Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Konsoldan Gelen Cızırtılı Ses

Gökhan Alp

Soru

Iyi gunler arkadaslar. Arabam 2013 ford focus 1.0 ecoboost, daha 1.000km yi yeni gördüm. Ozellikle duz olmayan yani otoban dışı yollarda giderken on konsoldan sanki birsey surekli surtuyormus gibi bir ses , cizirti geliyor ve rahatsiz edici gercekten. Ozellikle 60km hizi gectikten sonra cok rahatsiz edici oluyor. Çözüm onerisi olan yada nedenini bilen varsa cok mutlu olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bir arkadaşımın 0 km aldığı mondeosundada aynı sorun vardı konsoldan geliyor gibiydi sanki..,ama servise götürdük meğer kapılardan geliyormuş gıcırtı kapı ayarları yapılıp,yağlandı ve ses kesildi..Sizdekide kapılardan olmasın acaba..?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cızırtıyı bilmem ama konsoldan gelen tıkırtılar beni bıktırmıştı.

Söz konusu problem icin iki ayrı servis uğraştı (!), ve sorun giderildi(!). Isin komik tarafı ise genel merkezin "aracinizdaki sesler standartlar dahilindedir" seklinde olaya noktayı koymasiydi.

Çözülmüş sorun icin Youtube'a "Ford Focus Tıkırtı Problemi" yazıp konsoldan gelen senfoni orkestrasını duyabilirsiniz..

Kahraman Karaçoban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focus 3lerde bu tıkırtı cızırtı çok fazla .kapılardan geliyor olabilir birde dikiz aynasının  ordan da gelebiliyor aynanın orda kapak gibi bişey var ama bu dediğim ş.içi güvenlik sistemli aaçlarda sanırım diğer focuslarda aynanın orası nasıl tam bilmiyorum ama dikiz aynasının ordanda çok fazla tıkırtı geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis yolu gorundu galiba. Sicak havayi camlara vermeyi bir deniyecegim sonucu paylasirim. Bu arada bir deneyimimi de paylasayim, gozlerime inanamadim hiz sabitleyiciyi 100km ile sinirlandirdim, tabi arasira hiz sabitleyici deaktif durumda, ve210km lik yolun 100si otoban 60kmsi duble yol ve geri kalani normal tek gidis gelis ki bunun arasinda nurdagi denen baya yokuslu bir yer de var. Araba canavar 100km hizla rampayi cok rahat cikti ve kontagi kapamadan once yakit yuzdesi 100km icin 4,4lt idi. Super otesi. Hem benzin hem tasarruf. Bi de su sorun cozulurse ...:-) 210km lik yol 45tl kusure denk geliyo. Bir onceki arabam 2004 hyundai getz 1340 motor benzin 82 beygir ile 60tl altina dusememistim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cızırtıyı bilmem ama konsoldan gelen tıkırtılar beni bıktırmıştı.

Söz konusu problem icin iki ayrı servis uğraştı (!), ve sorun giderildi(!). Isin komik tarafı ise genel merkezin "aracinizdaki sesler standartlar dahilindedir" seklinde olaya noktayı koymasiydi.

Çözülmüş sorun icin Youtube'a "Ford Focus Tıkırtı Problemi" yazıp konsoldan gelen senfoni orkestrasını duyabilirsiniz..

Sizin ses çok fenaymış Allah'tan şimdilik bende yok bu arada aracınız kaç km deydi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracim su an sagindan solundan gelen sesler yüzünden 2 gündür serviste.ben bu sesleri dogal kabul eden zihniyete de cok karsiyim.fluencele servisten döndüm arac bizimkilerden cok daha sessiz.bu sesler servisin halledebilecegi turden degil hangi biriyle ugrassınlar.bu sesler için bir gelistirme yapmayan ford asil suclu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sizin ses çok fenaymış Allah'tan şimdilik bende yok bu arada aracınız kaç km deydi.

Fena ama bu sesler normalmiş(!!!)

Normal olmayacak sesi cok merak ediyorum. Temsilciye soruyorum, bu ses sizce normal mi, aldığım cevap "normal, standartlar dahilinde" olduğu yönünde. Servisteki teknik görevli sisteme sorunun giderildigini, sesin normal oldugunu girdi diye yapılacak birşey yokmuş. Biz yalancıyız, videoyu da zaten dizi stüdyosunda çektim. Sesimiz çıkınca da gaz alma modunda durmadan telefondan konuşma. Sorun, iste o çözülmüyor!

Daha yaşadığım boya dökülmesini yazmadım bile..

Arac 22bin km.de. Tikirti sorunu ilk aldığım günden beri var

Araçtan cok soğudum..

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Soğuduysanız satın neden bekliyorsunuz onu anlamak zor.

Ya da buraya yazacak kadar dert etmeyin inanın biz çözemiyoruz bunları ve üzülüyoruz.

Kiralık 10 - 20 - 30 binlik araçlar sürüyoruz onlarda ses gelmiyor mesela demekki şans :) 1 tane araba alıp ses duyunca bunlar beceremiyor ile 1 araba alıp sessiz görünce oooouu demenin pek anlamı yok. Ne aldığınızı unutmayın hiçbir zaman. İddiasız c sınıfı araç bunlar kimse size bu en sessiz diye satmıyor :D

Ustaların dediği bu sesler normal lafı zorunuza gitmemeli bu arabalar yıllardır aynı hatta kaliteleri yer yer düşünüyor bile (görünmez&görünür) ama ülkemizdeki fiyat artışı aksini göstermekte ısrar ediyor eee tüketicilerde 60 lira vererek birşey aldığını düşünüyor. Olay bence bundan ibaret..  

Kolay gelsin,

bu arada konu sahibinin konusunu bozmadan yardım ve çözüm amaçlı başlığı kullanalım lütfen. Çünkü konumuz bu sorun eklemek değil herkes kendi başlığını eğer yoksa açmakta özgür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı araca sahibim 650km deyim ve bendede geçen gün gelmeye başladı bu ses parke taşlı yollarda garip olanı ses nereden geliyor bulamıyorum..

Valla aynen, ben ön konsoldan geliyor diyorum ama kapilardan, koltuklardan yada herhangi bir yerden geliyor olabilir. Insallah cozulebilecek bir sorundur. Cozum bulan ltfn paylassin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.