Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yurtdışı Alışverişlerindeki Vergi Muafiyeti Kalkıyor ve Cep Telefonu Kayıt Periyodu Artışı ve Artık Tek Hat ile Kullanılacak

Önerilen Mesajlar

Bugün yayımlanan C.başkanlığı kararı ile,

Değeri 1500 Euroyu geçmeyen, kargo vb ile ülkeye giriş yapılan ürünlerin tamamından vergi alınacak. Daha önce sürekli bu değer düşüyordu en son 22 Euro civarındaydı şimdi bu 0 Euro oldu. Ayrıca kitap vb ürünler 150 Euro altında olduğu sürece vergi alınmayacak. Avrupa'dan gelenler %18, diğer ülkelerden gelenler için %20 vergi eklenecek. Bir de 5 TL hizmet bedeli eklenmişti geçtiğimiz aylarda.

Aynı karar ile, önceden 2 takvim yılı aralığı ile cep telefonu vb kaydı yapılabilirken şimdi bu süre 3 takvim yılına uzatıldı.  Örnek, 2019 ayları içinde kayıt yaptıran kişi en erken, Ocak 2022'de kayıt yaptırabilecek. Yine sadece 1 adet hak mevcut.

Buraya dikkat, kayıt yaptırdığınız cep telefonu sadece kayıt yaptıran kişinin üzerine tanımlı hat ile çalışacak. Özetle 15 gün sonra pasaport kaydı yaptırmak biraz saçma olacak, o iş de bitti.

Tamamı 15 gün sonra yürürlüğe girecek. 

Buradan kararnameye erişebilirsiniz. 

20190515-6.pdf

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yurtdışı Alışverişlerindeki Vergi Muafiyeti Kalkıyor ve Cep Telefonu Kayıt Periyodu Artışı olarak değiştirdi
12 saat önce, Mesut ç yazdı:

işi gücü bitti şimdide buna sardı damat bey.

İşi gücü devam ediyor da parası bitti.

Dövizi yükseltmemek için de MB rezervlerini eritiyor. 

Artık borçları satıyoruz. 

Borç iflası ilanı uzak görünmüyor. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yurtdışı Alışverişlerindeki Vergi Muafiyeti Kalkıyor ve Cep Telefonu Kayıt Periyodu Artışı ve Tek Hat olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., başlığı Yurtdışı Alışverişlerindeki Vergi Muafiyeti Kalkıyor ve Cep Telefonu Kayıt Periyodu Artışı ve Artık Tek Hat ile Kullanılacak olarak değiştirdi
45 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yurt dışından telefon alanlar kayıtlarını derhal yapsın veya alacaksanız hemen almaya bakın. 1 Haziran sonrası sadece tek hat ile çalışacak o telefonlar. 

1 haz kesinleşti mi?

Resmî gazete yayını sonrası 15 gün demişlerdi, tam tarihini bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Teoman S. yazdı:

Neresi çok önemli orasını anlamadım. B.L.L.E anlatırmış gibi anlatın lütfen. 

Telefonu 2.elde satarken adam kendi hattını takınca çalışmayacak. iPhone alıp iPod satacaksın yani ? Evladiyelik sende kalacak ya da.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Teoman S. yazdı:

B..L..L..E anlatırmış gibi anlattın ya saol ????

İşin şakası bi yana 2. el piyasasını öldürdü ?

Aynen, maalesef çok kötü oldu. Ben sürekli y.dışından alıyordum ve Kasım'da yeni iPhone'u düşünüyordum. O iş yatar bundan geri adım atılmazsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.