Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Edge Üretim Versiyonu Tanıtıldı - 2015 Ford Edge Europe - Yeni 2.0 Tdci Motor

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

10 dakika önce, Mert Yürüyen said:

olmayan arabaya zam geliyor anasını satıyım

...zam?

Arabanın fiyatını telaffuz etmedik ki! İnternet ortamında telaffuz edilen fiyatlar kişisel tahminler, ben sadece (kişisel) fikrimi belirtiyor ve o ifade edilen rakamlara yakın olmayacağımızı tahmin ettiğimi söylüyorum. Umarım arkadaşlar haklı çıkar, yanılırım. 

...bu arada (SUV/JeeP) konuya bir ek yapayım ... 2lt (veya 2,2 idi ... emin değilim) Dizel Mahindra DC ile yağmur sezonunda Accra'dan (Gana) Lome'ye (Togo) gittim - geldim. Turuncu ve ciklet kıvamındaki çamur deryasından sadece iki kere batarak aslanlar gibi geçtik, gittik. Daha ağır Land Cruiser'ler, Pajero'lar boğulurken bizim dandini Mahindra pıtır-pıtır yolda kaldı. 

...işin sihri neredeyse sıfır lüks ( çakmak beslemeli cama yapışan vantilatör ) şanzımanda HD opsiyonu ve düşük kütle. (bkn.Lada Niva : ftw)  http://www.mahindra.co.za/product/scorpio-pik-up-double-cab   

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Kaan Yagizer said:

...zam?

Arabanın fiyatını telaffuz etmedik ki! İnternet ortamında telaffuz edilen fiyatlar kişisel tahminler, ben sadece (kişisel) fikrimi belirtiyor ve o ifade edilen rakamlara yakın olmayacağımızı tahmin ettiğimi söylüyorum. Umarım arkadaşlar haklı çıkar, yanılırım. 

...bu arada (SUV/JeeP) konuya bir ek yapayım ... 2lt (veya 2,2 idi ... emin değilim) Dizel Mahindra DC ile yağmur sezonunda Accra'dan (Gana) Lome'ye (Togo) gittim - geldim. Turuncu ve ciklet kıvamındaki çamur deryasından sadece iki kere batarak aslanlar gibi geçtik, gittik. Daha ağır Land Cruiser'ler, Pajero'lar boğulurken bizim dandini Mahindra pıtır-pıtır yolda kaldı. 

...işin sihri neredeyse sıfır lüks ( çakmak beslemeli cama yapışan vantilatör ) şanzımanda HD opsiyonu ve düşük kütle. (bkn.Lada Niva : ftw)  http://www.mahindra.co.za/product/scorpio-pik-up-double-cab   

haklısınız canım, benim isyanım genel

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Mondeo'dan biraz daha pahalı olur işte, eski rakamlar çöp oldu :) 180 e kadar yolu var titanium'un

180.000 TL  Titanium olursa standart olan bazı standart donanımlar bizde olamaz

Akıllı 4 çeker, adaptif ses kontrol, aktif şehiriçi güvenlik şişebilen arka emniyet , kör nokta uyarı , ön kamera gibi sistemler opsiyon olur yada hiç gelmez, 

Mondeo Titanium da yada Kuga da neler varsa anca onlar olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O kadar kasap olmaya gerek yok, mondeo kuganın standart olarak eksiği pek yok fazlası bile var.

Akıllı dört çekeri kesmelerine imkan yok. Arka emniyet mondeo gibi tekno olur. Ön arka kamera standart olur.

?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 büyükleri düşününce içlerinde sadece x3 de 1.6 motor var ondada 4x4 yok,vergi dezavantajı nedeniyle titanium 200 bin olur,300 bin falan olmaz heralde çünkü o fiyata neler neler var:)

Kaan abi daha önce gereken açıklamayı yapmıştı ama yeni türkiyede 2.0 motorla gelen ve premium olmayan hiçbir aracın satış yapma hakkı yok ama Kıraç'ın dediği gibi olur ya bir gün 1.6 EDGE gelir ya,işte o zaman yakıta falan bakmaz bir dal alırım:)

bkz:CRV parasına gerçek bir SUV

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Soner Perk said:

bazı standart donanımlar bizde olamaz

...söz konusu araç -boş- gelmeyecek, büyük ihtimal ile sadece "tepeleme" dolu versiyonunu getiririz ama fiyatı aşağı çekmek adına kuZu hafifletilmeyecek! :) Bunu şimdiden söyleyebilirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Burhan Bakar said:

4 büyükleri düşününce içlerinde sadece x3 de 1.6 motor var ondada 4x4 yok,

520i, X320i gibi 1,6 lt benzinli arabalar Avrupa da sadece Yunanistan ve Türkiye için yapılıyor. Bizdeki durum vergi kazığı yüzünden ancak Yunanistan nın bahanesini bilmiyorum.

demekki Borusan talep etti ve BMW yaptı. Otosan talep etse 1,6 dizel yada benzinli ve otomatik yaparlar mı? Gerçi mondeo ya da 1,6 dizel otomatik yapmıyorlar. 

Diğer yandan arabanın hakkıda 2.0 lt . Almak istiyorsan vergisine katlanacaksın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, Soner Perk said:

520i, X320i gibi 1,6 lt benzinli arabalar Avrupa da sadece Yunanistan ve Türkiye için yapılıyor. Bizdeki durum vergi kazığı yüzünden ancak Yunanistan nın bahanesini bilmiyorum.

demekki Borusan talep etti ve BMW yaptı. Otosan talep etse 1,6 dizel yada benzinli ve otomatik yaparlar mı? Gerçi mondeo ya da 1,6 dizel otomatik yapmıyorlar. 

Diğer yandan arabanın hakkıda 2.0 lt . Almak istiyorsan vergisine katlanacaksın

Katlanılacak vergiden kasıt mtv ise sıkıntı yok,kastım ÖTV kazığı

Hak etme konusunda 6.0 olsa keşke:) olay beygirse 1.6 da beygir çok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun tabiki ÖTV kazığı. Ancak dediğim gibi almak istiyorsan başka bir çözüm yolu yok , şu dönemde...

1,6 lt dizel 115 hp ve 270 nm torq değerine sahip ve manuel şanzıman ( başka modellerde )

2,0 lt dizel ise 210 hp ve 450 nm torq ve powershift şanzımanlı

aracın ağırlığıda 1800 kg

sizce 1,6 ile  2,0 lt arasında oldukça fark yok mu? Birde şanzıman farkı var üstelik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam kastım 1.6 dizel değildi,

bkz:Kuga

18 saat önce, Burhan Bakar said:

işte o zaman yakıta falan bakmaz bir dal alırım

Kastım 1.5 182 motor yada optimize edilmiş bir 1.6 ecoboost 200-220 beygir arası bir şey,2.0 dizel seçeneği 180 beygirden başlıyor hani tork farkı çok ama onuda tolere ederiz artık

1.6 dizel alıp 15 saniyede 100 km hıza ulaştıktan sonra......:kızgın:Gelsede alınmaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Edge mondeo platformunda . Daha doğrusu mondeonun SUVsi . Dolayısıyla mondeoda olan her motor şanzıman kombinasyonu sözkonusu olabilir. Ancak FORD takıntılı bir firmadır. Edge SUVlar içinde en spor olanlardan kesinlikle iyi bir performans vermeyeni piyasaya çıkarmaz. 2,0 dizel 185 bg veya 210 bg artık neyse . Dışına pek çıkmazlar avrupa için belki 2.0 ecoboost olur  Bu arada 180liğin düz olacağı söylenmişti herhalde otosan düz vites 2.0 litre bir aracı Türkiyeye getirme hatasını yapmayacaktır. Bize sadece 2,0 tdci 210 bg powershift gelir sanırım o da numunelik gelir. 250 binin altında beklememek gerekir diye tahmin ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Honda CRV enteresan bir örnek; 1,6 lt dizel 160 ps 350 nm, 9 ileri otomatik şanzıman, ağırlık olarak Edge den yaklaşık 100 kg hafif 1728 kg, 100km ye çıkışı 10,4 sn. 1, 6 lt için çok iyi bir performans. Ne gibi özellikleri var bilmiyorum ama içi de dışı da bence çirkin bir araba

1,5 lt ecoboost 182 ps ile olabilir ama Mondeo dan bile fazla yakar , en iyi ihtimal 12 lt/100km ye varır şehiriçi.            ( Kuga da verilen 9,3 lt çok iyimser bir oran )

bu durumda 2,0 lt dizelden başka seçenek yok, Edge ye uygun güç ve yakıt sarfiyatı açısından

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, H. Cenk said:

otosan düz vites 2.0 litre bir aracı Türkiyeye getirme hatasını yapmayacaktır. 

Otomotik getireceğiz Cengom, büyük ihtimal ile de -sadece- üst donanım versiyonunu getirip ona bir iki opsiyon ekleme/eklememe tercihi bırakacağız. Örn: Açılan cam tavan var/yok vb. 

...maliyet hesabı yapanlara bir de not : Araç Kanada'dan geliyor, yani EC Gümrük duvarının dışındaki bir ülkeden ithal ediliyor. Kafanızda yaptığınız her hesaba "Gümrük Vergisi" eklenmeli. (bkn.210+ diye fiyat tahmin etmek.) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Otomotik getireceğiz Cengom, büyük ihtimal ile de -sadece- üst donanım versiyonunu getirip ona bir iki opsiyon ekleme/eklememe tercihi bırakacağız. Örn: Açılan cam tavan var/yok vb. 

...maliyet hesabı yapanlara bir de not : Araç Kanada'dan geliyor, yani EC Gümrük duvarının dışındaki bir ülkeden ithal ediliyor. Kafanızda yaptığınız her hesaba "Gümrük Vergisi" eklenmeli. (bkn.210+ diye fiyat tahmin etmek.) 

maşallah sir ağzından bal damlıyor :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.