onda ana gövde tek parça, onun yerine iç taraf, kancaları ile birlikte komple sökülecek görünüyor. Ford burada bir miktar boya tasarrufu da yapmış.

Dördüncü resimde de kablo tutucusumuz var. Anahtarsız takviyesi ile gelen parça olmalı. Sökülebilir olduğunu gördük. Sadece sağ kolda var, sol tarafa uymuyor. Sol tarafı, ürünü gönderen arkadaş ya kendine aldı ya da sökmeye çalışıp kırmış olabilir. Zaten çok da gerekli bir parça değil. Montajda dikkatli olunmazsa kablonun sıkışmasını önleyici bir görevi var, onun dışında gerekli değil gibi görünüyor.

IMG_5319.JPG

IMG_5321.JPG

IMG_5322.JPG

IMG_5328.JPG

IMG_5329.JPG

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Gürkan Çakıroğlu Bu kollar çok temiz yalnız, boyası da çok canlı, rötüja bile gerek yoktu senin arabada, beyaz olaydı keşke :P 

@Serkan Karakoca Ok, o aşamaya kadar geldim, ama sökmeye kıyamadım. Boyadan önce sökerim dediydim. Cuma akşamını bekle :) 

@Teoman Saraç İncelemen için; anahtarsız çalışmalı ve anahtar ile çalıştırmalı araç şemaları..

Keyless.pdf

with Key.pdf

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Murat Kavuk said:

@Gürkan Çakıroğlu Bu kollar çok temiz yalnız, boyası da çok canlı, rötüja bile gerek yoktu senin arabada, beyaz olaydı keşke :P 

@Serkan Karakoca Ok, o aşamaya kadar geldim, ama sökmeye kıyamadım. Boyadan önce sökerim dediydim. Cuma akşamını bekle :) 

@Teoman Saraç İncelemen için; anahtarsız çalışmalı ve anahtar ile çalıştırmalı araç şemaları..

Keyless.pdf

with Key.pdf

Kol mu? Beyaz mı? Rötuş mu?

Burası neresi? Hangi yıldayız?

Bkn: Yurtdışına gidemeyip biletleri yanan devlet memuru ???

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen gel, kol takalım biz. Boşver Almanyayı.

Bi tane anten bulsak bagaj da kolay sanki. 17N400, hepsinde ortak. Ucundan sadece bir paralel atılacak görünüyor.. 

sema komple.jpg

Murat abi bu gidişle ford'a transfer olacaksin [emoji41] maaş konusunda sıkı pazarlık yap.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Yahya Akman said:

Murat abi bu gidişle ford'a transfer olacaksin emoji41.png maaş konusunda sıkı pazarlık yap.

Aslında 10 sene önce otosana girdim ben. Ama duygusal nedenlerden ötürü başlayamadan ayrıldık :) 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Murat Kavuk said:

Biraz kağnı hızında da olsa çalışmalarımız devam ediyor :) Cuma akşamı kolu sökmeyi denedim, boyamaya götürürüm cumartesi diye, beceremedim..

kol sokme.jpg

bu şekilde boyansa ne olur Murat abi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

59 dakika önce, Tarık Karadeniz said:

bu şekilde boyansa ne olur Murat abi ?

Antene boya kaçarsa sıkıntı olabilir. Ayrıca buna zımpara falan lazım, ustayı uğraştırmayalım. En iyisi sökmek. Ustasına söktüreceğim artık.

Allegrodan bagaj anteni de sipariş ettim. Bu hafta elime ulaşı tahmin ediyorum.

Keyless modülde bir soket eksikti. O eksik soketi buldum. Hatta biraz fazlasını buldum :) Soketlerin bir tanesinde de ufak bir operasyon yaptım. Yanlış hesaplamadıysam, 10 küçük, 2 büyük pin yeterli olacak (2 ön kapı + bagaj).

soketler.jpg

pinler.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.