Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Için 205 Lastik Alayım 215 Mi Acil Yardım :(

Erhan GÜLER

Önerilen Mesajlar

n11.com daydı galiba. Bir konuda linkini vermiştim ama, şu an bulamıyorum gerçekten. Duruşmam var ve bakamıyorum, her siteye girmiyor bizim bilgisayarlar.

Teşekkürler

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu sertlik bayatlama sürecidir aslında, çok ciddi rahatsız etmiyorsa daha 1-2 sene kullanılır o lastik. illaki alacaksanız lastik fiyatları kabaca şu şekilde..

205-55: 200 tl

205-60: 250 *205 alacaksanız yanağı kalınlaştırıp 215 le aynı çevreye sahip olabilirsiniz..

215-55: 300  * daha ucuzsa pirelli p7 cinturato düşünün derim, gerçi pirelli lerde sert diyenler çok ama

bu değişimlerdeki sertlikten hoşlanmıyorsanız daha çok para verip michelin almanız lazım. bir değişim geç sertleşir..

yada en iyisi oldukça ucuz lastik alıp (petlas vb. çok memnunum diyenlerde var) 2 yılda bir değiştirmek :)

size kalmış

Petlas mı? Allah korusun...

Geçtiğimiz kış yakın çevremdeki kullanıcıların tavsiyesi üzerine bir takım 195 60 15 snowmaster w 650 taktırdım, ucuz etin yahnisi derler ya almaz olaydım.. İlk kar yağışında Ankara Cevizlidere yokuşunda çoğu aracın tırmanmasına rağmen rampada çıkamadan kaldım. Aynı güzergahta ilerleyen bir araç sürücüsü yardımcı olmak amacıyla yanımda durdu ve yardım lazım mı diye sordu bende çıkarım herhalde deyip teşekkür ettim. Ancak çıkmak hak getire. Araç frende iken olduğu yerde durma, kalkış yapıldığı zaman (şerit değiştirme, çok düşük devirde ve 2. viteste denenmesine rağmen) geriye doğru kayma eğilimine girmekte idi. Trafik işleyişi tehlikeye girdi bu lastikler sayesinde... Derken aynı yardımsever beyefendinin yukarıdan inip aynı güzergaha geldiği fark ettim aynı yerde olduğumu görünce durdu ve şaşırdı aracı park edip zincir alıp gelelim diye önerdi. Bagaja baktım çekme halatı var sadece. Bağla çekeriz dedi. Ben iki aracı çekmez daha çok riske girmeyelim diyince halatı bağladı araçları çalıştırıp ilerlemeye çalıştık. Sonuç mu: Benim aracı çekerek yokuşun sonuna kadar çıkardı. Allah razı olsun dedik haliyle. Lastiklerine baktım 4 ü de Continental TS 850. Helal olsun ne lastik üretmişler dedim. Petlasçıya aynı lastikleri yok parasına vererek ts850 aldık mecburen. Gerçekten mükemmel lastikler.Zemheri kışta Ilgaz'a zincirsiz çıkıp indim, performansı mükemmel...

Bu aşamadan sonra Continental, Michelin yahut Goodyear dışında bir markadan lastik almayı düşünmüyorum...

Yerli marka kötülemek adına sakın bu lastiği almayın diyemeyeceğim ancak kalitesi ortada...

Not: Çeken araç; passat (b6 kasa), önden çekiş.

Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Petlas için söylenebilecek tek şey fiyatına göre fena olmadığı olabilir.

İki misli fiyata satılanlar ile kıyaslamak mantıksız olur.

Zaten genelde alıp beğenmiş olanlar ince yanak - büyük jant ile havalı görünüm peşinde olup bu amaçla çok para harcamak istemeyenler. 

Neyse konu dışına taşıyoruz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kesinlikle 215 diye bir şey yok arkadaşlar.Aralıkta good year ultragrip 205/55/16 kış lastiklerine geçtim.Estetik açıdan 215 e göre tekerlerin küçüldüğü izlemini verdiği için açıkçası keşke 215 olsun demiştim ama kullanınca işler tamamen tersine döndü.Geçen hafta tekrar 215 lik yazlıklara dönüş yaptım ama 205 lik lastiklerimle rahat aldığım virajları bunla tereddüt ederek dönüyorum.Ben aracın limitlerini zorlamayı seven birisiyim.Kesin konuşmak istemem ister yaz lastiği-kış lastiği diyin,ister good year-dunlop diyin isterseniz de 205-215 diyin bu iki lastik arasında hissettiğim farkı görmezden gelemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kesinlikle 215 diye bir şey yok arkadaşlar.Aralıkta good year ultragrip 205/55/16 kış lastiklerine geçtim.Estetik açıdan 215 e göre tekerlerin küçüldüğü izlemini verdiği için açıkçası keşke 215 olsun demiştim ama kullanınca işler tamamen tersine döndü.Geçen hafta tekrar 215 lik yazlıklara dönüş yaptım ama 205 lik lastiklerimle rahat aldığım virajları bunla tereddüt ederek dönüyorum.Ben aracın limitlerini zorlamayı seven birisiyim.Kesin konuşmak istemem ister yaz lastiği-kış lastiği diyin,ister good year-dunlop diyin isterseniz de 205-215 diyin bu iki lastik arasında hissettiğim farkı görmezden gelemiyorum.

sizdeki fark ebattan değil, çok dişli kış lastiğinin virajlardaki avantajından olmanızdan.

215 kış lastiğiniz olsa az daha zrlayabilirdiniz limitleri. yaz lastiği illaki kayar aynı limitlerde..

esp de malum bir yere kadar korur unutayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam bende 215 goodyear ug8 kış lastiği var, dediğiniz gibi mükemmel bir lastik,yol tutuşu harika,viraj kabiliyeti süper,çok sessiz. Bence 205 - 215 farkıyla alakalı değil tamamen lastikle alakalı bir durum. Şuan yazlık 205 good year efficient grip performance aldım, ondan da oldukça memnunum,keşke 215 alsaymışım demiyorum açıkçası.

Bir de kışlık lastiklerde 205 tavsiye ediyorlar zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 7 ay sonra...

Ben de aynı konudan muzdariptim, Bu konu çok yardımcı oldu. 205'lik almaya karar verdim. Sanırım Primacy 3 alacağım.

Aslında Ford makyajlı focusta 205 ölçüsüne dönerek bu sorunun cevabını vermiş oldu. Bizi iki lastik arasındaki gereksiz fiyat farkından da kurtarmış oldu.

İyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de aynı konudan muzdariptim, Bu konu çok yardımcı oldu. 205'lik almaya karar verdim. Sanırım Primacy 3 alacağım.

Aslında Ford makyajlı focusta 205 ölçüsüne dönerek bu sorunun cevabını vermiş oldu. Bizi iki lastik arasındaki gereksiz fiyat farkından da kurtarmış oldu.

İyi akşamlar.

Kardeş bence focuslara 215 16 55 çok güzel yakışıyor çünkü focusların teker bjon mesafesi çok içeride imal edilmiş megan ,honda  vb bunlara 205 55 16 çok güzel dururken focuslarda biraz küçük gösteriyor .Ebatın güvenlik ve sürüş konusunda pek birşey söyleyemeceğim bende yeni aldım.Ama ben yeni focuslarda fort un yanlışı düzelttiğini düşünmüyorum ,sadece maliyeti düşürmek için bunu yaptıkların düşünüyorum.Yakıt tüketimini azaltmak içinde bunu yaptıklarını zannetmiyorum dışarıdaki ülkelerde gene 215 ebat lastikler olduğunu tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.