Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Twitter'a Erişim Resmen Kapandı

Önerilen Mesajlar

benim dns ayarları her zaman "open dns"  ye ayarlıdır.. ve açılmayan site olmadı bugüne kadar..

sadece Nokia telefonum harita indirmeleri vermiyor.. bölgeyi göremediği için.. sırf yılda 2-3 kez dns ayarlarını otomatik yapıp haritaları günceller çıkarım

www.opendns.com

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim dns ayarları her zaman "open dns"  ye ayarlıdır.. ve açılmayan site olmadı bugüne kadar..

sadece Nokia telefonum harita indirmeleri vermiyor.. bölgeyi göremediği için.. sırf yılda 2-3 kez dns ayarlarını otomatik yapıp haritaları günceller çıkarım

www.opendns.com

benim bilgisayar(hem windows hem ubuntu) , android telefon, ipad ve Samsung smart tv de DNSler open :) 

DNS iyi de 3G de işe yaramıyor maalesef.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hotpoint değil de hotspot u  ben androide 1-1.5 sene önce kurmuştum. İnanılmaz yavaş bir bağlantı oluyordu hiç bir siteye giremiyordum doğru dürüst ; sinirlenip silmiştim. Şimdi düzelmiş midir acaba ? 

Daha çok kişi kullandığı için daha yavaş olabilir. Çeşitli alternatifler ver onava gibi araştırıp denemek lazım tek tek.

Ben telefondan twitter ve facebook'u ve hatta facebook messenger'ı sildim gereksiz zaman aldıkları için o sebeple test edemiyorum malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hidemyass kullanırdım..Okulda kalmadan önce sonra ödemeyi bıraktım kullanmıyorum.

İnternet paketini az mı çok mu yer bilmiyorum ama çok yemesi mantığıma uymuyor fakat ekstra ücret yok ondan eminim.

Faturalı Trkcl kullanıcısıyım öyle bişey olsa yıllardır trkcl uydururdu kitabına :)

Basit bir konfig ile ayarlar menüsüne VPN seçeneği geliyor ayar ile daha sonra wifi açar gibi açıyoruz o kadar..

http://www.hidemyass.com/vpn/

En önemli konu ise şu:

İnternet bankacılığı veya internet alışverişlerinizde VPN'i kapatmayı unutmayınız.

Ekran görüntüsü de böyle oluyor

BM9vsuyCUAAh6fb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şİmdi bakındım da Orbot en iyidir diye öneriyorlar. İndiriyorum ama ben 3G internet paketini kapattım. Belki ilerde lazım olur dursun kenarda  

Tabi en başarılısı Orbot olur; ancak Android telefonlarda sistem root edilmedikçe pek bir anlamı olmuyor; ya da zahmetli oluyor. Zira root edilmiş sistemde "otomatik olarak tüm uygulamalar internete Tor ağından çıksın" diyebilirken, rootsuz sistemde her uygulama için tek tek proxy ayarı yapmak gerekiyor.

VPN 3G bağlantıda tüketimi olumsuz etkiler ve ekstra masraf çıkarır mı acaba?

Hotpoint ile telefondan çok güzel bağlanıyorum.

Hotpoint değil de Hotspot olabilir mi? Eğer öyleyse Hotspot da VPN kullanır zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hotpoint beyaz eşya şeysi değil miydi yahu :D

Doğru, hafıza sürçmesi yaşamışım...

Sharepoint ile Hotspot karışmış Hotpoint oluvermiş.

Anladınız siz onu...

Neyse özetle telefonlarda Hotspot kullanıyoruz, bilgisayarlarda zaten DNS'lerimiz ayarlı, sonuçta kuşumuz rahat rahat uçuyor. 

Bence esas düşünülmesi gereken böyle ciddi bir gündem değişikliğine ve oyalamacaya niye gerek duyuldu, arka planda neler dönüyor acaba?

http://listelist.com/twitter-yasagi-orantisiz-zeka/

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğru, hafıza sürçmesi yaşamışım...

Sharepoint ile Hotspot karışmış Hotpoint oluvermiş.

Anladınız siz onu...

Neyse özetle telefonlarda Hotspot kullanıyoruz, bilgisayarlarda zaten DNS'lerimiz ayarlı, sonuçta kuşumuz rahat rahat uçuyor.

Bence esas düşünülmesi gereken böyle ciddi bir gündem değişikliğine ve oyalamacaya niye gerek duyuldu, arka planda neler dönüyor acaba?

http://listelist.com/twitter-yasagi-orantisiz-zeka/

spotflux kullaniyorum andoid marketten tavsiye olunur
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.