Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bir Araba Alma Macerası

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

%99,9 cmax %0.1 mondeo oldu :(

Görünen o ki başlığın aksine Peder Bey pek macera sevmiyor. Biraz benden bir şeyler kapsaymış keşke... ;)

Hayırlı olsun bir kez daha.

Fransız aracı konusuna kendi başlığında devam edin:

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zaten Tr de herkes çok iyi anlar arabadan herkes konuşuyor o konuda haklısınız bende katılıyorum size ama şu da bir gerçekki cıtroen beş para etmez. :kıhkıh: fordun yanına bile yaklaşamz heleki ds5 audi a4 ün yanından bile geçemez ..Burda başka markaları övüyor millet ( kaliteli olmayan ) nedense focus kullanıyorlar bende bunu anlamıyorum o zaman gidin cıtroen reno kullanın madem o kadar iyi markaymış bunlar .sonuçta aynı fiyatlarda arabalar fordla ..şimdi audi gibi bmv gibi üst sınıfta olsada bütçe uygun olmaması gibi bir durum olsa öyle bir durumda yok  :P kendiniz bile citroenden çok çekmişiniz daha da cıtroeni övüyorsunuz bu durum enteresan geliyor bana.cıtroenden  bir siz çekmediniz herkes çekti :) ne çektiniz be citroene bineceğim diye az mı motor arızası verdi , :pist: sanırım pejo ve cıtroen de 1.6 dizel fordun motorunu kullanmaya başladı artık

var bizim köydeki el arabası   :kıhkıh:

RS'e el arabası diyip 115 bg mazotulu focusları chiplemeye devam :pist: :pist:

Burak Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Görünen o ki başlığın aksine Peder Bey pek macera sevmiyor. Biraz benden bir şeyler kapsaymış keşke... ;)

Hayırlı olsun bir kez daha.

Fransız aracı konusuna kendi başlığında devam edin:

:D:D macera benim maceram zaten abi

laf aralarında mondeo empoze etmeye çalışıyorum ama olmuyor, tabutta gibi hissediyorum kendimi daha ne diyeyim diyor :D yüksekte oturmak için kaldırıyor koltuğu bu sefer başı tavana değiyor(boy ben civarlarda) zaten yerde gibi oturuyorum alltan üstten sıkışıyorum, bir hafta puntoyu kullandım belim ağrıdı diyor :)

anneme mondeo içime sinmiyor demiş, annemde cmaxte benim içime sinmiyor diyince vazgeçme noktasına bile gelmiş :D

annemde aslında smax istiyor :D

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kim RS ye el arabası demiş ,ben reno Rs gibi makine var mı dediniz bende örnek verdim onun gibi makineye :)

Sizin chip ile ıkına sıkıla 180 HP zor gören ecoboost'unz ile Megane RS'i bir yan yana koyalım... :) Dikiz aynasında sadece ayak debriyajdan çekildiğinde görünüceksinizdir muhtemelen :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin chip ile ıkına sıkıla 180 HP zor gören ecoboost'unz ile Megane RS'i bir yan yana koyalım... :) Dikiz aynasında sadece ayak debriyajdan çekildiğinde görünüceksinizdir muhtemelen :)

chip nerden çıktı onu anlamadım focus ecoboost fabrika çıkışı zaten 182ps .çiple bu güç dahada artacaktır tabiki 220 leri bulur..Ayrıca benim aracımla kıyaslanacak reno RS  değilidir. reno Rs ancak focus RS yada ST ile kıyaslanır.Ha kendine güveniyorsan megane RS in varsa çık yola getir ecoboostumun yanına ondan sonra gel konuş, lafla peynir gemisi yürümez...O zaman senin dediğini şöyle yapalım  ford mustang ile reno RS yi yan yana koyalım herhalde mustang in tozunu yakalardı reno RS ..Birde benim anlamadığım madem bu kadar megane hayranısın neden Focus kullanıyorsun ne işin var bu forumda git reno megane a bin ...Forumdaki milleti anlamıyorum ya kendileri focus kullanıyor ,focus clup a gelmiş yok megane şöyle iyi yok citroen on numara yok picasso üstün c max tan..Sizi tutan yok madem o kadar iyiymiş bahs ettiğiniz arabalar gidin o markalara binin neden focusa biniyorsunuz..Ben niye gidipte reno ya binmiyorum yada reno clup a üye olmuyorum ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

chip nerden çıktı onu anlamadım focus ecoboost fabrika çıkışı zaten 182ps .çiple bu güç dahada artacaktır tabiki 220 leri bulur..Ayrıca benim aracımla kıyaslanacak reno RS  değilidir. reno Rs ancak focus RS yada ST ile kıyaslanır.Ha kendine güveniyorsan megane RS in varsa çık yola getir ecoboostumun yanına ondan sonra gel konuş, lafla peynir gemisi yürümez...O zaman senin dediğini şöyle yapalım  ford mustang ile reno RS yi yan yana koyalım herhalde mustang in tozunu yakalardı reno RS ..Birde benim anlamadığım madem bu kadar megane hayranısın neden Focus kullanıyorsun ne işin var bu forumda git reno megane a bin ...Forumdaki milleti anlamıyorum ya kendileri focus kullanıyor ,focus clup a gelmiş yok megane şöyle iyi yok citroen on numara yok picasso üstün c max tan..Sizi tutan yok madem o kadar iyiymiş bahs ettiğiniz arabalar gidin o markalara binin neden focusa biniyorsunuz..Ben niye gidipte reno ya binmiyorum yada reno clup a üye olmuyorum ?

Sayın Çetinkaya,ben de epeydir aynı dertten muzdaribim.Ama ayıp olmasın diye konuşmuyordum.Başka araçları övüp de bu forumda olanlar sanırım bizim araçları yakından tanıyıp almaya karar verirler diye tepki göstermiyordum. Hemen kovmayalım milleti ama yine de ;belki de yol yordam öğrencekler vardır içlerinde...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baylar siz kimsiniz ki birilerine yol yordam öğretmek hevesindesiniz? Yazdıklarınıza biraz dikkat etmenizi rica edeceğim. Konuyu kirletmemek için yazmadım ama Ozan bir Citroen alacağım dedi bir dayak yemediği kaldı. Bence küçük dünyalarımızdan açılan pencerelerden vardığımız sonuçlarla kimseyi yargılamaya hakkımız yok. Ne sizin ne benim. Üslup ve içeriğe biraz daha fazla özen lütfen.

Bir de not: Bu forumdaki mesnetsiz Focus hayranlığından sıkıldım. Bu aracı beğenmiş ve almış olmamız onu diğerlerinin önüne yerleştirmeye yetmez.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 11
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pardon ama focus kullanıyoruz diye başka araçları beğenmeyecek değiliz... Bir iş iyi yapıldı mı övülmeli bizde kendimize göre iyi olan şeyleri övüyoruz... O zaman çoğu kez rastladım arabası focus olmayıpta buraya kayıt olanı . onları ihraç edelim o vakit... Biz sözü geçen markaların bazı üstüklerini savunduğumuz gibi yeri gelince fordunda üstünlüklerini savunuruz.. Yeri değil uzatmanında pek anlamı yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zaten Tr de herkes çok iyi anlar arabadan herkes konuşuyor o konuda haklısınız bende katılıyorum size ama şu da bir gerçekki cıtroen beş para etmez. :kıhkıh: fordun yanına bile yaklaşamz heleki ds5 audi a4 ün yanından bile geçemez ..Burda başka markaları övüyor millet ( kaliteli olmayan ) nedense focus kullanıyorlar bende bunu anlamıyorum o zaman gidin cıtroen reno kullanın madem o kadar iyi markaymış bunlar .sonuçta aynı fiyatlarda arabalar fordla ..şimdi audi gibi bmv gibi üst sınıfta olsada bütçe uygun olmaması gibi bir durum olsa öyle bir durumda yok  :P kendiniz bile citroenden çok çekmişiniz daha da cıtroeni övüyorsunuz bu durum enteresan geliyor bana.cıtroenden  bir siz çekmediniz herkes çekti :) ne çektiniz be citroene bineceğim diye az mı motor arızası verdi , :pist: sanırım pejo ve cıtroen de 1.6 dizel fordun motorunu kullanmaya başladı artık

Abi ben anlatamıyorum ana fikri o yüzden çabalamayı bırakmak en mantıklısı. İyi kavramı göreceli, Ford'dan çeken de var, Ford'dan çeksem ki frenlerinden çok çektim bu markayı kaldırıp kenara atmamda bir sebep değil ki Maybach ve Rolls Royce haricindeki markalarda bu söz konusu değil. Şanzımandan çekmiştik biz. İnsanlar araba alırlarkenki şartlarının çoğunluğunu forumlara yazmazlar, bu sebeple kimin neyi neden aldığını tam oalrak zaten bilemeyiz.

PSA'nın açılımı bildiğim kadarıyla  "Peugeot Societe Anonyme"

Wikipedia'ya göre Avrupa'da VW'den sonra gelmekteler bilginize.

Sizin tarzınızla yaklaşırsak: Nasıl bu Allah'ın işe yaramaz fransızları VW'den sonra en iyi marka olmakta başka motor üreticisi mi yok? Bu adamlar nasıl hydractive gibi eşsiz bir teknolojiyi geliştirebildiler? Benzer soruların devamını fransızları takip eden kişiler devam ettirebilir. Fransızlara önyargım olması başarılarını göz ardı etmeme sebep olmaz. Ford'un en iyi arabası Top Gear'da rezil oldu, Ford'dan da cacık olmasın o zaman.

Abi benden daha çok görmüş ve okumuşsunuzdur da haddim olmadan yapacağım yorum bu gibi genellemelerinizin çoğu zaman yanlış veya abartılı olduğu.

Ozan'ın konusunu da mundar ettik malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pardon ama focus kullanıyoruz diye başka araçları beğenmeyecek değiliz... Bir iş iyi yapıldı mı övülmeli bizde kendimize göre iyi olan şeyleri övüyoruz... O zaman çoğu kez rastladım arabası focus olmayıpta buraya kayıt olanı . onları ihraç edelim o vakit... Biz sözü geçen markaların bazı üstüklerini savunduğumuz gibi yeri gelince fordunda üstünlüklerini savunuruz.. Yeri değil uzatmanında pek anlamı yok

tabiki ford dışında da kaliteli iyi araçlar var bu ayrı konu ben forddun dışındaki arabalara kötü demiyorum tabiki iyi arabalar var mesela bende focus dışında c segmenti başka markalarada binerim alırım da.mesela golf ,astra, corolla, civic olabilir ama gidipte honda focustan üstün deyipte tekrar gidip focus almaya kalkmam .honda iyiyse madem bana göre gider honda alırm  ,gidipte focusa binmem ..yaptıklarımızla yazdıklarımız çelişiyor o zaman.adam focusa biniyor daha da gelmiş reno megane şöyle iyi böyle iyi yok picasso üstün.ya o zaman git megana bin niye focus alıyon madem iyiymiş ..ben astra focustan üstün ama ben focusa biniyorum diyor muyum hiç? övdükleri arabalar işe yarar birşey olsa anlayacağımda arabalar işe yaramaz yazdıklarım çarptırlımasın lütfen benim demek istediğim tabiki başka marka araçlarda güzeldir iyidir ama saçma sapan araçlara gelipte focustan yada forddan  iyi denilirse  ve de bunlara rağmen kişi focus kullanıyorsa o zaman bi düşünmek lazım..ben renoya kötü deyipte gidip reno kullanıyor muyum mesela .? renonun da iyi olduğu durumlar olabilir o ayrı konu biz genel olarak değerlendiriyoruz aracı

Abi ben anlatamıyorum ana fikri o yüzden çabalamayı bırakmak en mantıklısı. İyi kavramı göreceli, Ford'dan çeken de var, Ford'dan çeksem ki frenlerinden çok çektim bu markayı kaldırıp kenara atmamda bir sebep değil ki Maybach ve Rolls Royce haricindeki markalarda bu söz konusu değil. Şanzımandan çekmiştik biz. İnsanlar araba alırlarkenki şartlarının çoğunluğunu forumlara yazmazlar, bu sebeple kimin neyi neden aldığını tam oalrak zaten bilemeyiz.

PSA'nın açılımı bildiğim kadarıyla  "Peugeot Societe Anonyme"

Wikipedia'ya göre Avrupa'da VW'den sonra gelmekteler bilginize.

Sizin tarzınızla yaklaşırsak: Nasıl bu Allah'ın işe yaramaz fransızları VW'den sonra en iyi marka olmakta başka motor üreticisi mi yok? Bu adamlar nasıl hydractive gibi eşsiz bir teknolojiyi geliştirebildiler? Benzer soruların devamını fransızları takip eden kişiler devam ettirebilir. Fransızlara önyargım olması başarılarını göz ardı etmeme sebep olmaz. Ford'un en iyi arabası Top Gear'da rezil oldu, Ford'dan da cacık olmasın o zaman.

Abi benden daha çok görmüş ve okumuşsunuzdur da haddim olmadan yapacağım yorum bu gibi genellemelerinizin çoğu zaman yanlış veya abartılı olduğu.

Ozan'ın konusunu da mundar ettik malesef.

mundar olmadı konu ,yine sonuç  ford c max a çıkıyor  :kıhkıh: zaten Ozan arkadaş beni engellemiş yazdıklarımıda görmüyormuş sıkıntı yok :) yani 

Baylar siz kimsiiniz ve kime yol yordam öğretmek hevesindesiniz? Yazdıklarınıza biraz dikkat etmenizi rica edeceğim. Konuyu kirletmemek için yazmadım ama Ozan bir Citroen alacağım dedi bir dayak yemediği kaldı.

Cem Bey arkadaş biraz şaka yapmış arkadaşlara takılmış gibi geldi bana kovmak vb. derken yoksa kimsenin kimseyi kovduğu yok yani abi..Bizim kızdığımız konu niye o markayı alıyorsun değil abi sen şu marka diğerinden daha üstün diyeceksin ondan sonrada gidip " üstün olmayan " dediğin markayı seçeceksin bu ne tür bir çelişkidir veya şu marka focustan iyi diyeceksin ,öveceksin vb. falan ama fiyatlarıda aynı ve aynı segmentte olmasına rağmen gidip yine focusa bineceksin,madem öyleyse "focusa binmeyeceksin o zaman " derler adama :yeah:

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2013 Cmax TDCi Titanium X OP Aytozu Gri hayırlı olsun :) Aytozunu biz istemesek yinede bizi buluyor :) babam bile bu sefer başka renk olsun dedi içide bej olsun diye külkahverengi olsun dedik ama ucuz araba aytozu denk gelince aldık... 63200 peşin fiyatına kredili.

biz kararımızı verdiğimize göre bulduğum diğer uygun arabaları yazayım belki ilgisini çeken olur.

yazdığım fiyatlar koç indirimli normali kaça gelir bilmiyorum ama bu araçların esas indirimleri stok indirimi

Ankara Otokoç Mondeo 1.6 TDCi Trend Beyaz 61500 Fatma hanım

İzmir Otokoç Mondeo 1.6 TDCi Titanium Beyaz 67000 Rukiye hanım

İzmir İzkar Cmax Titanium OP kül kahverengi 59000 Nehir hanım

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan hepsi neden hanım ? :D

yazarken benimde dikkatimi çekti :D

Rukiye hanım geçen seneden tesadüf tanışma, danışma ona yönlendirmişti :D

Fatma hanımı Burak beye, Nehir hanımıda babama sormak lazım :D

arabayıda Burcu hanımdan almış, al sana bir hanım daha :D

o değilde babam araba aldı bende hiç heyecan istek yok gideyim göreyim kullanayım diye :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.