Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Konforunu Nasıl Buluyorsunuz?

Osman Mollaoğlu

Soru

Geçen gün yolu kazmislar ve taş doldurmuşlar. Arabamla üzerinden geçtiğimde sanki arabada hiç amortisör yokmuş gibi sarstı. Simdiya kadar hiç öyle olmamıştı. Genel olarak focusun konforundan memnunum. Sizlerin görüşleriniz nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

1.Direksiyon üzerindeki ses sistemi kontrolleri sol tarafta olsaydı daha ergonomik olurdu diye düşünüyorum. Genelde sol elle, sağ el viteste kullandığımdan dolayı.

2.Orta konsolda yine ergonomiden çok tasarıma önem verilmesinden dolayı sağ diz sürekli konsola yapışık oturmak zorunda kalıyorum. Bu durumu biraz hafifletmek için koltuğu geri çektiğimde ise arka diz mesafesi fazlasıyla daralıyor.

Bunlar dışında; kasislerde gelen tok ses, motor sesi, aracın genel yalıtımı( asfalt ve rüzgar sesi) ve konforu, yol tutuş, iç-dış dizayn, yakıt sarfiyatı konularında oldukça başarılı buluyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence ön yolcu koltuğu dışında sıkıntı yok. Orası biraz konsoldan dolayı dar genişletmek istersek arkası çok daralıyor. Ha stabilize yollardaki tıkırtıları unutmayalım ama bunların haricin çok iyi. Süspansiyonlar ise gayet başarılı darbe emmeleri var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkaya oturanların şikayetleri dışında ben bir sıkıntı yaşamadım. 2006 Focusumda orta konsol beni arabadan bezdirmişti. Sağ bacağım uzun yolculuklarda acıyordu neredeyse. Ama son kasada değse de bacağım acımıyor. Ayrıca kendimi yarış aracında ya da uçakta gibi hissediyorum. Koltuk çok güzel kavrıyor ve rahat. Koltukta sabit olunca virajlarda arabayı hissedebiliyorum. Eleştirilebilir bir sıkıntı bozuk yollarda ki çıtırtılar dışında bence yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şoför koltuğu haricinde yolculuk yapmadım, o yüzden gerisini bilemem ama sürücü olarak hiçbir şikayetim yok. hele bir de ecoboost olarak, yol tutuş olarak, dört dörtlük sürüş zevki, bir de buna sahip olma anlamında uygun bir fiyata sağlamak, bu aracın herhangi bir alternatifi kalmıyor

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sürüş dinamikleri açısından f3 sınıfında çok iyi.Önceki kasalara göre iyileştirme yapılmış ama hala bir yalıtım sorunu var.Hyundai i30 a bindim inanın çok daha sessiz dizel olmasına rağmen.Süspansiyon sertliği yol tutuştaki başarısı gözönüne alındığında hoşgörülebilir özetle sınıfının en konforlusu değil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana bu sınıfta hangi aracın süspansiyonu daha konforlu yazabilir misiniz...

Renault ların (megane, fluence) daha yumuşak ve konforlu. Sadece süspansiyon konforundan bahsediyorum. hız kesici tümseklerden geçerken daha yumuşak ve sarsıntısız geçiyorsunuz, ama focus da daha sert bu geçişler. Dediğim gibi sadece süspansiyon konforu, öte yandan genel konfor açısından renault grubundan daha başarılı.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Renault ların (megane, fluence) daha yumuşak ve konforlu. Sadece süspansiyon konforundan bahsediyorum. hız kesici tümseklerden geçerken daha yumuşak ve sarsıntısız geçiyorsunuz, ama focus da daha sert bu geçişler. Dediğim gibi sadece süspansiyon konforu, öte yandan genel konfor açısından renault grubundan daha başarılı.

Ben kendi aracımla kıyasladığım zaman hem Megane'ın hem de Fluence küçük engellerdeki darbe emişi daha kötü, geniş kasislerde ise daha yumuşak ama salınımlı. Yani anlamlı bir fark olduğunu söylemek benim için zor ve varsa da Focus lehine var. 

Hissiyatınız lastik modelinden veya havalarından kaynaklanıyor olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.