Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Focus ( 2011 - 2012 - 2013 Ford Focus ) - Genel Başlık

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

bu cocukla iyi bi kapısıp dost olacagız sanırım........tünelin sonunda ışık gözüküyor cünkü..........:zha:

Dost olmak için kapışmaya gerek yok ya :D

Yani göz var nizam var ufacık,tefecik,sadecik Astra mı ?

Tasarımı göz dolduran,aerodinamik yapısı mükemmel,tasarımda çağ atlamış bir araba olan Focus mu ?

Karar sizin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi yaş farkından kaynaklanan bir bakış açısı değişikliğide var bunuda göz ardı etmemek gerek.

Tamam Astra hoş bir araba ama benim aradığım ; teknoloji,sıradışılık...

Ben bunları Astra'da göremiyorum.Ayrıca çok küçük.

Almanların C sınıfı anlayışını hiç sevmiyorum zaten.Golf'de Astra'da hemen hemen aynı boyutlarda ve KÜÇÜKLER !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rakiplerinin tasarımlarını sevmeyebilirsin tabi ama Focus, Astra ve Golf arasından en ferah iç mekana köşeli dış tasarımı ve yalın iç mekanı nedeniyle Golf sahiptir, bunu üç aracı da kullanan ya da yazılı basını takip edenler bilir.

Bende Astra dan önce 2009 Focus vardı, yeni Astra Focus II den küçük ya da daha dar bir iç mekana sahip değil, "sade" olarak nitelendirdiğin aracın konsolunda herbiri ayrı görev gören 42 tuş var ve bu Megane II veya Focus II ye alışık biri için aracın dar olarak algılanmasına neden oluyor ama esasen aşağı yukarı aynılar, zaten yeni Focus Focus II den sonra ölçü olarak geliştirilmedi aksine yürüyen aksam ayarları daraltıldı ve genel ağırlığı düşürmeye çalıştılar.

Zevklerin farklı olabilir ama ne Focus u olduğundan abart ne rakiplerini küçümse; "yani göz var nizam var ufacık,tefecik,sadecik Astra mı?" gibi gerçekci olmayan duygusal tavırlar sergiliyorsun; bu yazdığını okuyan almayı düşündüğün aracın bir Audi A6 ya da E serisi olduğunu sanır! :ban:

Arada dediğin gibi uçuk bir teknoloji, tasarım, boyut farkları yok, eğer olsaydı emin ol forumun ilk Focus u bende olacaktı ve benim bir araç almam için beklemem gereken bir süreç yoktur. :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rakiplerinin tasarımlarını sevmeyebilirsin tabi ama Focus, Astra ve Golf arasından en ferah iç mekana köşeli dış tasarımı ve yalın iç mekanı nedeniyle Golf sahiptir, bunu üç aracı da kullanan ya da yazılı basını takip edenler bilir.

Bende Astra dan önce 2009 Focus vardı, yeni Astra Focus II den küçük ya da daha dar bir iç mekana sahip değil, "sade" olarak nitelendirdiğin aracın konsolunda herbiri ayrı görev gören 42 tuş var ve bu Megane II veya Focus II ye alışık biri için aracın dar olarak algılanmasına neden oluyor ama esasen aşağı yukarı aynılar, zaten yeni Focus Focus II den sonra ölçü olarak geliştirilmedi aksine yürüyen aksam ayarları daraltıldı ve genel ağırlığı düşürmeye çalıştılar.

Zevklerin farklı olabilir ama ne Focus u olduğundan abart ne rakiplerini küçümse; "yani göz var nizam var ufacık,tefecik,sadecik Astra mı?" gibi gerçekci olmayan duygusal tavırlar sergiliyorsun; bu yazdığını okuyan almayı düşündüğün aracın bir Audi A6 ya da E serisi olduğunu sanır! :ban:

Arada dediğin gibi uçuk bir teknoloji, tasarım, boyut farkları yok, eğer olsaydı emin ol forumun ilk Focus u bende olacaktı ve benim bir araç almam için beklemem gereken bir süreç yoktur. :kıhkıh:

Tamam ben bunları söyledim ama niye bu kadar ciddiye alıyorsunuz anlamıyorum.Ben burada biraz mizahi olarak konuşuyorum.Ciddi olacak olursam tabiki de Astra ve Golf tasarım olarakta güzel,kalite olarakta güzel araçlar.Ama ben Focus'a kıyasla ne çok büyük bir artılarının olduğunu ne de çok büyük bir eksilerinin olduğunu düşünmüyorum.Astra'ya ufacık demem Focus'u övmem şaka maksatlıydı yoksa bende ilk başta Golf almayı düşünüyordum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dost olmak için kapışmaya gerek yok ya :ban:

Yani göz var nizam var ufacık,tefecik,sadecik Astra mı ?

Tasarımı göz dolduran,aerodinamik yapısı mükemmel,tasarımda çağ atlamış bir araba olan Focus mu ?

Karar sizin :ban:

ya harbiden göz doktoruna gitsen vala.....astranın neresi kücük sen corsayı astramı zannediyon.....boyutları hemen hemen referans ölücülerinde aynıdır focusla alla alla....cağ atlayan focus tamam öncü bir model...onu zaten inkar etmiyoruz abe cocuk...focusa deli oluyor benim olumda...o yüzden astra ile aynı sınıftadır...ama ondan üstün yada geride degildir....her markanın kendine ait özellikleri vardır...bende astra almadım gittim focus aldım cünküüüüüü...araba kelimesinin tam karşılığı ...:kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam ben bunları söyledim ama niye bu kadar ciddiye alıyorsunuz anlamıyorum.Ben burada biraz mizahi olarak konuşuyorum.Ciddi olacak olursam tabiki de Astra ve Golf tasarım olarakta güzel,kalite olarakta güzel araçlar.Ama ben Focus'a kıyasla ne çok büyük bir artılarının olduğunu ne de çok büyük bir eksilerinin olduğunu düşünmüyorum.Astra'ya ufacık demem Focus'u övmem şaka maksatlıydı yoksa bende ilk başta Golf almayı düşünüyordum...

Arabalar yetişkin erkeklerin oyuncaklarıdır; kimse oyuncaklarının haksız yere kırılmasına dayanamaz, özellikle aramıza yeni katılan ve henüz ciddi mi yazmış yoksa espriyle mi bilemediğimiz bir arkadaş tarafından!! :kıhkıh:

Golf çok iyi bir otomobil ama dıştan fazla sade, içi de sade ama kalitesi ve yıllardır sana aitmiş gibi hissettiren ergonomisiyle sempatik gelebiliyor, sabit kullanıcıları önceden de Golf kullanmış orta yaş ve üzeri kesim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok aslında genç kullanıcısı da çok.En azından ülkemizde az olsa da Avrupa ülkelerinde çok :kıhkıh:.Golf başlı başına bir efsanedir :ban: Sağlamlığı ve orijinalliği temsil etti yıllarca.Ama zamanla dengeler değişiyor (Hoş VW hala dünyanın en kaliteli araba üreticilerinden ama :ban:).Eskiden Golf'e bakarken vay bee derdim :P ama şimdi o kaliteye ulaşabilen hatta geçebilen bir çok firma var.

Focus daha kalitelidir diyemiyorum ama Golf'den de bir eksiği yoktur bence :D.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaw genç adamın Golf'le ne işi var :ban: içi dışı yaşlı , boşver :kıhkıh:

Arkadaşımla peşpeşe yola gittiğimiz oluyor; Golf önümde giderken ledli stoplarıyla aslında hoş bile görünmeye başlıyor ya da arkadan gelirken aynada farları araca keskin bir ifade katıyor.

Ama hareketsizken çok köşeli ve arka kısmı sıkıcı duruyor. Astra yla Focus da güçlü ve sportif görüntü için cam ve tavan çizgileri kabini daraltmış, Golf se farklı olarak bunların yanında küçük bir minibüs gibi; ferah ama eski görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok aslında genç kullanıcısı da çok.En azından ülkemizde az olsa da Avrupa ülkelerinde çok :ban:.Golf başlı başına bir efsanedir :ban: Sağlamlığı ve orijinalliği temsil etti yıllarca.Ama zamanla dengeler değişiyor (Hoş VW hala dünyanın en kaliteli araba üreticilerinden ama :P).Eskiden Golf'e bakarken vay bee derdim :D ama şimdi o kaliteye ulaşabilen hatta geçebilen bir çok firma var.

Focus daha kalitelidir diyemiyorum ama Golf'den de bir eksiği yoktur bence :D.

Genel olarak bence de eksiği yok, hatta bazı sert aksamlarda Focus Golf 6 dan iyi ama detayları inceleyince Golf de daha fazla değerli malzeme + ince işçilik bulmak mümkün.

Üstelik içi Yakup un sevdiği gibi kokuyor :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.