Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II Hız Sabitleme Montajı

Mete Yılmaz

Önerilen Mesajlar

Bünyamin hocam,inşallah olmuştur.Olmadıysa da ufak tefek bişey gözden kaçmıştır.Erdal hocam yarın resmini atayım benim kablonun beğenirseniz olur.Video işi kolay çekeriz..

bekliyorum hocam önemli olan iş görmesi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 June 2015 - 09:23 tarihinde, Bünyamin Tosun yazdı:

en nihayetinde cc devrede, dün akşam gem modülü de ayarladım ve çalışmaya başladı, yalnız kafama takılan ON tuşuna basınca o anda hız sabitlenmeye başlamıyor, önce ON tuşuna basıyorum ve ardından SET + tuşuna basınca sabitliyor, bu normal mi? ben ON tuşuna basmayla o anda hız sabitlenecek diye bekliyordum ama yanlış biliyorum galiba.

bu arada cengiz hocama ve katkıları olan tüm arkadaşlara teşekkürler :)

Zaten calisma prensibi odur On tusuna basarsiniz set + yapildiginda aktif hale gelir. Yani gayet düzgün calisiyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

en nihayetinde cc devrede, dün akşam gem modülü de ayarladım ve çalışmaya başladı, yalnız kafama takılan ON tuşuna basınca o anda hız sabitlenmeye başlamıyor, önce ON tuşuna basıyorum ve ardından SET + tuşuna basınca sabitliyor, bu normal mi? ben ON tuşuna basmayla o anda hız sabitlenecek diye bekliyordum ama yanlış biliyorum galiba.

bu arada cengiz hocama ve katkıları olan tüm arkadaşlara teşekkürler  :)

Dediğiniz gibi saçma olur on tuşunun çok bir önemi kalmaz.Kendinden hız sabitleyici olan arkadaşlarda nasıl acaba...Paylaşırlarsa deneyimlerini sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar benim elim pek alet edevat tutmaz da konya da bu işi yapacak elektrikçi varmı bildiğiniz.

yada bünyamin tosun kardeş benim aracada bi el atsan :)

ali cehri abim konyada takacak elektirkçi bulabilirsem cc tus takımı isteyeceğim senden ancak ben özel mesaj atamıyorum sana nasıl ulaşırım..?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu arada cengiz hocama ve katkıları olan tüm arkadaşlara teşekkürler  :)

Hayırlı olsun...On tuşu sistemi açar + tuşu devreye alır ve gaz verir, - tuşu hızı azaltır.Res tuşu devreden çıkardığınız hıza tekrar ulaştırır.Sıkıntı yok normal çalışıyor.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...Hocam sırada kapı açma kollarına led takacağım.Hadi beraber başlayalım.Ayrıca senin yerinde olsam ecomodu da aktifleştiririm...   :D

9 June 2015 - 13:45 tarihinde, Erdal Çobanoğlu yazdı:

bekliyorum hocam önemli olan iş görmesi :D

Tamam hocam yarın arar kargo bilgilerini alırım...Ayrıca numaram 0.543.830 00 68

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun...On tuşu sistemi açar + tuşu devreye alır ve gaz verir, - tuşu hızı azaltır.Res tuşu devreden çıkardığınız hıza tekrar ulaştırır.Sıkıntı yok normal çalışıyor.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...Hocam sırada kapı açma kollarına led takacağım.Hadi beraber başlayalım.Ayrıca senin yerinde olsam ecomodu da aktifleştiririm...  

cengiz hocam ON tuşu çalışmıyor mu diye korkmuştum bende, neyseki normal çalışıyormuş  :)

ecomod'u aktifleştirsem gerçekten faydası olur mu acaba? ayrıca arabayla giderken belli bir süre sonra kapılar otomatik kilitleniyorya o aktif değil bende, onuda aktifleştirmek istiyorum ama hangi bölümde bilmiyorum.

kapı açma kollarına led takmak güzel fikir ama kablo çekme işi varya o orjinalliği bozar mı? görüntü güzel orjinal olacaksa onu da yapalım cengiz hocam  :yeah:

arkadaşlar benim elim pek alet edevat tutmaz da konya da bu işi yapacak elektrikçi varmı bildiğiniz. yada bünyamin tosun kardeş benim aracada bi el atsan ali cehri abim konyada takacak elektirkçi bulabilirsem cc tus takımı isteyeceğim senden ancak ben özel mesaj atamıyorum sana nasıl ulaşırım..?

recep hocam konya merkezde misin? ayrıca senin araç benimkiyle aynı galiba (2010 trend x). 

ben yardımcı olabilirim, özel mesaj atıyorum bu konuda.

Zaten calisma prensibi odur On tusuna basarsiniz set + yapildiginda aktif hale gelir. Yani gayet düzgün calisiyor...

sağol hocam  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet tekstil pazarındayım aracım 2010 trend x hb

öm gelmedi ama yardımcı olursan dua ederim... :)

edit: ö.m. geldi ok. teşekkür ederim tuşları temin edeyim sizinle irtibata geçeceğim.

Recep Onsun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cengiz hocam ON tuşu çalışmıyor mu diye korkmuştum bende, neyseki normal çalışıyormuş  :)

ecomod'u aktifleştirsem gerçekten faydası olur mu acaba? ayrıca arabayla giderken belli bir süre sonra kapılar otomatik kilitleniyorya o aktif değil bende, onuda aktifleştirmek istiyorum ama hangi bölümde bilmiyorum.

kapı açma kollarına led takmak güzel fikir ama kablo çekme işi varya o orjinalliği bozar mı? görüntü güzel orjinal olacaksa onu da yapalım cengiz hocam  :yeah:

Yok orjinalliği bozmayacağız...Oldukça kolay sadece sol kapı azcık uğraştıracak.Ben mantar led siparişi verdim...Yapmaya çalışacağım.Ecomod benim araca olmuyor malum 2007 hec modülünde ecomod, eco shift up var ordan tikleyebilirsin.Ama faydasını bilemiyorum.Denemek lazım.Beğenmezsen iptal edersin.Kolay gelsin.

arkadaşlar benim elim pek alet edevat tutmaz da konya da bu işi yapacak elektrikçi varmı bildiğiniz.

yada bünyamin tosun kardeş benim aracada bi el atsan :)

ali cehri abim konyada takacak elektirkçi bulabilirsem cc tus takımı isteyeceğim senden ancak ben özel mesaj atamıyorum sana nasıl ulaşırım..?

Ali beyin telini özelden gönderdim.

Cengiz Kasap tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok orjinalliği bozmayacağız...Oldukça kolay sadece sol kapı azcık uğraştıracak.Ben mantar led siparişi verdim...Yapmaya çalışacağım.Ecomod benim araca olmuyor malum 2007 hec modülünde ecomod, eco shift up var ordan tikleyebilirsin.Ama faydasını bilemiyorum.Denemek lazım.Beğenmezsen iptal edersin.Kolay gelsin.

sağol hocam , inşallah güzel olur, bende yapabilirim ledleri

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonunda hallettim...

ali beyden gelen tuş takımları 24 saatte elimde oldu. elektrikçi bir arkadaşımla montajı yaptık,

sıra geldi programlamaya arkadaşımdaki cihaz delphi imiş ve sadece hata tespiti yapabiliyormuş.

konyada özfordda çalışan bi arkadaşım daha önce sorduğumda gel hallederiz demişti. o da oradan ayrılarak kendi yerini açmış.

onu buldum cumartesi 40 dakika kadar sürdü programlaması ve artık hız sabitleme çalışıyor.

ali beye ve cengiz beye çok teşekkür ederim takıldığımız yerlerde sağolsunlar yardımcı oldular. bu arada garip ama benim araçta tesisat yani direksiyondan gem modülüne giden kablolar yoktu. kendimiz çektik onu.

herkese saygılar...

konyada bunu taktırmak isteyenler olursa.  eski sanayide Tekelioğlu oto elektrik ersin kardeşim montajı yapar artık programlama ise Anadolu sanayide aker teknik Sertaç abi yapıyor bilginiz olsun..

bana toplam maliyet  200 tl gibi oldu ancak işin çoğunu kendim yaptım

Recep Onsun tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.