Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Yeni Ford Mondeo Tam Donanım Listesi Ve Fiyatları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

İlk mesaja güncelleme şart. 

Style donanım sadece sedan ile mümkün (style sadece filo amaçlı anlaşılan) , titabium HB, sedan ve SW ile alınabiliyor.

Ayrıca HB ve SW sedandan 2200 TL cik daha pahalı (önemli bir opsiyon olduğu için) .

Lacivert+bej deri koltuk (fenerliyiz ya)+cam tavan+dinamik LEd farlı mondeo SW kaç para oluyor şimdi :)  

117bin ikiyüzelli TeLe :D 110'a bırakırız :kıhkıh: 

Listede kampanyalı fiyatlar yok, sanırım bu mail ile abone olanlara ilk etapta takas desteği veya direkt indirim verebilir gibi gibi geldi bana.

5724add0087cc24332bb6c235712ae84.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

post-8544-0-49243100-1424696924_thumb.jp

2 yılı aşkın süredir merakla beklediğim mondeoyu bugün incelemiş bulunmaktayım,bayiye mondeonun intikal etme haberi gelir gelmez hevesle eşimi ve 2.5 yaşındaki kızımı alarak incelemeye gittim.Bir sürü fotoğraf çekip ayrıntılı bir inceleme aktarma niyetindeydim ama açıkçası daha önce ön incelemede belirttiğim gibi kapıyı açıp koltuklara ve kokpite bakınca hevesim kaçtı,malesef döşeme kalitesi pek iyi değil,kokpit tek renk ve iç karartıcı,tuşların kalite algısı zayıf,çok önem vermesem de kapıyı açınca sahibine hoşgeldin yapan hafızalı elektronik koltuklar olmalıydı.Aklımızdaki tüm özelliklere istediğimiz fiyata sahip olmak çoğunlukla mümkün olmuyor,yinede mondeoyu alma niyetindeyim yarın test sürüşü yapacağım,tekrar hatırlatmak isterim yorumlar tamamen subjektiftir kimse kızmasın ve sadece negatif yanlarından bahsettim.Yinede foto paylaşmadan olmaz,görüntü 10 numara....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok önem vermesem de kapıyı açınca sahibine hoşgeldin yapan hafızalı elektronik koltuklar olmalıydı.

Üstadım Mondeo'da parasını verirsen masaj yapıp yanağına öpücük konduran koltuk bile var (opsiyonel)  , elektrik'li koltuk ayarı ne ki?  :)  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üstadım Mondeo'da parasını verirsen masaj yapıp yanağına öpücük konduran koltuk bile var (opsiyonel)  , elektrik'li koltuk ayarı ne ki?   :)

Abi süperdi bu. Kaan abi bişey diycem.Sen bi konu açsana müşterilerle aranda geçen  ilginç diyalogları ve konuları yazsan.Hadi onları değil o anda aklına gelenleri yazsan valla oturup işi gücü bırakıp okurum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üstadım Mondeo'da parasını verirsen masaj yapıp yanağına öpücük konduran koltuk bile var (opsiyonel)  , elektrik'li koltuk ayarı ne ki?   :)

Üstad tam okumamışsın yazdıklarımı ''Aklımızdaki tüm özelliklere istediğimiz fiyata sahip olmak çoğunlukla mümkün olmuyor'' zaten bunu yazma amacım standart titanyumdu,opsiyonel olduğunu bilmek için Henry Ford olmamıza gerek yok,okuma yazma bilmek yeterli,onuda ilkokul birinci sınıf birinci dönemde öğretiyorlar,bizim için kolayca ağızdan çıkabilen sözler karşımızdakini kırabilir,espiri güzel ama kime ve ne niyetle yaptığımız önemli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kapıyı açıp koltuklara ve kokpite bakınca hevesim kaçtı,malesef döşeme kalitesi pek iyi değil,kokpit tek renk ve iç karartıcı

Henüz incelemedim ama malzeme kalitesi kesinlikle iyidir diye düşünüyorum fakat önceden de belirttiğim gibi Mondeo'larda siyah plastik görmekten artık gına geldi, açık renk kokpit getirsinler artık, lüx segment araca yakışmıyor, siyah kokpit direkt olarak kalite algısını düşüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

''Aklımızdaki tüm özelliklere istediğimiz fiyata sahip olmak çoğunlukla mümkün olmuyor''

...olmuyor işte patronum, kimi zaman hesap denk düşmüyor. ben de belime kadar uzanan hem de lüle lüle sarı saçlarım olsun istiyorum ama bildiğin keltoş'um işte  :)

diyeceksin ki neden?

şöyle ...

farz edelim biz beraber çalışıyoruz ve sen işin maliyet kısmındasın, ben de senin kılçık patronunum (sen dememe bozulmuyorsun değil mi üstad?)

... kıl patronum ya, kalkıp sana bir Mission Impossible görevi veriyorum. Diyorum ki Burhan kadeş ... Mondeo'yu tepeleme doldur ama Titanium Otomatik Anahtar Teslim 95,000TL'nin altında kalsın. (bkn.kolaysa sen yap)

...başlıyorsun hesap kitap yapmaya. Almanya ile günde 815 kere konuşuyor, delice LiFO formüllerine dalıyor ve bu arada Pazarlama'dan gelen "Titanium'da Navigasyon olsun, sakın Navi'yi çıkarma yoksa toplu intihar ederiz" ya da mühendislik'ten gelen "Abi araçlara Heavy Duty paket siparişi eklemek farz, yoksa başımız belaya girer" oldu bittileri ile uğraşıyorsun.

Biliyorsun ki aracın çıplak fiyatına koyduğun her 100TL aracın anahtar teslim bedeline 171TL olarak (en az) yansıyacak ... bir de arada Almanya kıllık yapmaz mı? Kalkıp sana "Elektrikli koltuğu masaj opsiyonu ile birlikte veriyorum, ikisini bir arada alacaksın" demez mi?

...işte o an sen kopuyorsun ... başlıyorsun çığlıklar atıp ortalıkta koşturmaya ve de "sizi de mondeonuzu da ...." diye kazıtıp milleti -ısırmaya- anlayacağın CD Non-Premium sınıfta elektrikli koltuk bence/bizce de olmalı ama ... (bkn.kurtarsa dükkan senin) ...kimi zaman hesap uymuyor.

Sonuç : 95,000TL altı lansman fiyatı uygulması kapsamına ne sokulabiliyorsa sokulmuş, o aralığa sığmayan tüm maliyetler de opsiyon ve/veya ek bedel ile teklif ediliyor.  

Not: üstad yazılarımda kullandığım esprili dil (aslında genelde reel dünyada da böyle konuşurum) bir neden ile gerginliğe sebep oldu ise affola, kırıcı olmak hiç bir zaman amaçlarım içinde yer almamıştır. 

Henüz incelemedim ama malzeme kalitesi kesinlikle iyidir diye düşünüyorum fakat önceden de belirttiğim gibi Mondeo'larda siyah plastik görmekten artık gına geldi, açık renk kokpit getirsinler artık, lüx segment araca yakışmıyor, siyah kokpit direkt olarak kalite algısını düşüyor.

Mondeo CD Non-Premium olarak geçiyor, önce bunu hatırlatayım. Fiyat / boyut / aksesuar adına epey dolu olsa da Mondeo -lüks- bir araç değil ... önümüzdeki yıl gelecek Vignale serisi -lüks- olarak tasarlanıyor ... yani akseuar adına dolu olsun ama fiyat uçmasın diyorsanız Ford size Mondeo'yu tavsiye ediyor ... yok salla hoca, parama geçer hükmüm ... gerçek krom kapı kolu, ahşap kaplama, deri kapı döşemesi, soğutmalı koltuk istiyorum diyene de Vignale teklif edeceğiz.

...Mondeo 2015 , Vignale ise 2016 ... yetişirse AutoShow'da Vignale'de olacak (çift renk döşeme onda var) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam navigasyonun altındaki tuşlar hariç plastik kalitesi çok iyi,anlaşılması açısından söylüyorum passattan daha iyi,döşemeden kastım koltuk kumaşı,koltuk kumaşı malesef biraz zayıf

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

(çift renk döşeme onda var) 

Peki Kaan abi işin içinde olduğun için birşey sorayım sana bej renk plasitiğin siyah plastiğe göre üretim maliyeti çok mu fazla (illa kapı döşemeleri deri olsun demiyoruz, siyahtan bunaldık diyoruz) yine aynı şekilde bej renk kumaş siyah kumaştan daha mı pahalı ? Belki maliyet çok artıyordur da biz bilmiyoruzdur ne bileyim ?   

Neden ille de siyah ? onu merak ediyorum ben, vardır mutlaka mantıklı bir açıklaması.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Krem diye tutturanlar mutlaka olur ama hissiyattan başka kattığı ne var birde kirlilikten başka, içerdeki bazı tuşların kontrast yaratması da cabası, son Passat incelememden sonra krem felan seçmezdim ben. Siyahı çok daha klass.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.