Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Başka başlıkta yazdım benim tedarik fiyatlarım

FMY (Opet) 5L 180 TL http://www.fmy.com.tr/urun/fmy-formula-fe-ultrabr-5w-20/28.aspx

Petronas Syntium 4L 130 TL http://flcf.onion.it/commonfile/POR/pdf/1837_scat_POR.pdf

İsteyene kargolatırım

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başka başlıkta yazdım benim tedarik fiyatlarım

FMY (Opet) 5L 180 TL http://www.fmy.com.tr/urun/fmy-formula-fe-ultrabr-5w-20/28.aspx

Petronas Syntium 4L 130 TL http://flcf.onion.it/commonfile/POR/pdf/1837_scat_POR.pdf

İsteyene kargolatırım

Cem abi teşekkürler. Arkadaşım ingiltereye gitti. 10 gün sonra dönecek. Şayet imkanı olursa Castrol magnatec getirecek. Getiremezse sizin kapınızı çalacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yagi verdiler. Bende aldim.

Acaba bu yag benim arabam icin uygun mu?

Uygun değil. Fordun kendi belirlediği standart WSS-M2C913-C. Bunu bulamazsan ACEA A5/B5 olsun diyor.

Olmazsada:

Belirtilenler dışında bir ikmal yağı kullanılması, motor marş süresinin uzamasına, motor
performansının ve yakıt tasarrufunun düşmesine ve salım seviyelerinin yükselmesine
neden olur.

Ucuz mu bari? Sanayideki yetkili satıcıdan Mobil 75tlye almıştım. Dün bauhausta gördüm 85tl gibi bişeydi.

not: sahteside oluyormuş bildik yerden almak lazım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yağ araştırmalarına devam ediyorum onlineyag.com la irtibata geçtim. Castrol magnatec 5w 20 yağı 225 TL ye satıyorlar. Farklı markalar içinde araştırma yapıp pazartesi günü bana döneceklerini söylediler. Şimdilik en cazip fiyat Cem abinin söylediği fiyat gibi duruyor. Yurt dışından gelecek olan arkadaşım şayet getirebilirse onun üstüne tanımam ama :) Ah ulan ford ah ulan ford... Adamlar arabayı 700 e kasko yapıyor sen 700 e bakım yapıyorsun. Helal... 

Ek: 

Castrol için bir yerle daha görüştüm. Aldığım yanıt " Castrol Magnatec Multi Vehicle E 5W -20 serisi sadece servislere verilmektedir. Bireysel Perakende satışı bu yağ için geçerli değildir." Şimdi bu rekabete falan aykırılık teşkil etmiyor mu? Forumda buna benzer bir yazı daha okuduğumu hatırlıyorum, sadece servislere satışının yapıldığına dair. Otosan el altından firmalarla anlaşıp, ben sizden yağ alacağım ama sakın bireysel müşterilere yağ satışı yapmayın mı demek oluyor şimdi bu?

Murat U. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ek:

Castrol için bir yerle daha görüştüm. Aldığım yanıt " Castrol Magnatec Multi Vehicle E 5W -20 serisi sadece servislere verilmektedir. Bireysel Perakende satışı bu yağ için geçerli değildir." Şimdi bu rekabete falan aykırılık teşkil etmiyor mu? Forumda buna benzer bir yazı daha okuduğumu hatırlıyorum, sadece servislere satışının yapıldığına dair. Otosan el altından firmalarla anlaşıp, ben sizden yağ alacağım ama sakın bireysel müşterilere yağ satışı yapmayın mı demek oluyor şimdi bu?

Castrolun tali bayisiyim distribütör ile görüştüm bu bilgiyi ben yazmıştım aynen durum bu şekilde adamların bu yağın varlığından haberi bile yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Castrolun tali bayisiyim distribütör ile görüştüm bu bilgiyi ben yazmıştım aynen durum bu şekilde adamların bu yağın varlığından haberi bile yok...

Doğru profil fotoğrafınızı görünce hatırladım. Bakalım bu durum daha kaç zaman devam edecek.

@Murat U., ben bu durumda ancak Castrol'a ne halin varsa gör, bir daha beni zor müşteri olarak görürsün derim.

Cem abi, Castrol'e ne halin varsa görü en azından şimdilik diyemiyorum. Ancak bir aksilik olmazsa Otosan'a diyeceğim. Arkadaşım İngiltereye gitmişti tatile, yakında dönecek. Rica ettim ve şuradan http://www.fordpartsuk.com/shop/ford_5w20_ecoboost_magnatec_oil_5ltr__f_1343781_c_1044.htm ürünü sipariş etti. Vergiler vs. dahil fiyatı 33.60 pound. Yani 122 TL ye mal oluyor. Şayet havalanında el koymazlarsa tabi. :) Sorunsuz olarak elime ulaştığı an ilk işim yağı arabanın üstüne koyup fotoğraflayıp Ford otosana sosyal medya üzerinden iğneleyici bir mesajla iletmek olacak. Tabi kendi web siteleri üzerinden de şikayet yazacağım. Seneye de bir aksilik olmazsa ben amerikaya gideceğim gezmeye. O zaman da dönüşte yağımı alır dönerim :fikir:  Hadi bakalım Otosan, el mi yaman bey mi yaman. Ama havaalanında el konulursa değmeyin keyfime gitsin :blink: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sıvı kısıtlamalarını internet sitesinden kontrol etmeden yanınıza almayın. Kısıtlamalar çok fazla. Mağdur duruma düşmeyin derim.

Kargo/Genel Bagaj kurallarına baktığımda yasaklayıcı bir ibareye rastlamadım.Ancak buna rağmen durumdan %100 emin olammıyorum. Kabin bagajı için  net bir şekilde ifade edilmiş.100 ml yi geçemiyor sıvılar. Genel bagajda getirecek arkadaşım. Ki artık o yağ satın alındı. Arkadaşım gelirken getirdi getirdi... Getiremedi yapacak bir şey yok :) Tecrübe edip yüksek maaliyetle öğrenmiş olacağım ne yazık ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

casrol edge 5w 30 kullansak olur mu 1.6 tdci 110 ps 2007 120000 km yasadıgım yerde kış 7 ay suruyor hava sıcaklığı -35 40 bıle oluyor bazen ortalama -25 

Caner Bey tam sentetik olması cazip gelse de Edge serisi Ford özelliklerini karşılamıyor.

Castrol alacaksanız da Magnatec 5W-30 A1 olarak geçen ürüne yönelmenizi öneririm. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Ford Motor Yağları ve Tavsiyesi Listesi (Focus 1, Focus 2, Focus 3 ve Focus 4) olarak değiştirdi
  • Ozan Kar, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.