Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Peugeot 308 1.6 Bluehdi 120 Ps Eat6 Test Sürüşü - Sürüş İzlenimi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

16 saat önce, Burhan Bakar said:

....motor o bildiğimiz motor değil sanki,çok daha güçlü hissettiriyor,....

Burhan, bir sorum var. Focus 120 bg dizel otomatiği test etmiş miydin ? Ettiysen, karşılaştırabilir misin hangisi daha güçlü hissettiriyor? Çünkü bana da focus dizel otomatik olduğundan güçlü hissettiriyor. Tamamen sübjektif tabii. İlk test ettiğimde almaya hemen karar vermiştim bu şanzıman+motor kombinasyonunu..  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@H. Cenk ben de cevap verebilirim ikisini de kullanmış biri olarak.

Burada yazmıştım izlenimlerimi 

Bence ikisi de yeterince başarılı.

Özetle Focus'un gaz tepkimeleri daha iyi, şanzıman göreceli ağır kalıyor.

Peugeot Sport konumuna alındığında hissiyat olarak daha performanslı ve daha eğlenceli.

Ayrıca 308 hafifliğinden ve şanzıman oranlarından da kazanıyor ve ara hızlanmaları biraz daha iyi. 

Bununla beraber hissedilen ve ölçülen (manüel vites için: http://www.zeperfs.com/en/duel6000-5835.htm) farklar oldukça sınırda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Cem Boneval said:

@H. Cenk ben de cevap verebilirim ikisini de kullanmış biri olarak

Bence ikisi de yeterince başarılı.

Özetle Focus'un gaz tepkimeleri daha iyi, şanzıman göreceli ağır kalıyor.

Peugeot Sport konumuna alındığında hissiyat olarak daha performanslı ve daha eğlenceli.

Ayrıca 308 hafifliğinden ve şanzıman oranlarından da kazanıyor ve ara hızlanmaları biraz daha iyi. 

Bununla beraber hissedilen ve ölçülen (manüel vites için: http://www.zeperfs.com/en/duel6000-5835.htm) farklar oldukça sınırda.

eh abi, focus güya sportif olan sportiflik iddiasında olan çift kavrama şanzımanına rağmen hala klasik otomatik 308e göre ağır kalıyorsa batsın bu FORD.

FORD mühendislerinin tek bir işi var onu da düzgün yapsınlar yavvv :( 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

200 kg hafif araba ile hız farkını kıyaslamak biraz abes. Sonuç olarak Ford'un yaptığı daha başarılı maksat mühendislik motor ve şanzıman ise.

Hee bir de o arka süspansiyon ile 308 benim nazarımdan bir Focus ve Golf değil hatta Astra.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

49 dakika önce, H. Cenk said:

FORD mühendislerinin tek bir işi var onu da düzgün yapsınlar yavvv :( 

Bu kadar keskin bir eleştiride bulunmak için öznel değerlendirmelere itibar etmemek lazım bence.

2 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Sonuç olarak Ford'un yaptığı daha başarılı maksat mühendislik motor ve şanzıman ise.

Buna yönelik de kesin nesnel verimiz var mı?

Ayrıca arabayı hafif yapabilmek de bir başarı değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, H. Cenk said:

Burhan, bir sorum var. Focus 120 bg dizel otomatiği test etmiş miydin ? Ettiysen, karşılaştırabilir misin hangisi daha güçlü hissettiriyor? Çünkü bana da focus dizel otomatik olduğundan güçlü hissettiriyor

Abi 308 de olduğundan çok daha performanslı bir his var,örneklemek gerekirse tucson ve mondeonun 0-100 leri kağıt üzerinde aynı ama tucsonda çok daha performanslı bir hissiyat var.

Kağıt üzerinde focusla 308 arasında çok büyük fark olmamasına rağmen 308 çok daha performanslı hissettiriyor(PS 120 Focusu çok defa kullandım)ayrıca araç direksiyona müthiş yanıt veriyor ben hayran kaldım,küçük simidin ele oturma hisside çok iyi:yeah:

Süspansiyon ise bir diğer şaşırtıcı nokta C segment araçların belkide hepsinden daha sessiz ve konforlu,yumuşak ise yol tutuşu kötü muhabbetide kesinlikle yok.Tabi Golf,Focus,308 arka süspansiyonları belli,308 in arka koltukları çokta iyi değildir diye düşünüyorum ama oturmadım

Sonuç olarak çok güzel bir güzergahta aracı test ettim ve araç beni çok şaşırttı,sürüş keyfi açısından tam F/P olmuş

Abi kusura bakma yazdıklarım çok derli toplu olmadı,malum 2 gündür haberleri geri viteste izlemek,az önce olan patlama derken,bu ülkede sevdiğim hemen herşeyden soğumuşken sanırım araçlardan soğumam da yakındır,Allah pisi pisine gidenlerin yakınlarına sabır versin

Burhan Bakar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.