Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford’dan Hafifletilmiş Araç üretimine Milyonluk Yatırım

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

-Saarlouis’te iki yeni sıkıştırma (pres) sistemi kurularak ‘Sıcak Şekillendirme’ (Hot-Forming) adı verilen üretim şekli uygulmaya konulacak

-Bu işlem, hafifletilmiş araç üretimini destekleyecek.

-Alman üretici 50 milyon dolardan fazla yatırım ile yenilikçi üretim teknolojisini Ford Focus üretiminde kullanacak.

-Proje 2016’nın ilk yarısında fabrikaya yeni bir bölümün eklenmesi ile başlayacak ve bunu takip eden aylarda sıcak şekillendirme ünitesine fırın, pres ve lazer kesim birimlerinin kurulması sağlanacak.

Devamı: http://anasayfa.focusclubtr.com/fordtan-hafifletilmis-arac-uretimine-milyonluk-yatirim/

Schuler Pressen GmbH Pressefoto 2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Ford, Saarlouis fabrikasına 600 milyon euro'luk yatırımını tekrar onayladı.

• Ford, Almanya'daki Saarlouis montaj fabrikasına, gelecek nesil Ford Focus'un üretimine hazırlanmak için 600 milyon €'luk yatırım yapıyor.
  • Saarlouis yatırımı, maliyet verimliliği ve üretkenlik arttırmak için yapılmış ayrıca yüksek teknoloji ürünü imalatı ve enerji üretimi üzerine yoğunlaşılmış.
  • Yeni nesil Ford Focus, Ford'un Köln'deki teknik merkezinde tasarlanacak ve mühendisliği yapılacak.

Hafifletme ve yenilik çalışmalarına ait resmi bilgileri ilk mesajdaki linkten okuyabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nihayet Ford, yine gec kalinmis bir kararla, sadece motora calismanin yetmeyecegini anlayarak hafifletme calismalarina yon verdi.

Kuga bu teknoloji ile uretilmis olsaydi ve guncel focus agirliginda yapilabilseydi dunyamiz cok daha farkli olurdu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Ibrahim U. yazdı:

nihayet Ford, yine gec kalinmis bir kararla, sadece motora calismanin yetmeyecegini anlayarak hafifletme calismalarina yon verdi.

Kuga bu teknoloji ile uretilmis olsaydi ve guncel focus agirliginda yapilabilseydi dunyamiz cok daha farkli olurdu...

AutoExpress  yıllar önce bir seferinde "Ford şölene katılmakta geç kalmakla ünlüdür" manasına gelen cümlelerle başlamıştı bir yazısına. Jetonları mı köşeli,  şirket çok büyük yenilikler ayaktan başa daha uzun sürede mi gidiyor bilmiyorum ama yukarıdaki laf hala geçerli. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Nerede verildi tarih bilemiyorum ama daha makyajı bile tanıtılmadı Avrupa için :) 

Sanki bizim bayi de "2018 de yenilecek biz de en geç 2019'un ilk yarısında satışa sunarız Mondeo'yu." demişti diye hatırlıyorum ama o konuşmayı çok net hatirlayamiyorum. Onun için iddia etmeyeyim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Nerede verildi tarih bilemiyorum ama daha makyajı bile tanıtılmadı Avrupa için :) 

Daha önce böyle bir yazınızı okumuştum Yakup Bey, ordan aklımda kalmış :) 

21.08.2015 - 20:54 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Ford amca diyorki;

2016 ikinci yarısı yani yaklaşık 1 yıl sonra ufak makyajlı Fusion'u piyasaya sunuyorum.

Bu demek oluyor ki en geç 2017 başında Makyajlı Mondeo Avrupa'ya sunulur (benim yorumum).

Daha yeni :D mondeo ise 2019 (Yeni, daha küçük ve hafif platforma transfer)

Bu da vardı :)

26.12.2016 - 18:18 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

2019'da ALL-NEW Fusion tanıtılacak, kesin bilgidir. Avrupaya hala makyajlısı gelecek :) 

Volkan G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.