Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bir Araba Alma Macerası

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Bana ford'da bu kadar kaliteli malzemenin bir arada olduğu bir araç gösterir misiniz ? Sedefli boya ? Vertu Desing ? Orjinal Krom Çizgiler ? Ya da en basiti 156 HP THP motor ?

Biraz takip edin gündemi bence direkt siz bulursunuz cevabı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Citroen-DS5.jpg

Bana ford'da bu kadar kaliteli malzemenin bir arada olduğu bir araç gösterir misiniz ? Sedefli boya ? Vertu Desing ? Orjinal Krom Çizgiler ? Ya da en basiti 156 HP THP motor ?

Focus zaten her anlamda bu aractan kalitelidir.fordda da elektrik beyazi var ona bakarsaniz.focusunda seker kirmizisini hic söylemiyorum.

Motorlarini söylemeye gerek yok zaten 1.0 ecoboost 125 ps yılın motoru olmus bir motor 1.6 ecoboost 182ps yi zaten söylemeye gerek yok.ccitroen fordla yarisacak bir araba degil ancak reno fiat peugoet ile yarısır..bu fotodaki arabada ayni Çin mallari gibi görüntü var ses (kalite) yok...arabayi süslemekle kaliteli olunmuyor...bi fordu zor yollarda kullanalim birde Citroen i bakalim hangisi dokulecek...

ayrıca senin övdüğün 1.6 156 ps motordan hem daha ekonomik hemde daha fazla performansa sahip ecoboost 1.6 motoru var fordun ..focusun motoru daha güçlü olmasına rağmen 1.5 litre daha az yakıt tüketimine sahip citroenden ...bu araca 90 bin liranın üstünde para verenede şaşarım ben .zaten pekte alan yok TR de .alırsa 10 kişi alır işte geri kalan zaten kaliteli arabaya biniyor ..90 binden fazla parası olan adam gider VW CC, audi bmv mercedes volvo falan alır,gidipte citroene para vermez .zaten alanda yok bu arabayı ben etrafta daha 1 tane görmedim ama diğer arabalardan bol bol görüyorum .yeni mondeo gelince kıyaslarız artık cıtroenle mondeoyu .hangisi kaliteliymiş.bu cıtrone 95 bin lira verene kadar gider (passat) yeni  CC alırım  ...

bende milleti anlamıyorum hem citroen picasso iyi şöyle böyle diyorlar hemde c max yada mondeo alacagız diyorlar ..Bu ne yaman çelişki ..Madem bi arabayı övüyorsunuz iyiymiş gidin o arabayı alın neden fordu seçiyorsunuz ,bunu anlayan varsa biri açıklasın bana ben anlayamadım !

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus zaten her anlamda bu aractan kalitelidir.fordda da elektrik beyazi var ona bakarsaniz.focusunda seker kirmizisini hic söylemiyorum.

Motorlarini söylemeye gerek yok zaten 1.0 ecoboost 125 ps yılın motoru olmus bir motor 1.6 ecoboost 182ps yi zaten söylemeye gerek yok.ccitroen fordla yarisacak bir araba degil ancak reno fiat peugoet ile yarısır..bu fotodaki arabada ayni Çin mallari gibi görüntü var ses (kalite) yok...arabayi süslemekle kaliteli olunmuyor...bi fordu zor yollarda kullanalim birde Citroen i bakalim hangisi dokulecek...

ayrıca senin övdüğün 1.6 156 ps motordan hem daha ekonomik hemde daha fazla performansa sahip ecoboost 1.6 motoru var fordun ..focusun motoru daha güçlü olmasına rağmen 1.6 litre daha az yakıt tüketimine sahip citroenden ...bu araca 90 bin liranın üstünde para verenede şaşarım ben .zaten pekte alan yok TR de .alırsa 10 kişi alır işte geri kalan zaten kaliteli arabaya biniyor ..90 binden fazla parası olan adam gider VW CC, audi bmv mercedes volvo falan alır,gidipte citroene para vermez .zaten alanda yok bu arabayı ben etrafta daha 1 tane görmedim ama diğer arabalardan bol bol görüyorum .yeni mondeo gelince kıyaslarız artık cıtroenle mondeoyu .hangisi kaliteliymiş.bu cıtrone 95 bin lira verene kadar gider (passat) yeni  CC alırım  ...

bende milleti anlamıyorum hem citroen picasso iyi şöyle böyle diyorlar hemde c max yada mondeo alacagız diyorlar ..Bu ne yaman çelişki ..Madem bi arabayı övüyorsunuz iyiymiş gidin o arabayı alın neden fordu seçiyorsunuz ,bunu anlayan varsa biri açıklasın bana ben anlayamadım !

Kötü araba yok.Bu sebeple :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu işin bütçe ile başlayıp zevkler ve renkler ile bittiği tartışmasız iken o iyi bu kötü demenin manasızlığını çok kez tartıştık.

tabiki iyi - kötü vardır şimdi audi ile reno aynı mıdır tabiki birine iyi birine kötü diyeceğiz .130 bin liraya audi A4 TDI 177 ps  varken gidipte citroen 2.0 dizel ds5 e 130 bin lira para vermenin mantığını açıklayın bana ama gerçekçi şekilde yok işte zevkler renkler yok bilmem ne diye değil bir tarafta kendini kanıtlamış  Audi dünya markası bir tarafta cıtroen  ! Biraz gerçekçi olalım  .Şurda diğer araba forumlarında yazsak bunları cıtroeni ne olduğunu herkes bilir zaten.ben zaten diğer araba forumlarından takip ediyorum araçlarla ilgili yorumları.geçenlerde sitenin birinde yazmış birisi reno fluence nin artıları eksileri diye yazmış  adam sorduğuna soracagına pişman oldu 100 kişiden 95 i yerden yere vurmuş .bu arabaya para mı verilir vb.daha birsürü yazmışlardı. boşa konuşmayalım gerçekçi olalım yorum yazarken...zevkler ayrıdır kaliteli araba ayrıdır .ben focusu severim başkası golfü sever zevk farklıdır kalite farklı focusta kalitelidir golfte ondan sonra zevk devreye girer.kimi golfü alır kimi focusu

Herkesin kullandığı ve ya beğendiği araba en iyi arabadır... Şimdi siz böyle diyerek Dacia kullananları küçümsemiyor musunuz ?

sadece kişiye göre iyidir önemli olan herkese göre iyi olması ben audi kullanmıyorum ama bana göre audi  iyi arabadır ,başkasına göre de iyi arabadır.kimseyi küçümsemiyorum ben sadece gerçekleri söylüyorum .o zaman toros kullananlara göre de toros en iyidir...tabiki herkesin bütçesi farklı herkes bütçesine göre araba alıyor o ayrı konu ama her arabayıda aynı kefeye koyamayız .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@çağlar çetinkaya, Zevkler renkler sandığınızdan yaklaşık 500-600 kat daha etkili bir kriter. Şeklini beğenmediğim bir araba ışık hızına çıksa banane. Arabayı ben kendime alıyorum, önce benim gözüme güzel görünecek.

Şu an araba forumlarına bakıyorum 100 kişinin 95'i Renault'ya sövmüş derseniz malesef benim gözümdeki araç bilginiz sıfıra iner. Türkiye'deki araba forumlarının çoğunluğundan bir cacık olmaz. Bilen de konuşur bilmeyen de. Gidip Focus'u Golf'le karşılaştırın alayı VW fanıdır zaten. Türkiye nüfusunun %80'i arabadan anladığını sandığının 10'da biri kadar anlamıyor.

Neyse bakış açılarımız farklı diyerek burada yarım bırakıyorum daha önce yazdıklarımı tekrarlamamak için.

Son olarak: Evet sıfır olarak alınacaksa Citroen DS3 görünümlü 1.6 e hdi Audi A3'ten kat kat daha güzel. İkinci el işini aradan çıkartırsak ben gider Citroen alırım ki daha önce Citroen'den çok çekmiş biri olsam bile arabaya bakınca benim yüzümde oluşturacağı gülümseme ikinci eli ya da Dünya'nın %99'unun ne düşündüğünden daha önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@çağlar çetinkaya, Zevkler renkler sandığınızdan yaklaşık 500-600 kat daha etkili bir kriter. Şeklini beğenmediğim bir araba ışık hızına çıksa banane. Arabayı ben kendime alıyorum, önce benim gözüme güzel görünecek.

Şu an araba forumlarına bakıyorum 100 kişinin 95'i Renault'ya sövmüş derseniz malesef benim gözümdeki araç bilginiz sıfıra iner. Türkiye'deki araba forumlarının çoğunluğundan bir cacık olmaz. Bilen de konuşur bilmeyen de. Gidip Focus'u Golf'le karşılaştırın alayı VW fanıdır zaten. Türkiye nüfusunun %80'i arabadan anladığını sandığının 10'da biri kadar anlamıyor.

Neyse bakış açılarımız farklı diyerek burada yarım bırakıyorum daha önce yazdıklarımı tekrarlamamak için.

Son olarak: Evet sıfır olarak alınacaksa Citroen DS3 görünümlü 1.6 e hdi Audi A3'ten kat kat daha güzel. İkinci el işini aradan çıkartırsak ben gider Citroen alırım ki daha önce Citroen'den çok çekmiş biri olsam bile arabaya bakınca benim yüzümde oluşturacağı gülümseme ikinci eli ya da Dünya'nın %99'unun ne düşündüğünden daha önemli.

Renault RS gibi makine var mı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zaten Tr de herkes çok iyi anlar arabadan herkes konuşuyor o konuda haklısınız bende katılıyorum size ama şu da bir gerçekki cıtroen beş para etmez. :kıhkıh: fordun yanına bile yaklaşamz heleki ds5 audi a4 ün yanından bile geçemez ..Burda başka markaları övüyor millet ( kaliteli olmayan ) nedense focus kullanıyorlar bende bunu anlamıyorum o zaman gidin cıtroen reno kullanın madem o kadar iyi markaymış bunlar .sonuçta aynı fiyatlarda arabalar fordla ..şimdi audi gibi bmv gibi üst sınıfta olsada bütçe uygun olmaması gibi bir durum olsa öyle bir durumda yok  :P kendiniz bile citroenden çok çekmişiniz daha da cıtroeni övüyorsunuz bu durum enteresan geliyor bana.cıtroenden  bir siz çekmediniz herkes çekti :) ne çektiniz be citroene bineceğim diye az mı motor arızası verdi , :pist: sanırım pejo ve cıtroen de 1.6 dizel fordun motorunu kullanmaya başladı artık

Renault RS gibi makine var mı :D

var bizim köydeki el arabası   :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.