Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 01/21/2020 in all areas

 1. 11 points
  O hızlara hiç çıkmadığım için bilemiyorum. Çıksa çıksa belki şehirlerarası da gezen Semih çıkmıştır diyeceğim. 160a kadar ben bir şey hissetmedim. Sport modda çıkıyorsunuz değil mi o hızlara ; direksiyonun sport modda sert olması lazım benim bildiğim.. Konu dışı: Yalnız şerefsizim ilk bakışta konu ismini ereksiyonun sertleşmemesi okumuşum . Foruma troll mü geldi dedim. Artık ne göz varsa bende
 2. 10 points
  O zaman bugüne özel...
 3. 10 points
  ÖNEMLİ UYARI: Bu ayarın ülkemizde kapalı olmasının güvenlik nedeniyle olduğunu unutmayın. Kaza anında kapıların açılamaması gibi ihtimalleri göz önünde bulundurarak değişikliği gerçekleştirin. Sorumluluk size aittir. Eğer aracınızın model yılı 2017 ve sonrası ise değişikliği Forscan ile yapmanız gerekiyor, daha öncesi için FoCCCus da kullanabilirsiniz. Her ikisini de paylaşıyorum. ##################################### ############### Forscan ################ ##################################### Forscan ile araraca bağlandıktan sonra BCM (central configuration)'ı seçerek BCM yapılandırmasına ulaşıyoruz. Bu sırada bilgisayarınzın internete bağlı olması gerekli. BCM yapılandırması içerisinde "Automatic locking by speed" seçeneğini çift tıklayarak "With Automatic Locking" olarak değiştiriyoruz. Program dili Türkçe olduğu durumda tam karşılığı nedir bilemiyorum. "Hıza Bağlı Otomatik Kilitleme" şeklinde bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Değişikliği yaptıktan sonra "Write" diyerek BCM'ye yazdırıyor ve bağlantıyı sonlandırıyoruz. ##################################### ############### FoCCCus ############## ##################################### Aşağıdaki görseldeki adımları izleyerek önce BCM'ye bağlanıyoruz. Central Config'de #32 numaralı "Automatic locking by speed" ayarını "Automatic Locking" olarak değiştirdikten sonra "Write" ile değişiklikleri yazdırarak bağlantıyı sonlandırıyoruz.
 4. 10 points
 5. 8 points
 6. 8 points
 7. 7 points
  Kesinlikle. Sabah shakedownu geçerken ilk izlenimim bu idi. Sabahki denetimden bir kare... Bir sürü etap iptal edildi. Karlstad özel seyirci etabı ikinci shakedown olarak koşulacak, yani zamanı değerlendirmeye girmeyecek. Etap uzunluğu %40 azaldı. Yığınla çivili lastik de öylece bekliyor. Juniorlarda Ford 16 ekiple katılıyor Fiesta R2 gövde gösterisi olacak. Katedilecek mesafe kısalınca daha fazla yüklenecekler arabalara, bakalım nasıl bir rekabet olacak. Güvenlik açısından Finlandiya'da hep korkarım, şimdi aynı korku burada da var. Yol kenarındali kar kümeleri araçların yoldan çıkmasını engellerdi normalde, şimdi engel yok, uçuş serbest. Hayırlısı
 8. 7 points
 9. 7 points
  Arkadaşını da çağırmış
 10. 6 points
 11. 6 points
  Seat 1,1 milyar euro yatırımla, kardeşi Golf’ten üç ay sonra tamamen yeni Leon (Mk4) modelini tanıttı. Tamamen yeni SEAT Leon, markanın ilk tamamen bağlantılı aracı, bu sayede insanları dijital yaşamlarıyla sürekli iletişim halinde tutabiliyor. Golf’ün aksine Leon, markanın Barselona’da tasarlandı, geliştirildi ve üretilecek. 2020 ikinci çeyreğinde satışına başlanacak. Türkiye’ye ise tahmini olarak dördüncü çeyrek başında gelecektir. 90 PS ve 110 PS güç üreten üç silindirli 1.0 litre TSI. 130 PS ve 150 PS güç üreten daha büyük 1.5 litre TSI. (ACT ile) Yeni SEAT Leon ayrıca hafif hibrit teknolojisini (eTSI) de içeriyor. 1.0 TSI 110PS ve 1.5 litrelik 150PS benzinli ünite ile sunulan sistem sadece çift kavramalı şanzıman ile sunuluyor. Golf'e göre çok daha güzel olmuş bence ama yine birinde olan birinde yok (bazı yenilikler), neyse ki her ikisini de yapanlar var artık Tüm detaylar: https://anasayfa.focusclubtr.com/2020-seat-leon-mk4-tanitildi/ Bu Wagon (SportsTour)
 12. 6 points
  Yürüyoruz yavaş yavaş...
 13. 6 points
 14. 6 points
 15. 5 points
  Herkese merhaba kazanın sonucu lehime oldu. Karşı tarafa kusur yüzde 100 verildi. Fikirleriniz düşünceleriniz için teşekkür ederim.
 16. 5 points
 17. 5 points
  2014'te yalnız olan bir grup insan sevgililer gününde sinemadaki tüm tek sayıdaki koltukları satın almış. Böylece hiç bir çift yan yana oturamamış.
 18. 5 points
 19. 5 points
  Bu bence tamamen karşılıklı güven meselesi. Sahtekarın fatura alması zor değil, bakımlı aracın sorunsuz olması da garanti değil. Ekspertiz yaptırırım, satıcıyı araştırır ve tartarım, sonra da kararımı veririm. Bence tartışılması gereken: Ekspertiz, nasıl ve nerede? Bir de bizde alıcılar amiyane tabirimi mazur görün ama genelevde bakire arıyor sanki.
 20. 5 points
 21. 5 points
 22. 5 points
  Neyi anlamaya çalışıyorsunuz ki? Bence gayet açık... Mor - Kesin hapı yuttun. Bordo - Kurtulma ihtimalin çok düşük. Kırmızı - Çok şanslı olman lazım, ama yırtabilirsin. Turuncu - sarı tonları: İş mütaahitte biter. Bu haritalar deprem sıklık oranına göe tasarlanmış, yüzey özelliklerini kapsamıyor. Mesela Antalya 3.derece deprem bölgesinde olmasına rağmen - Konyaaltı tarafında alüvyon dolgu zemin - Lara tarafında poröz falez yapısı - İnşaatlarda bolca kullanılan deniz kumu gibi etkenlerle bir üst dereceden değerlendiriliyor. Yaşadığımız yapının depreme dayanıklı olup olmadığını araştırmak ve gerekirse tadilat yaptırmak bizlerin sorumluluğunda. Yapı izni verilirken deprem dayanıklılığı koşullarını belirlemek ve denetlemek ise yerel ve merkezi yönetimlerin. Yapıyor muyuz? Yooo. Sonra ondan şikayet, bundan şikayet.
 23. 5 points
  bende diyorum ben bir görüyorum bir yok oluyor diye
 24. 4 points
  Lastik basınçlarını kontrol etmek ve düzenlemek için bazı araçlarda mevcut olan bir sistem. Hummer'larda da var. Bazı kamyonlarda da.
 25. 4 points
  Ne diyeyim, Allah başka dert vermesin. Çıkmazda olacak bir durum yok. Yağa niye neredeyse takıntı düzeyinde önem atfedildiğini anlamakta zorlanıyorum. Bu konuda daha önce epeyi yazdım, buradan okuyabilirsiniz: https://www.focusclubtr.com/search/?q=hths&quick=1 Edge kullanın, bir şey olmaz. Bir şey olmaz derken, motora zarar vermeyeceğiniz gibi kayda değer bir fayda da sağlamazsınız demek istiyorum. Yağ maliyeti yükselir biraz o kadar. Emisyon/tüketimde belki binde ikilerde, motor ömründe de yüzbinde bir-ikilerde bir artış olur. Özetle dert ettiğinizle kalırsınız. En önemli etkisi de psikolojik olur. Aşırı zorlanmayan motorlarda (sürekli 5000+ dd kullanılan ve aşırı ısınan, ya da sürekli -20 derecede kullanılan ve hiç ısınmayan motorlar hariç ) üreticinin önerdiği teknik özelliklerde kendini yıllar içinde kanıtlamış markaların ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz, A veya B veya C ürünleri arasında da kanıta dayalı bir fark da bulamazsınız. Bence eve alınacak zeytinyağı daha çok araştırılmayı hak ediyor.
 26. 4 points
  Trim parçasını söktüm. 3 tane cıvata vardı. Bir tanesi tamamen gevşekti. Ya sıkılmadı, ya da zamanla gevşedi. 3 cıvatayı da iyice sıktım. Fırçalı yıkamaya girip yıkattım, herhangi bir sızıntı olmadı. Yasin Tansu bey haklıymış, problem aynı nedendenmiş.
 27. 4 points
 28. 4 points
 29. 4 points
 30. 4 points
 31. 4 points
  Otomatik ödeme talimatları, tüketicilerin işlerini müthiş kolaylaştıran ve bankalarca müşteri kazanmak, ürün ve hizmet satmak amacıyla uygulamaya konulmuş bir uygulama. Herhalde hepimiz çeşitli bankalardan, çeşitli kredi kartlarımızdan otomatik ödeme talimatları vermişizdir. Ben de Paraf kredi kartımdan çeşitli otomatik ödeme talimatları verdim. Normalde tabi pek kontrol etmiyorum ekstreleri. Bu gün nedense bakarken 2 küsür TL Talimatlı fatura faizi, bunun KKDF'si ve BSMV'si olmak üzere böyle gözden kaçacak miktarlarda ücretler kesildiğini gördüm. Halkbank bu "Talimatlı Fatura Faizi" uygulamasına temmuz ayında başlamış. Toplasan 15-20 TL gibi bir rakam. Rakamın da çok bir önemi yok aslında, ama bu kan emiciler demek istemediğim bankalar bu işten çok ciddi paralar kaldırıyorlar. Tepkim buna esasında... Bankayı aradığımda, bu yapılan işlemin nakit avans işlemi olduğunu, bu faizin de nakit avans faizi olduğunu falan zırvaladılar. Öncelikle satıcının tek taraflı sözleşme şartlarını değiştiremeyeceğini söyledim. Bu değişiklikten benim haberimin olmadığını, hatta haberim olsa dahi, bu değişikliğe onay vermem gerektiğini falan belirtsemde, neredeyse karşıdaki bayandan azar işitmeye başladım. Çok da muhatap olmak istemediğim için otomatik ödeme talimatlarımın tamamını iptal ettirdim. Bu aşamada, Tüketici Hakem Heyeti'nde raportör olarak çalışan bir abimi aradım ve, evrakları getir bir bakalım dedi. Uygun bir zamanda, Tüketici Hakem heyeti'ne gitmeyi düşünüyorum. Sizin de otomatik ödeme talimatlarınız varsa, ekstrelerinizi bir kontrol etmenizde yarar var.
 32. 4 points
 33. 4 points
  O zaman tepeden toprağa düşünce iniş takımları parçalanmış. Videoda tekerleri çok iyi göremedim ben. Bence ihtimaller - yakıt azdı. Pas geçemezdi ne olursa olsun indiler. - pilotlar kuleyi anlamadı veya pilotların görüşü iyi değildi - Reverse thrust ı açmayı bırak , gazı kapamayı unuttular (kaza resimlerinde motorun dış koruması parçalanmış reverse thrust açık mı değil mi anlayamıyorum). Neden pas geçmediler anca soruşturmacılar öğrenir artık Yani burada ILS yok mu? PAPI ışıkları yok mu. Pilot inemeyeceğini neden göremiyor. Bence yakıt az olabilir. Ne olursa olsun inmek durumunda kaldılar ki kaza sonrası yangının çok büyük olmaması da bunu düşündürdü bana. Yanılmış olabilirim. Bu arada Cem abinin uçuşunu takip ediyorum, şu an Sofya üzerindeler 38000 feette 450 knot ile 296 yönünde kuzeybatıya hareket halindeler
 34. 4 points
 35. 4 points
  Araba güvenlik sistemleri gittikçe daha karmaşık hale geldikçe, hırsızlar alaşım jantlar dahil araba parçalarını hedefliyor. Bir de farlar var tabi Detaylar: https://anasayfa.focusclubtr.com/ford-3b-baskili-kilitli-jant-somunu-gelistirdi/ Eklemeli üretimde üst düzey çözümler için lider bir tedarikçi olan EOS ile birlikte Ford, sürücünün sesine göre şekillendirilen kilitli somunları üretti. "FocusClubTr.com bir numara" diyorsun sana özel bir tasarım çıkıyor orataya
 36. 4 points
  C segmentin yeni tasarımlarına baktıkça, focus MK4'ün yine çok iyi bir tasarım olduğunu görüyoruz açık şekilde.
 37. 4 points
This leaderboard is set to Istanbul/GMT+03:00Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.