Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Arkadan gelen aracın selektör yapması

testuser

Önerilen Mesajlar

@Sercan Karataş Sol şeridi işgal etmenin de trafik suçu olduğunu hatırlatmak gerek böylelerine de. Ne kadar çözüm olur bilinmez ama şikayet etmek lazım.

Geçenlerde konu olmuştu, konu yine aynı yere gidiyor aslında. Öyle dandik durum ki, insan haklı olduğunu bile bile sinir küpüne dönüp bir şey yapamıyor bazen gerçekten. Her yer maganda doldu. Selektör yüzünden adam öldüren de manyaklar var. Sollanmayı yediremeyen öküz mü ararsın...

Video fenaymış yalnız. Cinnetlik.

Valla abi sorma bazen banada geliyo keçiler dürtüyo ama yaa sabır diyip geçiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asıl suçlu camaro. Çünkü camaro, pick-up ile onun önünde giden farklı bir araç arasına girmeye çalışıyor halbuki onun bu kaydı yapan arabanın arkasında beklemesi gerekiyor. Ardından pick-up ya ona bilerek yol vermiyor ya da maksimum hız limiti bu.

Sonuç olarak camaro diğer 2 arabayı boş yere mahvetti kesin zibidinin biridir. Bizde de böyleleri çok.

Bir insan hata yapıyor diye onu tehlikeyi sokmanın hiç anlamı yok hatta adamın hatası bile yok en başta. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asıl suçlu camaro. Çünkü camaro pick-up ile onun önünde giden farklı bir araç arasına girmeye çalışıyor halbuki onun bu kaydI yapan arabanın arkasında beklemesi gerekiyor. Ardından pick-up ya ona bilerek yol vermiyor ya da maksimum hız limiti bu.

Sonuç olarak camaro diğer 2 arabayı boş yere mahvetti kesin zibidinin biridir. Bizde de böyleleri çok.

Bir insan hata yapıyor diye onu tehlikeyi sokmanın hiç anlamı yok hatta adamın hatası bile yok en başta. 

Evet camaro fazla abartmış tabiki ama konu olarak anlatımımı bu video örneklendiriyor. ve bikaç kere daha denk gelirsem bende aynısını yapıcam az kaldı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bi yolda hız sınırında gidiyo bile olsa sol şeridi işgal edemez ya yavaşlıyıp yada hızlanıp yol vericek. Çok uyuz oluyorum.

Sen ve seni beğenenler Amerika'ya asla gitmeyin orada gıcık ilacı bile kurtarmaz sizi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hep söylerim "Bir beygiri bile yönetecek zekadan yoksun kişilerin altında onlarca hatta bazen yüzlerce beygirlik arabalar var, ne bekliyorsunuz?"

Halk çözümü bulmuş, selektörden rahatsız oldukları için hiç dikiz aynasına bakmıyorlar.

Sen ve seni beğenenler Amerika'ya asla gitmeyin orada gıcık ilacı bile kurtarmaz sizi :) 

Ama orada her şerit geçişe açık, yavaş giden sağdan gider diye bir kural yok ki...Ne de olsa onlar Amerikalı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Malesef bu konudan bende çok rahatsızım. Her geçen gün daha fazla saygısız ve birbirini umarsamaz bir toplum haline geliyoruz malesef. Acil bir durum olursa ben nasıl dururum diye düşünen yok malesef.  Benzinin, mazotun bu kadar pahalı olduğu ülkemizde insanların çoğu son gaz gitmeyi nasıl başarıyorlar acaba?. Bir kaza anında o metal yığının içinde sıkışıp çıkamama ihtimalini akıllarına getirmiyorlar mı?.  Malesef ülkemizde kendi canıyla birlikte insanların canını hiçe sayan, boşu boşuna şu dünyada nefes alıp oksijen tüketen çok insan var. Bu işin ben cezalarla ya da kontrollerle çözülebileceğine inanmıyorum. Tek çözümü var oda eğitim. İlk okul yıllarındna itibaren trafik hakkında doğru düzgün eğitim verilmeye başlanırsa insanlar trafikte daha bilinçli ve saygılı olacaklardır.

Bu eğitimi bugün vermeye başlasak faydasını görmemiz en az 25 yıl sürer :) :). ehh bizde o günleri gördüğümüzde araba sürüyor olutmuyuz olmazmıyız bilinmez :) :). o yüzden benim umudum yokk :):)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben sadece şeritin ortasından gidip geçişimi engelleyenlere selektör yaparım. bu tip insanlar kusura bakmayın ama genelde %90 bayan veya elinde telefon kurcalayan -herkes- oluyor. bir de şu var yeni ehliyet alan insanlarda, ki bunların en az %70 i bayan, sizin 2. maddedeki sorun, siz ne güzel yapacağınızı yapmışsınız ama birçoğu önünde dolmuş var duruyor, kendisi dolmuşa yaklaşır yaklaşmaz veriyor sinyali önümüze kırıyor. zannediyorlar ki sinyali verdim ben görevimi yaptım her iş mükemmel. o yüzden 3 şeritli yol bulduğum zaman sol dan giderim, yol hızına uyarım, arkamdan deli fişek gibi biri geliyorsa bir sağa çekilirim yoksa soldan hep devam.

bizim trafikte sadece kendinizi değil maalesef, önünüzdeki, onunda önündeki ve en sağ şeritte olabilecekleri tahmin ederek araba kullanmak zorundasınız. satranç gibi. önümün önündeki aracın frenini görmesem sadece önümdekine baksam, arkadan çarpıyordum bir keresinde. o ikisi vurdu ben durdum.

dikkatli olmakta fayda var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu işin ben cezalarla ya da kontrollerle çözülebileceğine inanmıyorum. Tek çözümü var oda eğitim. İlk okul yıllarındna itibaren trafik hakkında doğru düzgün eğitim verilmeye başlanırsa insanlar trafikte daha bilinçli ve saygılı olacaklardır.

En acısı da cezayı kesecek ya da eğitimi verecek kişilerin maalesef konu hakkında yeterince bilgi sahibi olmaması. Zaten Türkiye'nin genel sorunu yönetsel, eğitsel pozisyonlarda işinin ehli insanların olamamasından, olanlarında da çoğunlukla kendine çalışmasından kaynaklanıyor.

ben sadece şeritin ortasından gidip geçişimi engelleyenlere selektör yaparım. bu tip insanlar kusura bakmayın ama genelde %90 bayan veya elinde telefon kurcalayan -herkes- oluyor. bir de şu var yeni ehliyet alan insanlarda, ki bunların en az %70 i bayan, 

Ne diyeyim bu cinsiyet ayırımcı söyleme katılmam mümkün değil. hele nasıl yeni ehliyet alanların %70'i bayan oluyor onu hiç anlamadım, beylere eski ehliyet mi veriyorlar. benim gözlemlerime göre trafiği aksatıcı hata oranında cinsiyetler arasında pek fark yok. Hatta erkeklerin daha saldırgan ve tehlikeli olduğunu benzer bir ayırımcılık yapmak pahasına söylemekten çekinmeyeceğim. Bir ön yargı ile yaşıyoruz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben en çok hız sınırı 80 olan 3 şeritli yolda en sağda cruise controle takmışım 80 e rahat rahat gidiyorum. Arkama dayanıp selektör yapan servislerden nefret ediyorum. Yakıyorum farları yakıyorum arka sisleri istifimi bozmadan ilerlemeye devam ediyorum. Tamam önüm boş ama en sağda ve hız sınırındayım be adam. Sinirlene sinirlene ortaya sağa geçip bir de böyle tampon süretrmiş gibi yakın önüme dalıyorlar...Pehhhh  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunun cinsiyet ayırımcılıkla alakası yok abi, realite bu..

çok istatiksel bakmışsın cümleme, kafama çevirip baktığımda aracı kim kullanıyor, genç bayan, taş çatlasın 30 yaşında. (gerçek istatistikte kazaların %95i erkeklere ait malum) ehliyet sınavlarında görev alıyoruz, yazılı sınavlarda gözcü oluyoruz mesela, başka arkadaşlar direksiyon sınavlarını yapıyor. sınav sınıfının en az yarısı bayan emin ol. veya tanıdık ehiliyet kursu varsa bir ara sorun diyeceğim bana inanmıyorsanız. konya da durum bu. insanlar zenginleştikçe, eşine çocuğuna 2., 3. arabayı alıyor.
 biz okulda 70 öğretmeniz, 5-6 sının 2. arabası var. ya çocuğu ya eşi kullanıyor.(tabi 2. araba genelde 15-25.000 tl aralığında benzinli otomatik, nissan micra, i20 vb)

aylar önce sürekli alış veriş yaptığım kırtasiyeciye gittim. genç sanırım 30 yaşındadır. telefon geldi, hayırdır dedim, eşimin sürttüğü araba ile uğraşıyorum dedi. nasıl olmuş. sabah eşi rahat çıksın diye arabayı geri geri park etmiş, eşide çıkarken hiç burnunu çıkarmadan direk direksiyonu çevirerek çıkmış ve yan kapı diğer aracın tampona sürtmüş. bunu illa bayan yapacak diye birşey yok, tecrübesizlik belkide. sizlerde erkeklerden örnek verebilirsiniz elbet. ölümcül kazaları erkekler, ufak kazaları en çok ş.içinde bayanların yaptığıda bir istatistik. yol kenarında arkadaşımın park etmiş fiestasına arkasında ki bayan, tampona tıklamış, çıkmış özür dilemiş, fren diye gaza bastım diye..

@Cem Boneval

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence (İstanbul trafiği için söylüyorum) en önemli sorunlardan birisi filo araçların bu kadar çok artmasıdır.Adam bir şirkette işe başlamış hemen altına aracı çekmişler.Hatta bazı şirketlerde marka model ve şanzıman bile seçebilıyorsun :) Yani trafikte tecrüben yoksa çalıştığın şirket sana o aracı verecek bir şekilde altına..Hal böyle olunca yakıtta bedava araç bedava adamın kendi cebinden çıkan bir şey yok trafiği alt üst ediyor.Her sabah gittiğim güzergahta dikkat ediyorum.Tek şerit gidiş tek şerit geliş olan yolda yoğunluktan durduğun anda bi bakıyorum sağımdan biri geçmeye çalışıyor.Geçmeye çalıştığı yerde benimle kaldırım arası.Ve bunlar nedense hep şirket araçları.Sabahın köründe müzik son ses jilet gibi giyinmiş  güneş gözlükleri takılmış ama beyin yok,kural yok adamda.Kafa rahat çarpsamda sorun yok şirket nasıl olsa yenisini altıma verecek rahatlığı bu.O tek şeritli yolu sağdan soldan geçerim birinin önüne atlarım (hakkını yerim) yoluma devam ederim,arkadaki de beklesin.Ohh ne güzel memleket.Şirket aracı kullanan herkes böyle değildir mutlaka ama çoğunluğu böyle maalesef.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

her sabah ve her akşam tersane - sabiha gökçen arası yolu kullanıyorum . Hız sınırı 90 ve hız sabitleyici ile genelde en sağdan 85-90 ile gidiyorum ..

hız sınırında ve en sağda gitmeme rağmen , sarı damperlilerden tutun , servis araçlarına ve ses hızını geçmeye çalışanlara kadar ! bir çok kişi buna tahammül edemiyor .. ( özellikle gündüz sellektörlerine ayrıca hastayım !! )

sonra içimden '' güzel kardeşim geçen yıl burda ceza yedim dokunma bana da sınırlarımda yol alayım '' diyorum ... (bunun biraz kabası da olabilir ) ve devam ediyorum ..

Bu arada ceza yediğim için hız sınırlarında gittiğimden dolayı da ayrıca suçluluk hissediyorum ... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.