Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Arkadan gelen aracın selektör yapması

testuser

Önerilen Mesajlar

alemsin, öyle yapana yol vermiyorum. Ama o zat bir bir geçerim diye düşünüyordur. Akıllı ya. :)

Mehmet Abi bana mı denk geliyor böyle adamlar ama bana çok oluyor bu... çoğuna da önüm açılınca bi 10 sn sağdakiyle aynı hızda giderek cevap veriyorum genelde... ya da alıyorum önüme ben başlıyorum selektöre... yaptığım doğru mu? değil ama o an delleniyorum valla...hepside erkek oluyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sol şeritte önünde 3-4 araba olan adama arkadan selektör yapıyon mu?

Asla yapmam...

Ayrica sellektor yaptigim adamin saginda arac veya araclar varsa ve saga gecemiyorsa israr etmem bazi öküzler gibi.. Sabirla saga gecebilecegi uygun zamanda gecmesini beklerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sol serit cok guzel sen de gelsene :)

Ama bastan uyarayim Ankara'da acelen varsa sol seridi kullanmayacaksin.. Ozellikle de is cikis saatlerinde. Sag seritte daha hizli gidersin.

ondan sağdan gittiğim halde selektör yapılıyor desene :D biraz daha kendime güveneyim sol şerite de gelirim :cnvr:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trafikte kimseyi eğitmeye çalışmayın, eğitim alacak yetenekleri olsa zaten bu durumda olmazlardı.

Amaç engelleri sorunsuz bir şekilde aşmak, bu nedenle çok şerritli yol yapılmış, ayrıca koskoca ABD istediğin şeritten geçmeyi kabul ediyorsa bize uymak düşer.

Ben artık 4.evredeyim, biraz argo ama FB'tan alıntıdır:

Hayret
Gayret
Sabret
Si***t

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumun kibarı olarak sizden detaylı yorum bekliyoruz @Mert Yürüyen

:) 

şöyle araç yanından geçerken (içinde öküz olanından) , "baybaaaaayyy" tavrıyla bir el sallamaktan bahsediyordum aslında :) "afedersinde noldu bi tarafını yırttında birşey  mi oldu" tarzında :) benim "el hareketi" kastım buydu, annem beni böyle kibar büyüttü :smiley2k:

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Yakup Çağatay 

Tabi, zevkle...

Kullanım, içinde bulunduğun durumdan duruma göre değişir. Öncelikle aklımızdan çıkarmamamız gereken asıl nokta "korna yada selektörün birer taciz, stres yaratma, üstünlük taslama aracı olmadığı; aksine birer uyarı,farkındalık yaratma aracı" olduğudur...

Ama kapısı ve camları kapalı aracın içinde tacizci  olmak çok kolay, sıkıyorsa sokakta yürürken arkama geçip "garip sesler çıkarıp, yol ver kardeş yol ver" diyip dursun. sonucu ağır olur şüphesiz..! ---bak hemen sinirlendim---

Cem hocamın yukarıda çok güzel bir yorumu oldu, ona tamamı ile katılmamam elde değil... O sebeple işin hiç erkek/kadın, acemi/usta şöför kısmına girip kısır bir muhabbete girmeyeyim. Bu trafikte bu kadar ayı herif varken ---gerçekten ayı sevdiğim bir hayvandır ama başka birşey aklıma gelmedi--- kadınların sakin ama bazen kararsız hamleleri pek göze batacak cinsten değil, üstünde durmaya değmez...

Benim için selektör;

1-birazdan yanından süratle geçicem, frene bassam bile duramam o yüzden lütfen şeridinde kal,

2-senden daha hızlıyım, sağ şeridin boşsa lütfen önümden çekil,

3-eğer yeşil ışığı görme çizgisinin ötesindeyse "hadi hocam, yeşil yandı devam edelim"

4-ve son olarak da karşıdan sollama yapıldığında sadece bir kereye mahsus olmak üzere "müdür geliyorsun ama uyumuyorsun değil mi aslında, farkındaysan benim şeridimdesin" şeklinde...

bunun dışında farklı birşey için kullanmışsam kendi tabirimle "ayılık" etmiş olurum...

Ama yukarıdaki kullanım anlayışı kişiden kişiye ---kişiden hayvana, hayvandan hayvana yada hayvandan kişiye olmak üzere farklı kombinasyonlr mevcut tabiki--- değiştiği için @testuser 'ın doğal olarak anlam veremediği durumlar oluşuyor... 

Özet olarak kimseyi eğitmeye çalışmayalım, hele ki direksiyon başında hiç denemeyelim... Ben de Cem hocamın belirttiği gibi o dörtlü sürecin sonundayım, sirkte mi çalışıyorum da eğiteyim o 4 bacaklıları...

Not: yaptığım tek "magandalık" şu olabilir itiraf edeyim... Arka sis farlarını yakıp gidenlere tahammül edemiyorum. Daha doğrusu lens kullandığım için zaten sürüş esnasında gözüm yeteri kadar yoruluyor, gece vakti o adamın parlak ışıkları beni benden alıyor tansiyonum fırlıyor... İşte o vakit bixenon, uzun led, sis farı aracımın teknolojik imkanları ne verdiyse yakıyorum ve "kendimce ve cahilce" onu cezalandırıyorum. Bir keresinde sıkışık trafikte --yaklaşık 12 saatlik yolun ardından istanbul girişinde kuyrukta-- tem de orta şeritte arabadan inip öndeki adamın kapısını açıp "sis farlarını kapat yoksa gişeleri geçerken arabanı bağlatıyorum haberin olsun" diye artislik yapmıştım... aaa pardon yanık mı kalmış gibi afedersin yavşakça bir dönüş aldım ama kapattı sonucunda!

Demem o ki... @testuser çok takılma, benim eşimde yeni şöför, sadece önüne bak. bu bir kariyer değil. a noktasından b noktasına kendine ve trafiktekilerin canını tehlikeye atmadan ulaştıysan bu yeterli, fazla ciddiye almamak lazım. buluşmada eşimle türlü türlü magandalık maceralarınızı paylaşır dertleşirsiniz :)

hepicinizi öptüm, iyi seyirler :sofeer:

Not 2: Bi xenon, xenon, led vs vs... bunlar iyi aydınlatma için araçlarda var, insanları taciz ederken elimizi kuvvetlendirmek için değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece önüne bak dediklerinde, ben: 

2-senden daha hızlıyım, sağ şeridin boşsa lütfen önümden çekil,

:smiley2k:

bu "formal" olan ifadem... aslında pratikte ağzımdan çıkan ve bazen eşimin benim yerime benden önce söylediği şu şekilde "çekil lan çekil, üzerinden atlıyacam yoksa" :smiley2k:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet.... Arka sis fari dendi ve bam telime dokunuldu.

Guzide insanlarin toplastigi bu guzide forumda, amaci sisli havalarda arkadan gelen aracin sizi farketmesi olan arka sis farini, sisli olmayan havalarda yakan arkadaslarimiz varsa diye acikca, oldukca anlasilir sekilde yaziyorum; ben o fiilin faillerine acikca kufrediyorum. Boyle tumturakli kufurler hem de. Dumduz gidiyorum. Kapagi acilmamis kufurleri son kullanma tarihleri gelmeden acip tuketiyorum. Harika oluyor..

Sonra Mert'in yaptigi gibi uzunlara bogayim diyorum. Ardindan dusunuyorum. Zira onun aksine ben dusunebiliyorum... Ve diyorum ki, ulan adam zaten sis olmayan havada sis lambasi yakacak kadar beyin fonksiyonlarindan yoksun ve de baskalarini dusunmeyecek kadar kutuk, ben uzunlarla rahatsiz etsem ne anlayacak? Bir de uzunlardan cok rahatsiz olur ve de benden daha toraman cikar da dayak filan yerim diye vazgeciyorum..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.