Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Mete Yılmaz

Focus II Hız Sabitleme Montajı

Önerilen Mesajlar

Yapılmayan işlem yoktur yapamayan usta vardır :yeah:

Yetkili servis elemanlarında ustalık %20 den fazla değil.. Onlar monte/demonte adamı :) Arızalıyı söker sağlamı takar faturayı keser yollar

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maalesef fotoğraf çekemedim,

Önce airbag sÖküldü, 5 dakika

daha sonra direksiyonu sÖküp yeni (hız sabitleme olan) direksiyon takıldı. Başka herhangi bir parça ekleme yada kablo çekme yok. Zaten sistem hazır. Daha sonrada GEM modüle yükleme yapıldı yaklaşık 20 dakika, bu kadar....

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yapılmayan işlem yoktur yapamayan usta vardır :yeah:

Yetkili servis elemanlarında ustalık %20 den fazla değil.. Onlar monte/demonte adamı :) Arızalıyı söker sağlamı takar faturayı keser yollar

Aynen katılıyorum, servis resmen uğraşmak istemedi, çok masraflı iş, zaten olmaz dediler...

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sistem hazırsa süper yani diyecek bişey yok...Hazır olmayanlara dahi takılma yapılmıştı..

Bu kadar kolay olacağını tahmin etmezdim...Tek sıkıntı direksiyonun çıkma olması ama o da sıfır gibi, tek çizik yok

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Guest Tolga KARACA

Yapılmayan işlem yoktur yapamayan usta vardır :D

Yetkili servis elemanlarında ustalık %20 den fazla değil.. Onlar monte/demonte adamı :D Arızalıyı söker sağlamı takar faturayı keser yollar

+ Ford Mustang

Hele Laguna varken servis elemanları deli ediyordu beni, ufacık tamirle uğraşmayıp milyarlık parçaları değişmeye çalışırlardı.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hele şu sustali anahtarı bir yaptirayim cc sonra da yapılır, taktıran arkadaşların deneyimleri de önemli tabi

sustalı için bu model uygunsa fiyatı da çok iyi

http://www.ebay.com/itm/New-Flip-Floding-Remote-Key-Case-Shell-For-Ford-Focus-C-Max-/400320456948?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item5d34f568f4&vxp=mtr

Ben Toyota, Sshoyong, Nissan ve Doblo için getirtip yapmıştım. Çok iyi oldular.

300TL ikinci el direksiyon dahil maliyet mi?

Direksiyon illa aynı model mi olmak zorunda mesela f3 direksiyonu yada mustang direksiyonu olabiliyor mu?

Ebayda birçok modeli var. direksiyonlu ve direksiyonsuz olanlar hatta alt yapısı olmayanlar için bile var.

ford focus cruise control

diye aratın.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Ender Şen
      2010 model ford focus titanium x model arabamın 80000 de motor arıza ışığı yakması sonucu servise gittiğimde bilgisayardan dpf doluluk sınırına ulaşıldı uyarısı aldım. Sonra  bilgisayara bağladılar ve statık rejenerasyona geçtiler.  
      Araba durdugu yerde 3000 4000 devire geldi 10 dk falan rejenerasyonunu yaptı yeterli olmadı bir de fordscanle aktif rejenerasyonla araba bilgisayara bağlıyken yola çıktık ve bilgisayarın talimatlarına uyarak arka cam rezistansını açarak yuksek devirlerde 20 dk kadar arabayı surduk başarılı dedı ve uyarı ışığı söndü. 
      Yola devam ettİm 1 ay sonra tekrar aynı hatayı verdi bu sefer eolys sıvısı ekledik bitmişti tekrar rejenerasyon ve artık turboya fazla yüklendik diye yağını filtresini de değiştirdim bu arada da iptal ettirmeyi falan düşündüm. İzmirdeyim, yapan çok kişi var 800 tl civarı ama içime sinmedi, parça da 4500 tl civarı içini boşaltma riskini alamadım.
      Arabada problem de çözülmüyor baya da para yedi 6. sanayide bi yere gittim söküceğiz temizliyeceğiz dediler ben de arabanın başından ayrılmam, sonra baktım sökemiyoruz kaynaklı bu dediler başka bi yere gittim bakarız ama 2000 liraya kadar yolu var sıvı tankı cekvafı bozulduysa pahalı dediler yada temizlerken sensörler zarar görürse değiştirmemiz lazım dediler. Göze alamadım rejenerasyon yapıp gönderdiler taksicilere filan sordum euro5 motor genel sıkıntısı çoğunun bi bilgisi yoktu ilk kez duymuştu yada sorduğum iptal ettirmişti ama  ust devirde duman atma başlamıştı çekişten düşme vb.
      Sonra İzmır otolabta Tayfun abiye uğradım bosch car servıce ve dpf'i söküp temizleyebileceğiniz söyledi, iptal ettirmeden bi deneyelim dedi soktuk bi makinada 40 dk kadar kurum temizleyici kımyasalla basınçlı sıcak su verildi giriş ve çıkıştan değiştirerek 5 dk da 1 bende kaydettim şuan 8 ay oldu bi sıkıntı yaşamadım. Araba rahatladı bu sorundan dolayı arabasını satan arkadaşlarım oldu.
      Videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz temizlik öncesi ve sonrası sıvılı tip dpf olduğu için bizim araçta kurum bırakıyor kül gibi ve fıltre doluyor zamanla uyarı veriyor tabi rejenerasyon sırasında araba uyarıda vermediği için anlayamadan bazen tam ortasında motoru stop ediyoruz yarım kalıyor, nasıl düşünememişler hayret, ama çözüldü sorun bu sıkıntıyı yasayan arkadaşlara duyrulur izmir otolab Tayfun abi focus forumdan Ender gönderdi derseniz yardımcı olur.

• Yazan: Fahri Çalım
      Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılan birisiyim. Focus 2 üst torpido hakkında forumda biraz araştırma yaptım genel sorun üst kapaktaki tırnağın kırılması fakat bende sorun tırnak değil onun karşısındaki kilit sisteminde. Kilit sistemi denilen yerde hiç bir şey yok. Aracı yeni aldığım için pek bilgim de yok. İnternette kilitlere baktım ama onlar mı tam emin olamadığım için size sormak istedim. Resimleri attım son resimde de kilit karşılığı var. Aradığım parça o mu acaba?

• Yazan: Burak Tekin
      Herkese iyi günler, 2011 focus mk2 aracımda ara sıra marş basarken ateşleme olmama sorunu yaşıyorum(akü sorunsuz, marş motoru rahat çalışıyor) ve anahtar daha sonra dönmüyor, kontağı tamamen kapatıp açmam gerekiyor. En son da tamamen marş motoru basmadı (yine aynı anahtar problemi oldu)  akü kutbunu söküp takınca çalışmaya başladı araba. Çalıştıktan sonra ise hiçbir şekilde tekleme,titreme,durma gibi sıkıntı olmuyor normal olarak çalışıyor. Daha önce karşılaşan varsa bu soruna yardımlarınızı bekliyorum
    • Yazan: Oğuzkaan Kutlu
      Beyler araba focus 2 1.6 tdci collection 2007 model arabayi park ediyoruz yerinden hareket edince bir avuç kadar yag akıtıyor ustalar sogutucudan dedi ama bilemeyiz sizinde basiniza geldimi ne yapmaliyiz önerileriniz nelerdir
    • Yazan: Can Yalçınkaya
      İletişim Bilgileri
      İletişim Kanalları: (Mesaj yöntemi ile iletişime geçilmesi rica olunur.)
      Beklenen Karşılık Aralığı: (0-300)

Alınacak Ürün Hakkında

Merhabalar ;
      2007 Focus 2 Hb aracım için sıfır yada 2.el (Sorunsuz) angel eye far aramaktayım. 

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.