Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Için 205 Lastik Alayım 215 Mi Acil Yardım :(

Erhan GÜLER

Önerilen Mesajlar

Ben de aynı konudan muzdariptim, Bu konu çok yardımcı oldu. 205'lik almaya karar verdim. Sanırım Primacy 3 alacağım.

Aslında Ford makyajlı focusta 205 ölçüsüne dönerek bu sorunun cevabını vermiş oldu. Bizi iki lastik arasındaki gereksiz fiyat farkından da kurtarmış oldu.

İyi akşamlar.

ford 205 e dönmedi Tr ye gelenler maliyeti düşürmek için 205 geliyor...Bence 205 lastikler focus 3 un hakkı değil çok küçük kalıyor 205 ler...Bence bu kasaya en ideal lastik ebati 215/50/17

Ayrıca ford un gereksiz masraftan kurtardığı yok isteyen makyajsız focus 3 une gider yine 205/55/16 lastik alır...Ben makyajlı focus alayım ilk işim aracın lastiklerini değiştirmek olur

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ford 205 e dönmedi Tr ye gelenler maliyeti düşürmek için 205 geliyor...Bence 205 lastikler focus 3 un hakkı değil çok küçük kalıyor 205 ler...Bence bu kasaya en ideal lastik ebati 215/50/17

Anlamak istemiyor olmanın halleri vol12133

Focus'da zaten 205 vardı Titanium dahil (AVRUPA'DA), kaç kere daha yazacağız anlamış değilim. Otosan 215 yerine 205 getiriyor olay bu kadar basit. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

.bizde Otosan ın maliyeti düşürmek için 205 getirdiğinden bahsediyoruz fordun 205 e döndüğü falan yok. ford 235/40/18de kullanıyor ona bakarsak yada 215/50/17 ..Focus 3 un hakki 205 55 16 değil ama en az 215 55 16 olacak
çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazılan yorumların hepsini okuyamadım ama kimse kasko tarafını vurgulamamış sanırım. Allah Korusun kaza olduğunda orijinal lastik ebadı dışındakiler için ödeme yapılmıyor sanırım. ( eksper fark ederse.) Böyle bir bilgi duymuştum. Doğrudur umarım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazılan yorumların hepsini okuyamadım ama kimse kasko tarafını vurgulamamış sanırım. Allah Korusun kaza olduğunda orijinal lastik ebadı dışındakiler için ödeme yapılmıyor sanırım. ( eksper fark ederse.) Böyle bir bilgi duymuştum. Doğrudur umarım

orjinalden kasıt, fabrikanın taktığı değil, kullanım klavuzunda yazanların hepsi takılabilir, böyle bir sorun oluşturmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kullanım klavuzunda yazanların hepsi takılabilir,

Aynen, MCA için de eskisi için de aynı ölçüler geçerli, 205/55-16, 215/55-16, 215/50-17, 235/40-18.

205 -215 farkına gelirsek, lastiklerin performans farkı aradaki fiyat farkını pek haklı gösterecek düzeyde değil.

Mantık böyle, gönül ne der bilinmez...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayrıca ford un gereksiz masraftan kurtardığı yok isteyen makyajsız focus 3 une gider yine 205/55/16 lastik alır...Ben makyajlı focus alayım ilk işim aracın lastiklerini değiştirmek olur

Anlamak istemiyor olmanın halleri vol12133

Focus'da zaten 205 vardı Titanium dahil (AVRUPA'DA), kaç kere daha yazacağız anlamış değilim. Otosan 215 yerine 205 getiriyor olay bu kadar basit. 

İngiltere'de de mi satışları otosan yapıyor. Broşürü incelerseniz 2.0 TDi hariç bütün lastikler 205/55 olarak geliyor. Kalıplardan kurtulmayı bir becerseniz, hayat daha güzel olur emin olun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İngiltere'de de mi satışları otosan yapıyor. Broşürü incelerseniz 2.0 TDi hariç bütün lastikler 205/55 olarak geliyor. Kalıplardan kurtulmayı bir becerseniz, hayat daha güzel olur emin olun.

Aynen sizin içinde bu geçerli :) Neden söylendiğini incelerseniz bizi anlarsınız diye umuyorum. Uzatmıyacağım istediğiniz cevabı verebilirsiniz :) Biz dar kalıplı at gözlüklü insanlarız boşverin bizi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen, MCA için de eskisi için de yanı ölçüler geçerli, 205/55-16, 215/55-16, 215/50-17, 235/40-18.

205 -215 farkına gelirsek, lastiklerin performans farkı aradaki fiyat farkına pek haklı gösterecek düzeyde değil.

Mantık böyle, gönül ne der bilinmez...

Bu konu hakkındaki özet açıklama bu olmuş. Ford da bu hatadan dönmüş. Olay bu kadar basit. Devir ekonomi devri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu hakkındaki özet açıklama bu olmuş. Ford da bu hatadan dönmüş. Olay bu kadar basit. Devir ekonomi devri.

Ford'un birşeyden döndüğü yok hocam her iki ölçüde vardı ve yine devam ediyor. 

Otosan kendi isteği ile 215'i ithal etti yine kendi isteği ile 205'e devam etti,ilerde yine dönebilir onların bileceği iş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.