Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Focus Titanium'a Navigasyon eklemek isteyenler belirtsin lütfen!

Önerilen Mesajlar

Navigasyon koymayan kim pardon? [emoji4] Sizden yazılım ve harita ücreti istenmiş ve tercih etmemişsiniz. Bu gayet doğal bir süreç.

'Ben ekran istiyorum ama navigasyonunu beğenmiyorum' diyenlere bir yol sadece. Size diretilmesi ve pahalı sunulması daha uygun olacaktı sanırım. :yeah: 

Yakup bence olması gereken full donanımda standart olmalıydı, alt paketlerde opsiyon olmalı Aynı gündüz farında, arka led lerdeki beklentilerimizde olduğu gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Eray Alkan said:

Yakup bence olması gereken full donanımda standart olmalıydı, alt paketlerde opsiyon olmalı Aynı gündüz farında, arka led lerdeki beklentilerimizde olduğu gibi

Abi Titanium full değil ki ? Titanium orta donanım :) Ayrıca dediğim gibi bu keyfi bir opsiyon neden ben beğenmediğim sisteme para vereyim ? Bunu diyemez miyiz? Sonuç olarak tüm Avrupa böyle işliyor :) Navi hep opsiyondur ekran var diye navi gelmez.

Full olan bu: Titanium + Xenon + Tekno + Navigasyon.

Türkiye'ye gelince hepsini içeren Selective koyun diyen biriyim sırf bu mantığı yenemeyeceğiz diye. Bizde seç al mantığı hala yok. 

En nihayetinde kimse Navi isteyenin elinden tutmuyor ki canım sonuçta navi standart olsa bu fiyata titanium satılmayacaktı. Ama dediğim gibi mağdur olan çok olurdu bu sefer :yeah: 

F.O. Mondeo ile bu hamleyi yapmış ama onda rekabet daha yüksek araba iyi olsada bir yerden desteklemeyi seçmişler :) Ama onda da Titanium full değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mrb arkadaşlar. Forumu takip ediyorum.Aracım 2015 1,5 tdci ps. titanium. Bende o ekranda navigasyon ve geri görüş kamerası olsun istıyorum.Ford yetkili servislerinde takılan cyclone  titanium donanımlara uymuyormuş, taktırılması durumunda Sync devre dışı kalıyor. Şu an Sync 2 ile uyumlu olan tek model Cenmax'ın  modeli.Mevcut ünite korunarak sadece navigasyon modülü ve geri görüş kamerası takıyorlarmış. Ancak fiyat eklenen donanıma göre yüksek.

Alternatif çözüm yada sync2 uyumlu uygun fiyatlı başka ürün varmı. Bilgisi olan arkadaşlar  paylaşırlarsa memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Duran Aşcı said:

mrb arkadaşlar. Forumu takip ediyorum.Aracım 2015 1,5 tdci ps. titanium. Bende o ekranda navigasyon ve geri görüş kamerası olsun istıyorum.Ford yetkili servislerinde takılan cyclone  titanium donanımlara uymuyormuş, taktırılması durumunda Sync devre dışı kalıyor. Şu an Sync 2 ile uyumlu olan tek model Cenmax'ın  modeli.Mevcut ünite korunarak sadece navigasyon modülü ve geri görüş kamerası takıyorlarmış. Ancak fiyat eklenen donanıma göre yüksek.

Alternatif çözüm yada sync2 uyumlu uygun fiyatlı başka ürün varmı. Bilgisi olan arkadaşlar  paylaşırlarsa memnun olurum.

Başka çözümü yok :yeah: Olsa zaten takip ettiğiniz üzere görecektiniz.

Bence bu olmadıktan sonra gerek yok diğer çabalara.

En ekonomik çözüm şu ürünü o ekrana çat diye yapıştırmak :) Sonra akıllı telefonunuza lisanslı programı 50-60 tl'ye yüklemek.

RAM-B-166-UN10UIU1.png.9c0b9ce1eb3eab122

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Telefonda var zaten. Hatta telefon tutucusu bile var.  ?Benim merak ettiğim 2000 tl den fazla bir fiyat edermi? 

Telefona 50 60 tl ye yükleyebiliyoruz da arabaya neden 2000 küsür? 

Zafer Yusoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Zafer Yusoğlu said:

Peki seç al diyorsun da sadece bir sd kart ve navigasyon yazılımı için 2000 tl den fazla bir fiyat uygunmudur yoksa soygunmudur ? Benim düşüncem soygun. Sizlerinkini merak ediyorum? 

Öncelikle bu paketin içinde Sd kart ve navi yazılma ek geri görüş kamerası da sunulmakta.

Sırf geri görüş kamerasının fiyatı; 270 Euro. Navigasyon yazılımı ile ortalama 400-500 Euro fiyatı var.

Soygun mu değil mi, bilemiyorum :) Olan bu

56d749d72047e_ScreenShot2016-03-02at22.1

3 dakika önce, Zafer Yusoğlu said:

Telefonda var zaten. Benim merak ettiğim 2000 tl den fazla bir fiyat edermi? 

Telefona 50 60 tl ye yükleyebiliyoruz da arabaya neden 2000 küsür? 

Bunu tüm otomobil sektörüne sormak lazım neden diye :) Mobil ile araç aynı şeyler değil malum :yeah: 

Size zaten cevap veriyordum, biraz daha sakin ve sabırlı olmanızı rica edeceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Zafer Yusoğlu said:

O nasi bi kamera du 270 euro. Zeki Müren de bizi görecek mi? 

Bilemiyorum ama o ekranda kamera yoksa benim için anlamı yok :D Ekran adı üzerinde, orada dışarıyı görmem lazım yoksa diğer (dokunmatik olmayanlar) ekranlardan farkı kalmaz :zha:  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat pahalı değil, paket içeriğine göre gayet normal. Elbetteki malzeme maliyeti bazında gidersek acayip şişirme görülebilir. Ama bunlar teknoljik cihazlar ve otomobil firmalarının tedarikçilerine ödedikleri kullanım hakkı bedelleri de var. Pahalı olduğunu düşünen, BMW'nin ve Mercedes'in navigasyon için kaç para istediğine, ya da VW'nin geri görüş kamera fiyatına bakabilir. 

2000 lira bedeli olan bir alternatifin de opsiyonel olarak sunulması gayet mantıklı.

@Doğan Kurban 65 lira çok daha makul. Ama yine de entegre sistemin verdiği keyfi veremiyor. Sistemin her zaman hazır olması, hız limitlerini her zaman ekranda görebilmen, kaybolduğunu düşündüğünde tek tuşla bana evi bul diyebilmek, navigasyonu çalıştırırken teybin sesini kısmak zorunda olmamak, trafik güvenliği vs iyi şeyler. Özellikle 2000 lira da vermişsen :)  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi bluetooth dan araçla bağlantı kurabilirsin. Cep telefonundan navi açarak. Zaten içerik olarak aynı yazılım programı navigasyon programları. Tek farkı orj sitemi bozmadan daha küçük ekranda navigasyon. Tabi isteyen not serisi gibi büyük ekranlı telefonda kullanabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Doğan Kurban said:

Abi bluetooth dan araçla bağlantı kurabilirsin. Cep telefonundan navi açarak. Zaten içerik olarak aynı yazılım programı navigasyon programları. Tek farkı orj sitemi bozmadan daha küçük ekranda navigasyon. Tabi isteyen not serisi gibi büyük ekranlı telefonda kullanabilir.

Tamam ama aynı anda radyo, usb vs kullanamazsın. Bluetooth'da kalman gerekiyor. Entegre sistemde müzik çalmaya devam ediyor, sadece hanfendi konuşacağı esnada müziğin sesi otomatik olarak kısılıyor sonra geri geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Doğan Kurban said:

Usb ye zaten gerek yokki abi. Telefondaki müzikleri çalıyor. Telefondan radyoda açılabilir. Hatta daha fazla seçenek çıkıyor teypten. Netten müzik dinlenebilir. Orj sistem harici bence hiç gerek yok.

Telefonda radyo ile navigasyonu aynı anda nasıl açacaksın? Açtın diyelim, nasıl kontrol edeceksin? Küçücük dokunmatik ekranda bir radyoya bir navigasyona mı geçeceksin? Unutmadan bu arada araç kullanıyorsun ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.