Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Arkadan gelen aracın selektör yapması

testuser

Önerilen Mesajlar

Sevgili Forum İnsanları,

Böyle bir konu açmamın nedeni bu akşam trafikte beni deli etmeleri ve gerçekten merak etmem: "Arkadan gelen araç neden selektör yapar?" 

Başıma gelen durumları özetleyecek olursam;

1-Çetin Emeç Bulvarı'na gitmek için kullandığım ara yolda dibime kadar yaklaşıp selektör yapan pek sevgili 02 plakalı abicim,

2-Malazgirt bulvarında en sağ şeritte giderken, önüme çıkan kamyoneti sollamak için sol şeridi kontrol edip sinyal vererek! sol şeride geçtikten sonra, arkamdan çok uzak diyarlardan gelen vatandaş,

3-Öveçler yokuşundan çıkarken önümde dolmuş olması nedeniyle tek şeritli yolda giderken arkadaki bir kaç abinin yaptıkları selektörler,

4-Bu en ilginci; yine Odtü yolunda bu sefer Taurus'un o civarlarda, milyonlarca şeritli yolda bir ben bir de başka aracın gittiği yolda yine selektör yapılması. 

Hatalı bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Aklıma tek gelen şey malum bir sebep ama belki yine de benim gözümden kaçan bir şey vardır. Sizlerin bu konudaki görüşlerini merak ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi olay Ankara'da olunca ben bir şey diyemiyorum orada gereksiz çok selektör var :P

Sana bundan alacağım ilerde o zaman selektörleri kendilerine yakarlar merak etme :D 

her_100_surucuden_20si_kadin_h49374.thum

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tek problem Punto'm olması mı :D Şu da aklıma geldi gerçi. Arabaların hepsi sedan'dı. Sedan araba mı alsak @Yakup Çağatay :fikir:

Punto'dan daha derin sosyolojik bir konu olduğu kesin de her sedanlıyı da öyle şey etmeyelim şimdi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

görmeden bir şey demek tam doğru olmaz ama mesela sollamaya çıktığında mesafeyi tam kestirememiş düşündüğünden daha yakın mesafede adamın önüne çıkmış olabilirsin.

Dolmuşlu olanda doğrudan sana değil dolmuşa yapılmış olabilir.

Taurusun orası için yazmamışsın ama en soldaysan zaten doğal :)

Sen burakla bi dolaşta kimlere nasıl selektör yapılıyo o zaman görürsün :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1-Hızlanmanızı isteyen sabırsız vatandaş türü.

2-Frene basmak istemeyen elini sinyal koluna götürmeyi fren pedalına basmaktan daha kolay bulan vatandaş türü.

3-Ya minibüsü el kol sallayarak geçmenizi isteyen ya da arkadan öne doğru selektör dalgası yaratarak minibüs şoförünü baskı altına almak isteyen vatandaş türü.

4-Malum insan türü.

Bende selektörü kornadan(bence çok rahatsız edici) daha çok kullananlardanım ama tabi yeri ve zamanı var. Özellikle ben ve siz gibi trafiğe yeni alışan sürücüler üstüne yapılması stres altında bırakıyor. Sollama anında yapılırsa sinyallerinizle karşılık verin(çok şeritli yolda olsanız bile) arkadaki anlayışsız ne yaptığınızı belki anlar. 3 numara gibi durumlarda mümkün olan en sağa geçin önünüzdeki araçla mesafeyi arttırıp sizi geçmelerini bekleyin. Tabii bunlar benim düşüncelerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Punto'dan daha derin sosyolojik bir konu olduğu kesin de her sedanlıyı da öyle şey etmeyelim şimdi :)

Kahrolsun bağzı Sedanlar o zaman. 

görmeden bir şey demek tam doğru olmaz ama mesela sollamaya çıktığında mesafeyi tam kestirememiş düşündüğünden daha yakın mesafede adamın önüne çıkmış olabilirsin.

Dolmuşlu olanda doğrudan sana değil dolmuşa yapılmış olabilir.

Taurusun orası için yazmamışsın ama en soldaysan zaten doğal :)

Sen burakla bi dolaşta kimlere nasıl selektör yapılıyo o zaman görürsün :D

Yakın değildi tabiki ona dikkat ediyorum.

Taurus'un orda Cevizlidere yokuşundan aşağı inip en sağ şeride yerleşmiştim. Sol tarafımda iki şerit daha vardı. 

Burak'la trafikte karşılaşmamak dileğiyle. Şikayet ederim valla. 

1-Hızlanmanızı isteyen sabırsız vatandaş türü.

2-Frene basmak istemeyen elini sinyal koluna götürmeyi fren pedalına basmaktan daha kolay bulan vatandaş türü.

3-Ya minibüsü el kol sallayarak geçmenizi isteyen ya da arkadan öne doğru selektör dalgası yaratarak minibüs şoförünü baskı altına almak isteyen vatandaş türü.

4-Malum insan türü.

Bende selektörü kornadan(bence çok rahatsız edici) daha çok kullananlardanım ama tabi yeri ve zamanı var. Özellikle ben ve siz gibi trafiğe yeni alışan sürücüler üstüne yapılması stres altında bırakıyor. Sollama anında yapılırsa sinyallerinizle karşılık verin(çok şeritli yolda olsanız bile) arkadaki anlayışsız ne yaptığınızı belki anlar. 3 numara gibi durumlarda mümkün olan en sağa geçin önünüzdeki araçla mesafeyi arttırıp sizi geçmelerini bekleyin. Tabii bunlar benim düşüncelerim.

Teşekkürler tavsiyeler için 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Az çok konu ile ilgisi varken söylemek istedim.

(Bu satır gereksiz) Bir gün Bakırköy'de kuzenle yay olarak geziyoruz (işimiz var) Kartaltepeye doğru gideceğiz yani Eminet ve Kaymakamlığı geçince sağa dönüyorsun içerde Kız meslek lisesi ve Rum Kilisesi var.

Tek gidiş tek gelişli yol. Bir teyze Fluence otomatik ile orada dönmeye çalışıyor bir minibüs ise onu bekliyor. Artık her ne olduysa teyze 10 sn kadar hareket edemedi eli vites kolunun oralarda içimden yardım etsem mi ki dedim ama İstanbulun göbeğinde belki güvenmez dedim bulaşmadım çünkü etraf halledilmeyecek darlıkta değildi. Herneyse biz yavaş yavaş yürümeye devam diyorduk ki minibüsçü şöyle seslendi: (ASLA abartı yok)

Heeueuuuuuu Haauuuuuuu EEEUuuuuu HHHyeeyeyye 

Adam acaba dilsiz mi dedim :blink: 10 sn sabredemedin korna vs şimdide kadını hepten telaşa sokuyorsun ve söyledikleri kelime değil yukardaki gibi acayip bir haykırış.

Neyse teyze sonra sorunsuz gitti. Biz de adama güldük şok içinde.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende şimdi eve gelirken beylikdüzünü geçince büykçekmeceye inen rampa var orda büyük kaos yaşıyorum her 5 seferde 1 kere kesin...

Yol iki şeritli ve sağ şeritte genelde otobuş kamyon tır gibi ağır araçlar oluyor ve doğal olarak 50 km/h ile falan gidiyolar. Bazı beybi çay süzgeçi ile süzülmüş "süzme" diye tabir ettiğimiz yaratıklar. O 40-50 km/h ile giden araçla aynı hızada ve aynı hızda gidiyolar...

Selektör yapıyorum...

Selektör yapıyorum...

EEEEE!!! Çekilsene be adam! Yok!! yaklaşık 3-4 km bi mesafe tahminimce o hızda gidiyoruz ve çıldırmamak için ne yapacağımı şaşırıyorum..Tam olarak böyle;

Sonuna kadar izleyin..

Siz olasnız napardınız ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Sercan Karataş Sol şeridi işgal etmenin de trafik suçu olduğunu hatırlatmak gerek böylelerine de. Ne kadar çözüm olur bilinmez ama şikayet etmek lazım.

Geçenlerde konu olmuştu, konu yine aynı yere gidiyor aslında. Öyle dandik durum ki, insan haklı olduğunu bile bile sinir küpüne dönüp bir şey yapamıyor bazen gerçekten. Her yer maganda doldu. Selektör yüzünden adam öldüren de manyaklar var. Sollanmayı yediremeyen öküz mü ararsın...

Video fenaymış yalnız. Cinnetlik. Pick-up taki de muhtemelen corvette'in sağdan gelip önüne kırmasına kızmıştır. Nerden tutsan elinde kalıyor.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.