Jump to content

Ömer Er

Member
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Poor

About Ömer Er

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  Ankara
 • Car:
  '08 Focus 1.6 Otm Titanium
 • Job:
  Esnaf
 • Gender:
  Bay
 • Age 35

Recent Profile Visitors

869 profile views
 1. Bu tablo artık inandırıcılığını tamamen yitirdi. Virüs her yerde, bütün ilçelerde, sokaklarda, köylerde. Hani ekmek almak kadar kolay bu virüsü kapmak her vatandaş için. 2. pik için start verdi bile. Asıl mevzu yeni başlıyor.
 2. Bende LPG taktırdığım sıra sorun yaşamama rağmen iridyum buji almak istedim ancak tavsiye etmediler. 40k yol yaptım orijinal bujilerle hala bir sıkıntı yok. Bana kalırsa eski haline getirin.
 3. Geçen sene motorun yağ damlattığını farkettim, öncesinde de terlemeye şikayetiyle birkaç yere gitmiştim. Plastik kapak terleme yapar normal demişlerdi. Neyse yağ kaçırdığı için yine gittiğimde üst kapak contası değişecek demişlerdi. Tanıdık biri ben bir bakayım dedi, motorun arka tarafında kalan iki vidayı sıktı, çok gevşemiş dedi. Yarım litre yağ ekledi sorun bir daha tekrarlamadı. 10.000 bakımı geldi ama yinede terlemeden dolayı içim rahat değil, gerekli ise ikisini bir yaptırayım diyorum. Plastik üst kapak terlemesi olağan bir durum mu ki, conta ile alakalı olabilir mi? Elim de yatkın değil, Ankara'da güvenilir kime gidebilirim?
 4. Aynı lekelenme bende de vardı. neodyum mıknatıs ile çözebilirsiniz. Ampül yuvasından içeri sokabileceğiniz boyutta içinde mıknatıs koyduğunuz küçük bir bez kesesi dikerek ve geri çıkarabilmek için ip bağlı olarak far içine bırakın. Far dışından da mıknatıs yardımıyla içteki mıknatısı kontrol ederek bölgeyi temizleyebilirsiniz. Biraz zaman alır ama orijinalliği bozulmaz en azından.
 5. Olumlu olsun olumsuz olsun eleştirmeye ucu çok açık bir konu. Geçmişimizde Türk malı, Türk mühendisliği ve Türkiye topraklarında yapılmış bir Devrim var. Seri üretime geçemeden neticelenen bir projeydi. Peki ya TOGG. Türkiye'de üretilmedi, Türk mühendisliği var (?) ki Şu dakika itibariyle Devrim ile millilik durumu kıyas yemez. Ancak daha şanslı. "Will be made in Turkey" desek daha doğru olur. İnşallah vatana hayırlı, vatandaşın bütçesine de faydalı sonuçlar doğurur.
 6. 2016 yazın 92.000 km de BRC yetkili servisinde Seq32 kit taktırdım, şuan 133.000 km de. Gayet memnunum. Araç MK2.5 otomatik.
 7. Philips Diamond vision 935 lümen, renk beyaza çok yakın ancak aydınlatması normal halojenlere göre biraz zayıf ama yeterli. Misal Osram Night Breaker 1550 lümen.
 8. Yanıyorken hali yokta akşam olunca çeker paylaşırım, Merceksiz.
 9. Biraz tuzlu oldu. Farın çiftine 1400₺ verdim, yan sanayi almak istemedim. Çıkma bakıyordum Yıldız sanayi ye gittim, verdiği fiyat hem yüksek idi hemde sonra gelirseniz bu fiyat olmaz gibi tavırlarla karşılaşınca sıfırına yöneldim. Ancak aracın duruşu ciddi oranda değişti. Eski farla olan fotoğrafı maalesef yok.
 10. Yaklaşık 2 sene önce bir hevesle merceksiz farlarıma led ampül taktım. Tabi park ve plaka lambalarınıda. O günden beri araç kullanırken kulaklarım çok çınlıyordu. Farlar aşırı saramıştı, zımpara pasta filanda istediğim sonuçları vermiyordu. Geçen hafta ön iki farımıda değiştirdim. Philips Diamond vision halojen ampul alıp taktım (beyaza yakın diye aldım ama aydınlatması normal halojenlere göre biraz zayıf). Sanayiden de ayarlattım. Artık ben kulak çınlatıyorum. Merceksiz fara lütfen Led takmayalım. Saygılar
 11. Vw Tiguan gerçekten güzel araba, sıralamada ki yerini hak ediyor. Keşke benim olsa
 12. Merhabalar, Ford Focus 2008-2011 (MK 2.5) için ön sağ ve sol komple far fiyatı alabilir miyim? Hem iç beyaz hem de iç siyah zemin için olanı mümkünse. İyi çalışmalar.
 13. Ağustos sonu Ankara-Adana yaptım ilk defa bu değere düştüm. 1.6 100hp 4 ileri otomatik LPG'de ve klima hep açıkken. Depo 38lt ve şehir içi; hiç 330km üzerine çıkmazken, şehirler arası 476km 8lt/100km. Dönüşte olsun, başka uzun yollarda olsun bu rakamı yakalayamadım. Subaplar göz mü kırpıyor acaba.
 14. Adam zaten araç dışında sigara içiyor, yasaya uygun.
 15. Bende de 2 senedir xiaomi yi dashcam vardı Ankara yazına dayanamadı, bataryası şişti görüntüde dikey yeşil perde oluştu.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.