Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Arabanıza Ne Isim Taktınız ?

Volkan Ö.

Önerilen Mesajlar

Tabii konuyla ne kadar alakalı bilmem ama geçmişte okuduğum bir araştırmada aracını sevenlerin, sevmeyenlere oranla daha az kazaya karıştığı, ki burada sanıyorum bu sevme ve sevmeme yaklaşımı, aracı hor sert kullanımla ve kullanmayanlarda ilintili, birde uzun yol Dönüşü varılacak noktaya yakın yerlerde daha çok kaza yapıldığı...biraz konu serinlemiştir belki..:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cuma olsun dedi ve oldu 

Bence arabasına en doğru ismi Mehmet'in oğlu koymuş.

Neticede arabalar cansız varlıklar ve bize hizmet etmek üzere üretilmiş, her dediğimiz yapan makineler...

Robinson'un kölesi Cuma gibi arabalarımız da bizim kölelerimiz,sevgilimiz değil.

Gerçi sonlara doğru kafayı yiyen Robinson da Cuma ile duygusal olarak yakınlaşıyordu ama...

Biz yine de arabalarımızla çok sıkı fıkı olmayalım.

Bkz.:Ben tek gecelik ilişkileri benimsiyorum,evlilik bana göre değil.

Not: Bu "bkz" ifadesini sevgili Kaan'ın iletilerinde gördüm ve çok hoşuma gitti. İzniyle kullanıyorum. İzin var mı Kaan ? 

A.Coşar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabasına isim koyanları anlarım. Fakat arabasının üstüne sevdiklerinin ismini yazanlara anlam veremiyorum.

Benim arabamın da bir ismi var, RED :) Niye Red? Şeker kırmızı diye. Birde trafikte böyle tescilli.

Peki niye bir ismi var? Benzerlerinden biraz farklı olduğu için. Duygusal bir ilişkimiz var mı? Evet seviyorum arabamı. Ama sadece seviyorum bir aşk yaşamıyoruz. 

Sevdiklerimden daha mı çok seviyorum arabamı? Hayır.

Olayı sosyolojik alanda tartışmaktan çok nükte olarak görenlerdenim. Örneğin trafikte gördüğüm serçe model arabanın arka camına küçük puntoyla "sensin serçe" yazan adamın kafasındayım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazıııık...

[emoji122] [emoji122] [emoji122]

Sonra blogda kimse resmini bile doldurmuyor. Bir bakıp çıkıyorlar. Nedeni bakiniz burada bastan soba geyik muhabetinde bu notay kadar geliniyor. Cem Bey üzerinden herkes üzerine alınsın. Kimse aşağılanmak ve küçümsemeden hoslanmaz.

Gerçekten YAZIK

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@

Volkan Bey bunda gerçekten alınacak birşey yok... Kimse kimseyi aşağılamıyor veya küçümsemiyor.. ben alınganlığınızı forumun genel havasına daha tam olarak adapte olamayışınıza bağlıyorum. farkettiyseniz aktif yazan kişi sayısı bazında çok da büyük bir forum değil.. forumumuzun güzelliği de aslında burada. bir aile gibiyiz çoğu zaman. herkes herkesin derdine ortak olur, el verdiği ölçüde yardımcı olmaya çalışır, buluşulur, çay-kahve içilir, ailecek görüşülür vs.. yeni gelenlere de bu düşünceyle hitap edilir, bu kaynaşma bilinciyle davranılır.. ve açıkçası aynı bir aile içindeki gibi de espriler, takılmalar, dokundurmalar yapılır.. kimse de kimseden alınmaz.. dikkat ederseniz, bir sürü isim takan var(mış), ama bir tek siz alındınız bizim takılmamızdan.. 

o yüzden yazılanları, dalga geçme-kafa bulma penceresinden değil, yukarıda izah ettiğim pencereden tekrar değerlendirirseniz farklı düşüneceğinize eminim...

bu arada, bu kadar isim takan olması da beni ayrıca hayrete düşürdü...  ^_^

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla İsteyen isim takar isteyen takmaz..ne varki bunda..madem böyle bir başlık açılmış bende fikrimi söyleyeyim bari..

Bu arada istediğinizi söyleyebilirsinizde bana ben alınmam pek...

Bundan önceki aracım siyahtı,adıda ARAP dı...Motorsikletimin rengide siyah onun ismide halen ARAP..

Canım Focusumda beyaz adıda Beyaz Prenses...

Yağmurda dışarı gezmeye çıkarmam,kar nedir hala bilmez zavallıcık....Gecede arada bir kapalı garaja iner bakarım üşüyormu ,bir şeye ihtiyacı varmı diye,Bazen acıkmış olur,bir bardak ılık benzin içirir,uykuya dalmasını beklerim..

Bende böyle valla..yalan yok..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gecede arada bir kapalı garaja iner bakarım üşüyormu ,bir şeye ihtiyacı varmı diye,Bazen acıkmış olur,bir bardak ılık benzin içirir,uykuya dalmasını beklerim..

:muha:  :muha:  :muha:

Abi ılık benzin gece gaz yapıyormuş, yatmadan önce içirme... ama sabah kalkar kalkmaz ılık benzin içine çeyrek limon sıkıp içirirsen hem motoru temizlenir, hem de çiğ benzin atmaz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Burak Koç, arabaların düşünme yeteneği olsa herhalde hepsi "senin araban olmalıyım" diye düşünürdü... 

Cem Bey üzerinden herkes üzerine alınsın.

Kimsenin üstüne alınmasına gerek yok.

Sadece benim üstüme almam yeter.

Ben de bir daha "yazık" diyorum, samimiyeti ve dostça takılmayı fark etmediğiniz için.

Geyik yapmakla itham edilecek az sayıda kişiden biriyimdir büyük olasılıkla, teknik/bilimsel katkıda da az çalışmadığımı düşünüyorum.  

Ancak sevgili Tevfik'in kulakları çınlasın, şurada üç-beş takılma olmazsa hepimiz araba dergisi ya da prospektüsü okuyor konuma düşeriz.

Sonuçta yanlış anlaşıldığım için üzgünüm, kötü niyetli ve de hele ki aşağılayıcı ve küçümseyici bir yorum hiç değildi.  

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamponu ve sağ arka çamurluğu vurup/sürtüp yamulttuğumdan beri "rocky" diyorum; devir 4000-5000 aralığına geldiğinde iyice kulak kabartılıp dinlenilirse o da bana "adrian!adrian!" diye sesleniyor... ^_^

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Burak Koç, arabaların düşünme yeteneği olsa herhalde hepsi "senin araban olmalıyım" diye düşünürdü... 

Kimsenin üstüne alınmasına gerek yok.

Sadece benim üstüme almam yeter.

Ben de bir daha "yazık" diyorum, samimiyeti ve dostça takılmayı fark etmediğiniz için.

Geyik yapmakla itham edilecek az sayıda kişiden biriyimdir büyük olasılıkla, teknik/bilimsel katkıda da az çalışmadığımı düşünüyorum.  

Ancak sevgili Tevfik'in kulakları çınlasın, şurada üç-beş takılma olmazsa hepimiz araba dergisi ya da prospektüsü okuyor konuma düşeriz.

Sonuçta yanlış anlaşıldığım için üzgünüm, kötü niyetli ve de hele ki aşağılayıcı ve küçümseyici bir yorum hiç değildi.  

Cem üstadım bana diyorsun ki neden yazmıyorsun...nedeni bu yaklaşık 2-3 yıl oldu forumdan gittiğim ve geri döndüğüm bizim hedefimiz neydi günlük tabloid gazete gibi bir şey oluşturmaktı...Yani forum üyesi kişi hem araba konularında hemde hayata dair diğer konularda bilgi edinecek hemde kaynaşmayı getirecekti.Ama döndüğümde yaşça yada kafaca belirli gruplaşmaların olduğunu gördüm ve kendi aralarında mutluydular bende baba naber diye katılamazdım çünkü yaş sorunu ve hayat görüşü çıkıyor...herkes nerede ve nasıl mutluysa öyle olsun bizim Borayla bir nevi karagöz-Hacivat atışmalarımızda altıma işedğimi biliyorum ben...bu konuyu da gördüm ..ama cevap yazmadım çünkü hayatımızda o kadar sorun varken hani her kuşu şaaptında bi leylek mi kaldı hesabı iplemedim...koyanada karışmam koymayanada..benim garibime giden arabası çizildi diye balkona çıkan insanların toplumsal olaylarda yada ciddi  konularda hiçbir görüş beyan etmemesi...Birde herkes alıngan olmuş sizin ve Kaan Bey gibi kişilerin Yakupun foruma yaptıkları hizmetler kesinlikle hakkı ödenmez...Ama şunu gördüm keşke gelmeseymişim çünkü forum kültürü çok nankördür atomu parçala formülünü yaz ohooooo hocam oda birşeymi bak ben atomun çekirdeğini çitleyip yiyorum diyen insanlar var...o yüzden çok ta umursamıyorum evinizdeki buzdolabı çamaşır makinesi tv de aynı yapıda yani makine komut veriyorsunuz yapıyor...Bana bu arabalara çok düşkünlük biraz garip geliyor açıkçası yani isim terim şu bu konulabilir ama benim görüşüme göre saçma çünkü makineye ruhumuzu üfleyemeyiz..İnsanlara önem vermemiz gerekirken bunlarla uğraşılması garip geliyor..Ha beni tanımayanlara da bir sözüm var çok donanımlı biriyimdir bilmediğim konuda yoktur  arabaları bilmem binerim giderim bozulur servise veririm banane ilişkim bu kadardır...Ama hayat akıp gidiyor...bunu bizim gibi 50 li yaşlarda anlayacaksınız.Seven sevmeyen çok umurum olmadığı için işlerinizde başarılar...Çünkü kimsenin sevgisi içinde yaşamadım nefretide bana pek bir şey yapamadı...Saygılar...

Forum bilmez...Cem Beye birgün telefon etmiştim...dediki üstad şu an bir parçadan bir çocuğa yemek borusu yapmaya uğraşıyorum...Bu sözü ben beynimde yıllardır taşıyorum...düşünün adamı...biz uyduruk salakça şeylerle uğraşırken o vücudun bir parçasından bir yemek borusu imal ediyor...Ve küçücük bir bedene yerleştirmeye uğraşıyor...Soruyorum size arabayı gözü kapalı söküp taksanız nolur...atomu parçalasanız..o küçük çocuğa yemek borusunu verebilirmisiniz..Onun için Cem Beyin ellerinde öperim...Onun varlığı bile hep yeterli olmuştur...Bana en kötü sözü bile söylese hep o yukarıdaki sözü gelir susarım...çünkü o bizim gibi biri değil...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili hocamın sözünü ben yanlış (kötü) anlamadım, tanıyan herkes karıncayı incitmeyecek biri olduğunu zaten biliyor buna kimsenin itirazı olmaz ancak bu konun amacı "arabanıza ne isim taktınız" yani çok basit bir soru, bir ismi vardır yada yoktur bu kadar basit, arabanızı ne kadar seviyorsunuz ne bileyim ne kadar aşıksınız gibi bir soru yok ortada kimsenin de böyle bir derdi yoktur zaten... fakat yine şu gerçek var Türk kültüründe at-avrat-silah gerçekten sevilir ilgi gösterilir bunun sadece Türk'lere ait bir kültür değil tüm erkeklere doğasına özgü bir ilgi alanı olduğuna inanıyorum, günümüzde ki atlarımız yani arabalarımızı  normal bir eşyadan daha fazla seviyor ve ilgileniyoruz ve bu bence gayet normal bu bizim doğamızda var, şaşılacak yada hayret edilecek bir durum yok ortada, hafta sonu Cumartesi aileme ayırırım, pazar günü sabah arabamı yıkar temizler ayda bir kez de silahımı temizler yağlarım bundan başka bir eşya ile böyle ilgilenmiyorum.

İşin özü hepimiz küçükken arabalarla ve silahlarla oynayarak büyüdük en azından büyük çoğunluğumuz böyle büyüdü bu yüzden onları sevmemizden daha doğal birşey olamaz, büyüdüğümüz halde sahip olduğumuz en pahalı oyuncağımızdır o.

Aşk değil bu, diğer eşyalara göre daha fazla ilgi ve alaka o kadar... fazlasını aramak anlamsız hatta kırıcı olur.

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.