Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus 1.0Eb 100.000 Km Testi

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

• 2 ay sonra...

Almanya'dan ikinci bir 100.000 km testi "auto, motor un sport" dergisinden geldi.

Başlıkta "Birinci sınıf bilanço", sonuçta "daha iyisi olmaz" diye nitelendirilmiş.

Motor her zamanki gibi övgü alıyor.

Özetle steyşın karoseri için yazılanlar

Artılar

+ Keyifli, dengeli çalışan motor

+ Geniş iç hacim

+ Konforlu seyahat

+ Atak sürüş

+ Uzun yolda rahat ettiren ön koltuklar

+ Sakin kullanıldığında düşük yakıt tüketimi

+ Sessiz

+ Çevreyi görüş yeterli

+ Güvenli sürüş

+ Traksiyon sorunu yok

+ Şanzıman oranları başarılı

+ Hassas direksiyon sistemi

+ Turbo boşluğu yok

+ Yükleme alanı kullanışlı

+ Akıllı kapı koruma sistemi

+ Yeterli performans

+ Yeterli donanım

+ İyi dozlanabilen frenler

+ Çok sayıda sürüş asistanı

Eksiler

- Zorlayınca yükselen tüketim (test ortalaması 8,2L/100km)

- Demode "infotainment" sistemi

- Küçük navigasyon göstergesi

- Karmaşık kullanım

- Arka koltuklar çok başarılı değil

- Bazı sürücü yardım sistemleri sinir bozucu olabiliyor.

Bu arada araçta planlı bakımlar dışında bir onarım olmamış ve zorunlu servis ziyareti gerçekleşmemiş. 

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=736591

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

1.0 motorla ilgili son haftalarda bazı iyi gelişmeler var;

birçok eski mesajımda şu bilgiyi vermiştim.. "2-3-4 viteslerde aracı 1500, 5-6. viteslerde 1750 devirde sürüyorum.."

özellikle 5-6 da 1750 de sürüyorum çünkü daha aşağı devirlerde motorda rezonans oluyor diye..

arabam şu anda 23,800 km de 29 aylık.. farkettim ki artık 5. viteste 1500-1600 devirde çok rahat yol alıyor, rezonans sona ermiş.. sanırım bu demektir ki motor silindir, sekman, gömlek grubu tamamen birbirine alıştı, gerekli aşınma(zorlanma) dönemi bitti..

çünkü eski arabam 1.4 accent era ile yaptığım uzun yolculuklarda, dik tırmanışlarda 3. vites 4000 devir 90-100 km hızda, motorda çok aşırı uğultu çıkardı, bu uğultu ciddi anlamda aracım 15.000 km yi geçince azalmıştı..

demekki bazı şeyler için bir süre beklenmesi gerekiyor.. motoru açacam diye kafaya takmaya gerek olmadığıda aşikar..

soğuk bitti, şu aralar klima çalıştırılmıyor 1-2 kere çalıştırdım, son 20 günlük tüketim 5.8

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1750devirde hiz kac kmde oluyor abi duz yolda?

bu yukarıda yazdıklarım ş.içi içindi. 5. vites 1750 devir sanırım 73 gibi.. kamera var her yerde, burada hız 70+7

6. vites 1750 83 desek, 2000 devirde 93, 2250 devir 105, 2500  116, benim ş.dışı hız sabitim..(eski aracımda 5 vites vardı 2000 de 70, 2600 devirde 90 yapardı)

(pardon sildim bazı cümleleri, hata oldu, okunduysa)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar,

Bende geçen hafta 2012 focus 1.0 alarak focus lular kervanına katılmış bulunuyorum. ilk olarak arabanın 60.bin bakımını yaptıracağım.

Forumda yaptığım araştırmalar sonucunda 5w20 fmy marka motor yağı bu araç için uygun dediler ve er-ol oto dan temin edebileceğimi gördüm fiyatta aldım. bakımı kendim yaptıracağım kendi ustamda.

Araba ile ilgili ilk izlenimlerim çok olumlu şu anda kafamda oluşan tek soru işareti motorun sağlamlığı ve yakıt tüketimi. onları da zamanla göreceğiz bakalım.

herkese iyi günler... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.