Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bir Araba Alma Macerası

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Sonucu merakla bekliyoruz bakalım... Hayırlı olsun.. :)

bende :D :D

biraz önce kardeşim aydından izmire geçmiş eğer ki mondeo derse mondeo olur demezse zor :D

yalnız biraz önce takıldığımız önemli bir nokta var, mondeonun stok arabası olmasını beyaz olmasıyla ve yeni kasa ile açıklıyoruz, ama cmaxte bir neden bulamadık cmax tit x op metalik oldukça satan bir araç diye biliyorum, aytozu ise favori olmasa bile tutulan bir renk diye biliyorum ama bu araç showroom aracı bile değilken bu fiyata neden bekliyor?

Senin gönlün olsun başka bişey alırım :D

Bunlar için fikrin nedir peki ?

5 yıldız olması yeterki 2 araç içinde güvenlikle ilgili bir sıkıntım yok benim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'u almadan öncekı aracım 2003 model 406 idi ve fransız aracından o kadar soguttuki anlatamam yani fransız almakdansa mondeou tercıh ederdım şahsen . En azından ford yanı  derim :) c5 e gelince içine binme söyle alıp tur atma imkanım olmadı ama dışardan bakıldıgında ihtişamlı durusu var albenisi var gerçekden  :kıhkıh:  ama uzun vade alalım kullanalım satmayalım dersen mondeo derim amiral gemisi diye geçiyor piyasada diye duymustum mondeoda en sevdiğim özellik kontagı acında gösterge panelinde yazan ' ford ' yazısı bayılmışdım ona . Ben babamın sözünü dinledim bu sefer : ' Alırsın ford olursun lord  :kıhkıh:  :kıhkıh:  demişdi . Haklıda bence :) Çok konuştum sanırsam kusuruma bakmayın artık :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'u almadan öncekı aracım 2003 model 406 idi ve fransız aracından o kadar soguttuki anlatamam yani fransız almakdansa mondeou tercıh ederdım şahsen . En azından ford yanı  derim :) c5 e gelince içine binme söyle alıp tur atma imkanım olmadı ama dışardan bakıldıgında ihtişamlı durusu var albenisi var gerçekden  :kıhkıh:  ama uzun vade alalım kullanalım satmayalım dersen mondeo derim amiral gemisi diye geçiyor piyasada diye duymustum mondeoda en sevdiğim özellik kontagı acında gösterge panelinde yazan ' ford ' yazısı bayılmışdım ona . Ben babamın sözünü dinledim bu sefer : ' Alırsın ford olursun lord  :kıhkıh:  :kıhkıh:  demişdi . Haklıda bence :) Çok konuştum sanırsam kusuruma bakmayın artık :)

O ford convers yazısı titanium ve selectivelerde malesef :D ama yapmakta zor değil :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O ford convers yazısı titanium ve selectivelerde malesef :D ama yapmakta zor değil :D

Haklısın ben pek araştırmamısdım arac alacagım zaman başer otoya falan bakmaya gıtmısdık efe honda falan derken bı mondeo ile karşılaşdım aşık olmusdum aklımda kalanı söledim :) Mondeo içimde uhde'dir focus'um var ama inş birgün alıcam kendime olmasa bile babama alıcam :) ailecek Ford olucaz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Citroen yol tutuş konusunda iddialı bi marka ezmemek gerek :)

Bizim burada bi yol var virajlarıyla iniş çıkışlarıyla rali etabından farkı yok.Ben c4 ü bir göreyim bu yolda :) o yolu gitmeden önce  başka araçlar için acaba daha mı iyi olurdu diyodum ama şimdi focustan gerisi yalan..Bırak c4 ü golfe bakmıyorum golfe. :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim burada bi yol var virajlarıyla iniş çıkışlarıyla rali etabından farkı yok.Ben c4 ü bir göreyim bu yolda :) o yolu gitmeden önce  başka araçlar için acaba daha mı iyi olurdu diyodum ama şimdi focustan gerisi yalan..Bırak c4 ü golfe bakmıyorum golfe. :kıhkıh:

Sonuçta binek aile araçlarını bir ralli aracı gibi görememek lazım. Fizik kurallarının önüne alfonso bile geçemez :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısın ben pek araştırmamısdım arac alacagım zaman başer otoya falan bakmaya gıtmısdık efe honda falan derken bı mondeo ile karşılaşdım aşık olmusdum aklımda kalanı söledim :) Mondeo içimde uhde'dir focus'um var ama inş birgün alıcam kendime olmasa bile babama alıcam :) ailecek Ford olucaz :)

Arkadaşımda 2006 model mondeo ghia var..2 bin motorun üstün yol tutuşla birleştiğinde ortaya neyin çıktığını o aracı kullanınca anlamıştım.. :)

Sonuçta binek aile araçlarını bir ralli aracı gibi görememek lazım. Fizik kurallarının önüne alfonso bile geçemez :)

Focus c4 'ün yanında harbiden ralli aracı kalır..Keşke videoya çekseydim .o yolda bi çok araçla seyahat ettim böyle bişey görmedim.Aracı  arkadaşım kullandı oldukça usta birisi deli cesareti de var biraz ama bende focusun sınırlarını görmüş oldum.Adam araçtan inince sıkı sıkı tembihledi bu aracı satma ben alıcam diye ama çok beklersin dedim  :kıhkıh: .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende :D :D

biraz önce kardeşim aydından izmire geçmiş eğer ki mondeo derse mondeo olur demezse zor :D

yalnız biraz önce takıldığımız önemli bir nokta var, mondeonun stok arabası olmasını beyaz olmasıyla ve yeni kasa ile açıklıyoruz, ama cmaxte bir neden bulamadık cmax tit x op metalik oldukça satan bir araç diye biliyorum, aytozu ise favori olmasa bile tutulan bir renk diye biliyorum ama bu araç showroom aracı bile değilken bu fiyata neden bekliyor?

5 yıldız olması yeterki 2 araç içinde güvenlikle ilgili bir sıkıntım yok benim.

Ozan bu stok araç işi tamamen şans , tabii hasarlı ve çizik gibi durumlar hariç.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşımda 2006 model mondeo ghia var..2 bin motorun üstün yol tutuşla birleştiğinde ortaya neyin çıktığını o aracı kullanınca anlamıştım.. :)

1.6'nın mondeo gibi bır aracı cekecegını cekse bıle tatmın edecegını sanmıyorum zaten ancak 2.0 işin işine girmişse piyasadaki lakabını hakediyor demektir . Amiral gemisi gerçekden muhteşem bir araç . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sedan olacaksa mondeo 1.6 tdci, MPV olacaksa C4 picasso 5 kişilik. Hala aynı noktadayım.

Bu arada Burak efendi benim dandik puntoda bile hillholder var ve yokuşta ayağımı çeksem bile 2-3 sn kadar frene basılı kalıyor. Gaza bastığın anda araba kalkıyor ve freni bırakıyor. O yarı otomatiklerin boşa atma mevzuusu sadece düz zeminlerde. Senin kadar kafaları çalışıyor bu amcaların merak etme..

Bence yarıotomatikten korkacak birşey yok. Yaklaşık 25 bin km dir puntoda yarı otomatik şanzıman kullanıyorum, geçen hafta babam arabasını bana bıraktı benimkini aldı gitti, düz vites ne fena birşeymiş ya.. Yolda vites değiştirmek falan dert değil de, durdun debriyaja bas, yürümek için ayağını yavaşça kaldır, marşa basacaksın debriyaja basıp boşa at bilmem ne.. Pfff..

Bu arada otomatik vitesten hiç haz etmem. Ama rahatlık olduğu kesin.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.