Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hidrolik Direksiyon ve Debriyaj Sorunu

Yıldırım Başaran

Soru

Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar.

Tanışma faslından sonra hemen sizlerle sorun paylaşmak istemezdim ancak uzun süredir vakit bulamadığım için paylaşımda bulunamadım.

2004 C-Max 1.6 Trend model araç sahibiyim.

Aracımı alalı 2 ay kadar oldu ve o günden bu yana farkettiğim 2 büyük problemim var. Diğer küçük problemler için ise daha sonra vakit bulup yanıt ettikçe fotoğraflar ile paylaşımda bulunmak düşünüyorum.

1. Sorun; Hidrolik Direksiyon rölanti 750-800 aralığında iken inanılmaz sert bir hal alıyor. Köşeleri dönerken yada araç park edeceğim zaman el frenini çekip gaz verip direksiyon çevirebiliyorum. Hidrolik sıvısı var ve hatta fazla bile konulmuş.

2. Sorun; çok nadir yaşadığım bir problem olmasına karşılık ayağımı debriyajdan kaldırdığım halde debriyaj pedalının debriyajı salmaması. İkinci kez pedala basıp bıraktığımda düzelmiş olması.

Bu konular hakkında fikri olan varsa yardımlarını bekliyorum.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 1 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
03.12.2017 - 15:50 tarihinde, Yıldırım Başaran yazdı:

1. Sorun; Hidrolik Direksiyon rölanti 750-800 aralığında iken inanılmaz sert bir hal alıyor. Köşeleri dönerken yada araç park edeceğim zaman el frenini çekip gaz verip direksiyon çevirebiliyorum. Hidrolik sıvısı var ve hatta fazla bile konulmuş.

Benzeri problemleri 2005 yada 2006 Focus sahibi bir iş arkadaşım yaşıyordu. En sonunda tamamen sertleşti ve yolda bıraktı. Arıza çıkarmaya yaklaşan pompanın ince tiz bir sesi var ve çoğu usta duyunca sesi tanıyor. 400-500 TL gibi bir rakama pompa tamiri yaptırmıştı. Böyle bir sıkıntı yolda olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.