Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Koltuk Tan Gelen Ses Problemi

Hakan Ak

Soru

Arkadaslar merhaba focus tredn x ps aracimi alali daha 2.5 ay oldu fakat surucu koltugundan gacir gucur sesler gelmeye basladi.Sesler , yandaki emniyet kemeri girisi ve el frenine surtmeden kaynaklanmiyor.Koltugun oturak kismindan geliyor hafif bozuk bir yolda gacir gucur sesleri cok net duyuluyor.Bu sesler normalmi yoksa ben mi cok hassasim bilemedim.Boyle bir durumda karsilasan varmi focus ta koltuk kalitesi yeterli mi sizce ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yakup sürüş, motor, şanzuman, yol tutuşu vs. gayet memnunum aracımdan. Çoğu araç alacak arkadaşıma tavsiye de ettim. Ancak bu ufak tefek sorunlar konusunda ne yazık ki durum böyle. Astra'yı alan arkadaşım çok samimi. Haftanın en az iki günü biniyorum arabasına. Gerçekten sessiz. Fiyat olarak bakınca da çok yakın birbirine.

Bence Ford bu sorunlara çok acil çözüm üretmeli.

Focus3'ün 3. senesi. Şimdi makyajlı kasa geliyor. Bakalım belki bu sorunlar o zaman çözülür, biz de faydalanırız diyebiliyorum sadece...

Ancak aracımın şanzumanı, kavraması, direksiyon kutusu, rot seti, arka bagaj logosu(soyulmuştu) değişti.

Arka takozları ve ön koltuk kafalıkları (malum metal matlaşması) değişim listesinde.

Ivır zıvır ses ile ilgili sorunları aktarma gereği bile duymuyorum artık..

Bunca sorun için, kaç servis kaydım var ve ne kadar süre harcadım, düşünsene?

Bi de araç 0km :)

Yahu bunlar olabiliyor çözüm bulabilir mi ? Çok zor 

Şans oranı yüksek maalesef. Astra kullanıp rahatsız olup satan focus alanda var şimdi herneyse uzatmanın anlamı yok yaşadıklarımız gördüklerimiz bunları gösteriyor.

Kim bilir manuel alsaydınız hiç sorun olmayacaktı belki de :) 

Makyaj ile tabiki eksiklikler giderilecek amaç bu zaten.

F2 versiyonda 1000 adet parça değişti makyaj ile tabiki bunlar olumlu yönde değişiklerdir.

Ford ne yapabilir ? Belki daha iyi işçilik ama bana sorarsanız zaten iyileşiyorlar eskiden daha kötüydü.. 

Hadi kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup sürüş, motor, şanzuman, yol tutuşu vs. gayet memnunum aracımdan. Çoğu araç alacak arkadaşıma tavsiye de ettim. Ancak bu ufak tefek sorunlar konusunda ne yazık ki durum böyle. Astra'yı alan arkadaşım çok samimi. Haftanın en az iki günü biniyorum arabasına. Gerçekten sessiz. Fiyat olarak bakınca da çok yakın birbirine.

Bence Ford bu sorunlara çok acil çözüm üretmeli.

Focus3'ün 3. senesi. Şimdi makyajlı kasa geliyor. Bakalım belki bu sorunlar o zaman çözülür, biz de faydalanırız diyebiliyorum sadece...

Ancak aracımın şanzumanı, kavraması, direksiyon kutusu, rot seti, arka bagaj logosu(soyulmuştu) değişti.

Arka takozları ve ön koltuk kafalıkları (malum metal matlaşması) değişim listesinde.

Bi de araç 0km :)

Direksiyon kutusu ile rot seti neden değişti ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cmaxte vardı garip garip sesler, f3 alınca vaay ford adam olmuş dedim ama zaman geçince gördüm ki değişen bişey yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün servise gittiğimde koltuk gicirtisini da söyledim. Beraber test sürüsünde kendisi de fark etti, bu kizagin üstündeki plastiğe sürtme sesi yaglariz geçer dedi. Daha servisten cikarken gacur Gucur sesler gelmeyi sürdürdüğünü fark ettim. Daha da donmedim tekrar servise. Mantik su:bi yerde ses mi var! Kesin yagsizliktandir, yağla gönder...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bunlardan çıkarılacak en önemli sonuç senin çok şanssız olduğun.

İkinci sonuç da Ford'un kalite kontrol sürecinde sorun olduğu. 

Pazartesi sabah ya da Cuma akşam arabası diye tabir edilen araçlardan biri tesadüf etmiş. 

Markayı savunmak adına değil ama istatistik bilimine dayanarak söyleyebilirim ki bireysel deneyimler ne Focus'u kötü ne de Astra'yı iyi yapar. 

Hep yazdığımız gibi sorunu olmayan yüzler sessiz kalırken sorunu olan birkaç kişi sürekli yakınmak durumunda olduğu için, tabii haklı olarak, bütün araçlar sorunluymuş gibi görünüyor. Bu her marka model için geçerli.

Daha servisten cikarken gacur Gucur sesler gelmeyi sürdürdüğünü fark ettim. Daha da donmedim tekrar servise.

Hata etmişsiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Direksiyondaki boşluk,

Özellikle parke yollarda direksiyondan gelen tıkırtı

tam sağ yada tam sol yaptığınızda gelen metal sürtme sesi (yada su hortumunu katladığınızda gelen ses gibi düşünün)

bu sebeplerden dolayı garantiden değişti.

Tıkırtı sesi devam ediyor.

Özellikle yüksek süratte, direksiyon eskisinden daha fazla boşluk hissi veriyor. Resmen direksiyonu sabit olarak düz tutamıyorum.

Sadece tam sağ ve soldaki metal ses sorunu çözüldü.

Can sıkıcı durumları üst üste yaşamışsınız. Umarım sorunlarınız düzelir. 

Umarım birgün bu tür bir işe sahip olur bizleri mutlu edersiniz. 

Hiç niyetim ve de imkanım yok bu tür bir işe sahip olmaya. Hayatımdan da işimden de gayet memnunum. Adamlar hata yaptıklarında eleştirmek ya da görüş belirtmek sanırım en doğal hakkımız. Bu yüzden buradayız . Bazen bakıyorum da bir çok eleştiriyi geçiştirme durumu oluyor. Ben bu forum sayesinde çok kısa zamanda bir çok şey öğrendim      - öğreniyorum- ama olumlu olumsuz her durumu konuşarak oluyor sanırım bu işler. Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aksilikler ve talihsiz durumlar topluca insanların başına gelince doğaldır ki,bir gerginlik oluyor. markasını vermeyeyim sıfır aldığım bir araç da ikinci gün çok büyük bir talihsizlik yaşamıştım ve tamamen üretim sürecinde yapılan- yapılmayan bir hata sonucu,

bir gün binip bir haftadan fazla serviste parça için beklediğine mi yoksa , garanti yerine müşteri hatasına sığdırmaya çalışmalarına mı sinir olayım derken, süreç atladı gitti ve ben o marka aracı ne vakit görsen hep o yaşadıklarım aklıma gelir...

.Tabii o markayı alan herkesin başına gelmiyor ama işte adı üstünde talihsizlik ....

Sizi çok iyi anlıyorum ve birşeyi bilmenizi istiyorum ,bu forumda biraz daha vakit geçirdiğiniz de insanların sizin karşınız da değil sizinle birlikte olduklarını daha iyi anlayacaksınız, zira araçlardan çok dostluk çok çok daha önemli burada...Tekrar geçmiş olsun ve umarım her şey istediğiniz gibi sonuçlanır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
En azından araçtan cart curt ses gelmiyordu. Ki italyan, Alfa Romeo'dan bahsediyoruz.

Yine aynı kapıya dönüyoruz

99 model 8 yaşında focus'dan da ses gelmiyordu (koltuk)

08 model 6 yaşında focus'da da ses gelmiyor hala bu da f2 (koltuk)

Şimdi biz buna sessiz mi diyeceğiz sesli arabalarda var.. Bu tür örnekler ile ilerlemek mümkün değil. 

Alacaksınız az oyuncalı bir japon mümkünse elektroniği olmasın sorun yaşamamak gibi bir lüks yok avrupa araçlarında bir bir daha iki.

Avrupa sürekli geliştirmek zorunda kalıyor olay bundan ibaret ve sürekli hata oranları azalsa da devam edecek. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar sürücü koltugundan gelen gacırtı sesi bendede vardı.Izmir otokoç sorunu şu şekilde giderdi: koltugun oturak kısmının dösemesi tamamen söküldü.koltugun metal yayları esneme yaparak koltugun metal ve döseme kısmına sürterek bu sesi yapıyor.yayın ön kısmını köselerden vidalayarak sesi tamamen kestiler.vidalama isleminden dolayıda koltuk yaylarında herhangi bir sertlik vs olusmadi ve suan cok memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tikirti şenliği olan aracımda arka koltukta gicirti var ama on koltukta yok. Bende olmadığına sevinsem mi, başkalarının bu sorunu yasamasına üzülsem mı bilemedim.

Arka koltuk gicirtisinin nasıl geçirileceğini @Yakup Çağatay'ın dediği metotla geçirmeye çalışayım. Kendisine teşekkür..

Benzer bir durumu, 2000 yılında 0km aldığımız AlfaRomeo 156 Selespeed araçta yaşamıştık. Aracı teslim aldık. Aynı gün Bodrum'a yola çıktık. Ve vites sorunu sebebiyle yolda kaldık. Yaşanmıyor değil. Yaşanıyor. Ancak o sorunu servis gelip Bodrum'da aracı alıp, başka bir araç teslim edip, sonrasında aracın 0'ını vererek çözmüştü. Bir daha da sıkıntı yaşamadık. En azından araçtan cart curt ses gelmiyordu. Ki italyan, Alfa Romeo'dan bahsediyoruz.

Benim de bir önceki aracım Alfa'ydi (147). Servis olarak gercekten memnun kalmıştım. Ayrıca alfalardaki iç trim sesleri meşhurdur ama Focus'a geçince kendisini arar oldum.. Kahraman Karaçoban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hakan Bey aynı sorunu mu yasadık bilmiyorum ama benimki ciddi anlamda rahatsız ediciydi. O kadar para verdik böyle ses mi olur böyle koltuk mu olur Allah bu Ford'un.... diyip sinirden kalkıp bi oturduktan sonra koltuga ses kesildi inanın :)

Bu taktiği iki gündür deniyorum ama bu sefer yemedi.Sinirimi o kadar bozuyor ki bu ses nasıl kesilcek gacır gucur gacır gucur! .Perşembe günü 5 gibi uğradım servise söküp parçalıycaz dediler 45 dk sonra felan geldi araç e 5 e cıktıkdan sonra ses geldi geri dönücektim ama servis kapanmak üzereydi.Bugün iş yogunlugundan gidemedim.Yarın başka servise gitmeyi düşünüyorum.Böyle insanın sinirinin tavan yapmasını saglayacak bisey olamaz ya vallahi!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.