Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Psa,gerçek Dünya Yakıt Testi Sonuçlarını Açıkladı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

47 dakika önce, Servet Özkan said:

Abi siz hesaplayan adamlar moduna girdiniz fakat "Gercek Kullanim" diye birsey yoktur, cunku kullanim gorecelidir. Ayni arabayi sen kullanirsin 8 yakar ben kullanirim 10 yakar.

Velhasili takmayin kafayi bunlara.

Servet (bak öğrendim ismini :)) son derece haklısın. Ancak adam utanmadan 3.2 yazıyor, 1700 km falan diyor. Ankara'da sence kaç kişi bu değeri yakalar, %90, %50 ya da %0. Cevap basit, %0 kullanıcı bu değere ulaşır. Şimdi daha da bu hesaba itiraz etmeyelim mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

48 dakika önce, Murat Kavuk said:

Servet (bak öğrendim ismini :)) son derece haklısın. Ancak adam utanmadan 3.2 yazıyor, 1700 km falan diyor. Ankara'da sence kaç kişi bu değeri yakalar, %90, %50 ya da %0. Cevap basit, %0 kullanıcı bu değere ulaşır. Şimdi daha da bu hesaba itiraz etmeyelim mi?

Abi bosveeer bu tip degerlendirmeler bizim icin ilizyondan oteye gitmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Serdar Eryürekli said:

308 1.2 130 hp benzinli için menzile 1700 km yazmışlar Peugeot'nun sayfasında. Diyecek bir şey bulamıyorum.

Evet sitesinde öyle yazıyor. Üstelik parkur Edirne'den Ardahan'a kadar. Gerçek yol koşullarında test etmişler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onlar reklam amaçlı yapılan şeyler benzerlerini ford da yaptı hatta bunları yarışları bile var. Forumda başlıkları mevcut.

Yukarda bahsedilen rekorlar için özel lastik, jant optimum sürücü yakıt hatta deliklerin bantla kapatılması gibi bir sürü ek şeyler var. Reklam işte yalan değil ama gerçek dışı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabahları bizim sokağın rampasını çıkarken anlık tüketim 50 litreye kadar çıkıyor. O sırada bende hafif bir terleme ve gerilme yaşanıyor. 15'e falan düştü mü gerilim azalıyor. Ama yine de trafikte 11-12 arası devam ediyor. 10 dk öncesi veriyi hatırlayarak "buna da şükür" diyorum içimden. Yakıyor meret yakıyor. Bütün testler yalan gerçek olan benzin istasyonuna gittiğin zaman cebinden çıkan miktardır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 11.03.2016 at 07:20, Hasan Seyyitoğlu said:

Benzin- dizel, atmosferik- turbo , araç sınıfı farketmeksizin kullandığım tüm araçlarda şehir içi değerlerim şehir dışı kullanımlarımlarından çok daha düşük. 

Bende şehir dışı ile şehir içi aynı, çünkü şehir dışında daha hızlı kullanıyorum. 

On 11.03.2016 at 09:47, Murat Kavuk said:

Tamam da Cem hocam, adam fabrika içi değeri demiyorki, şehir içi, şehir dışı, karma diyor. Şimdi ben bundan ne anlayayım 

Bak: 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Cem Boneval said:

Bende şheir dışı ile şehir içi aynı, çünkü şehir dışında daha hızlı kullanıyorum. 

+1 

Sabit 6.5 lt. :) 

Bu arada anlık tüketimi ekrana asla getirtmem. Cidden psikolojik olarak kötü yönde etkiliyor, saçma sapan araba kullanmamı sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.