Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Neden Peugot Alınmaz

volkan sonmez

Önerilen Mesajlar

Ben pejo almam çünkü tipini sevmiyorum. Özellikle son dönemdeki tasarımları bana çok uzak. Pejo-citroen grubunun yedek parçası biraz daha pahalı, kaskosu yüksek oluyor nedense. Ve ikinci el zor gidiyor. O nedenle pejo-citroen çok tercih edilmez. Röno'yu bu gruptan ayırmak gerek, Türkiyede röno her zaman alınır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben pejo 206+ kullandım 20b km.Şu anda el altında kullandığımız citroen c3 var.15b km yi geçti.

Bu kötü imajda belki eski araćların sorunları vardır.Ama ben pejo olsun citroen olsun sorun yaşamadım kullandığım araćlarda.Yakıt ı ve şehir ićinde kullanım kolaylığı en başlıca + ları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belki çok ikna edici olmayabilir ama ben de araba bakarken bilirkişilerden aldığım öneriler üzerine soğudum. İşin ilginç yanı bilirkişiler de ikna edici değillerdi. Çabuk problem çıkarması biraz kalitesiz olması sebebiyle tercih ederken ekstra düşündürüyor insanı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Amcam 2006 model bi 307 almıştı. Uzunca yıllar kullandı onu. Aldığında 60 bin km de idi. Temizdi. Hatasız boyasız falan işte...

Bu arabayı 270-280 bin km civarında sattı. Motora rutin bakım dışında hiç bir masraf yapmadı. 

Tamam çok konforlu değildi, tok hissetmiyor, belki güven vermiyordu ama, teknik olarak hiç bir sorun yaşamadı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

508 de bence d kasalar arasında güzel olanlardan. Yol tutusu falan da sıkıntılı değil. Konfor robotize şanzumana alışınca gayet güzel ve gercekten cok az yakıyor. İç tasarımda ise bir çok D kasadan iyi bence. 508 dışındakilere yorum yapamayacam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz off topic ama istanbul anadolu yakası E5 aksında Peugeot bayisi kalmamıştı. Bir ataşehir can var çok içerde az araba var, bir ümraniye can var şerifalide , bir de bulgurluda var. Çok sapalar.. Ben o yüzden pek peugeotlara bakamıyordum. 

E5 kartalda Mira towers ın alt katına Peugeot bayii açılıyor gördüğüm kadarıyla. İyi olacak gidip araba görebileceğiz. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

içten içe bu başlığı kınıyorum... 

bu şekilde olumsuz takılı bir başlık değilde "neden alınır" diyerek diğer noktalara dikkat çekilebilirdi. Pejo sahibi olsam kasıpkavururdum bu başlığı. sanki pejo ile ford arasında dağlar kadar fark varmış gibi. biraz kendimizi yukarıda görüyoruz anlamsız şekilde. ford alıp ne sorunlar çeken insanlar var görüyoruz burada, aynı şekilde VW, röno vs.... pejonunda ekstra çok çıldırtıcı bir yanı olduğunu düşünmüyorum kaldı ki etrafımda yıllardır kullanan insanlar var. bence ford tüketim anlamında biraz fransızlardan ders alsa iyi olacak.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Kim yapacak kalibrasyonu?

@Kaan Yagizer abiyemi müracaat edeceğiz İstanbul olarak :)

Hadi sizi Kaan abini var, ya biz ne yapacağız kendimizi kalibre ettirmek için, bizim Eskişehir servisi bize sizin modeliniz böyle der gönderir :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Hakan Saraylı said:

Hadi sizi Kaan abini var, ya biz ne yapacağız kendimizi kalibre ettirmek için, bizim Eskişehir servisi bize sizin modeliniz böyle der gönderir :D

Hakan sıkıntı yok :)

Seni misafir ederiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pejo'nun alt yapısı basittir ve eskidir ayrıca ucuzdur, kimi kullanıcıların tercih etmeme sebebi budur. Bunlar ar-ge masrafını ciddi derecede düşürür ve farklı yönde geliştirmeye yönelir. Motorları ise iyidir sürekli böyleydi ve donanım & sunumu iyidir. Özetle üst yapı iyi alt yapı kötü.

Türkiye'nin yollarının çok kötü olduğunu düşünürsek insanların neden bunu tercih etmediğini anlamak mümkün. 

Focus ise iç malzemesi kötüdür (Focus 2 örneğin) ama focusun alt yapısı iyidir ve hala geçilebilmiş bile değil, since 1999.

Bunların hepsinin bir arada istersen çıkan sonuç bana göre A3 bu konu dışı oldu atlayalım.

Kişilerin yorumlarını değerlendirmek yerine kendi tecrübeleriniz ve araştırmalarınızı yazmanız daha hoş olacaktır ki lüzumsuz tartışılmasın.

Ford'un pejo'dan tüketim dersi almalı sözü ise talihsiz açıklama olmuş veya detaysız olmuş kibarcası. 

Neden alınmaz'a ek, satış sonrası hizmetler (servis ağı) ve 2.el'in etkisi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.