Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bir Araba Alma Macerası

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Imkansız. Bu kadar net.

http://www.otomobilfiyatlistesi.com/haber/citroen-c5-1.6-e-hdi-uzun-donem-testi/

c5i kullanmadan almayacağım garanti oldu.

Ben c5 dusunmezdim.

Hatta citroen de dusunmezdim.

Mpv segmentinde scenic e bakin. Bilmiyorum tam olarak nedir ne degildir ama mpv iste. Eger 1.6 dci motor onda da varsa onu alin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında bende babama araç seçim aşamasında benzer sıkıntıları yaşamıştım.. .. Konuşmalar aşamasında benim tercihlerimin babacığımın beklentilerin önüne geçtiğini farkedince, ikinci el, servis, yedek parça herşeyi boşver aklında ne var onu alalım demiştim....:)::)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C5 kullanım zevki olan bir araçtır peugeot ve citroen bence almanlardan sonra gelen avrupalılardır, focustan önce yaklaşık 10 sene çeşitli fransızları kullandım emin olun öyle korkulacak araçlar değildir ikinci elde ford ne kaybederse onu kaybederler forddan  ikinci elden pek  farkı yoktur C5 ise kesinlikle kaliteli bir araçtır zaten kasa yaklaşık 6 senedir üretiliyor araçta neredeyse hata bırakmadılar forumlara girip araştırırsanız dizellerinde volan sorunları vardı bunu da yaylı volandan sabit volan ( ford cmax  ve volvo s40 da da kullanılan aynı marka volan) ile  ile son 3 senedir çözdüler, direksiyon ise ilk etapta zor olsa da şehir içinde kesinlikle mükemmel bir kullanıma vardır dönüşlerde bile kullanılması için tasarlanmıştır, peugeot ve citroen arasındaki farka gelince  mekanik tamamen aynıdır, ancak ses yalıtımı konfor ile ilgili malzeme kullanımı açısında kesinlikle citroen peugeottan iyidir ve  mondeo cmaxten daha iyidir, ancak ben senin yerinde olsam otomatik takıntım yoksa ,

hem kalite , hem ikinci el, hem de fiyat avantajından dolayı Passat 1.6 TDI 105 ps blumotion Trend. 69700 liste fiyatıyla cazip vede en az %2 indirimle 68306 tl ye alırdım diyorum, paket olarak sürüş konfor paketi ( görüntülü ön arka park sensörü, hız sabitleme ve sınırlayısı 1250 tl)  ekledin mi olay tamam . mondeo bence şimdi alınmaz yeni kasasının da ne zaman ve kadara satılacağı belli değil birde artık mondeo yu sıfar almayacaksınki yenisi getirme gayreti artsın diyorum. 

Yarı otomatik şanzımanda sorun yaşamadınız mı ? En basiti geri kaçırma ?

geri kaçırma olayı yarı otomatiklerin hepsinde saniye bazlı çalışıyor bildiğim kadarı ile , tam otomatiklerde ise eğime göre  %30 %45 eğim gibi yani hepsi kaçırıyor  BMW ve MERCEDES hariç onların tam otomatik şanzımanı kaçırmaz eskilerinden bahsediyorum çünkü geçenlerde A180 kullandık onda da yarı oto. var kaçırdı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C5 hydractive mi? C5 çok bilinen ya da satılan bir araba değil, önceki kasalarının ciddi kronik sorunları vardı bir çok parçasında. Hor kullanmaya kesinlikle gelemeyen bir marka bence Citroen. İkinci elde C3 ve C4'ün piyasası çok kötü değil diye biliyorum, C5 nasıldır bilemiyorum.

Paylaştığın incelemenin tamamını okumadım da performansı kötü diyor ve otobanda 160 biraz düşük bir hız gibi geldi bana. Fransızlar yol tutuşta fena değildi diye hatırlıyorum.

Fransızlara karşı önyargım olmasaydı boş Mondeo yerine dolu C5 tercih ederdim. Ama performans işi beni düşündürüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C5 İstanbul için söylüyorum piyasada epey bulunan ve satan bir model.

Gayette güzel bir araç

Tek problemi şanzımanıdır. Ve araçtan nefret etmenize neden olacağından tercih etmeyin derim.

Superb alternatif modeldir sizin o fiyat sıkalasında. Yeni kasası çıktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bazı şeyer şans. focus un fitilleri değişirken c-max vardı. cam hidroliği dedi eleman, bozulmuş. cam inip kalkmıyor, şu anda parçada yok dedi.

benim değişen fitillerden biri aynı yerden çok küçük açılmaya başladı, bakalım ne zaman sona ulaşacak. yolcu kapısının fitili arka kapının menteşe grubunun olduğu o kalın demir e basıyor sanırım. fitil geriye fazla zorlandığından bant köpüğü yırtılıyor. daha fazla açılırsa garantiden 2. kez değişimini isteyeceğim. bu sefer montajı 1-2 mm geriye doğru yaptıracağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sabahtan bi bakayım öğleden sonra okula gideyim diye çıktım yine akşamı ettik :D

sabah tamam dedim biz bu arabayı aldık olay bitti. bedavadan biraz pahalı 2 tane mondeo buldum biri trend biri titanium. 2 sininde tek falsosu var beyaz. ama babam sürüş pozisyonu bahane ederek mondeo istemiyor. oda uygun fiyatlı bir cmax buldu(malesef ki aytozu), pazartesi salı karar verip alacak satılmazlarsa tabii :)

artık iyice eminim ki ford alacaksam stokta beklemiş araba bulmadan almam. mal alırken kazanılır lafının en büyük örneği ford(bekir abi kulakların çınlasın) :D 

birde tan otoya bir daha adımımı atmam onlardan araba almayacağımı anladıkları an kendimi kovulmuş gibi hissettim(tan otoya genellemek istemiyorum ama satış danışmanını dün çok sevmişken bugun uyuz oldum)

Bayraktar Citroen ise %100 zıttı, gündür ben o arabayı alayım diye Esra hanım kendini paraladı (satmak için değil alayım diye :)) 2. eldeki arabayı teste çıkartmak dahil. almıyorum dediğimde ise dost kazandım yine beklerim diyerek uğurladı. İnsanın citroen alası geliyor :)

Ben c5 dusunmezdim.
Hatta citroen de dusunmezdim.

Mpv segmentinde scenic e bakin. Bilmiyorum tam olarak nedir ne degildir ama mpv iste. Eger 1.6 dci motor onda da varsa onu alin :)

scenicin liste fiyatı 69000 detayına girmedim ama cmax kadar dolu değildir arada anlamlı bir fiyat farkı olmadıktan sonra cmaxe tercih etmem.

c5 kesinlikle alınabilir bir araba, eğer ki bu sınıfta 1.6 dizel otomatik bir araç isteniyorsa. dediğim gibi test ettim, normal sakin gaza yüklenmeden kullanımda şanzıman ben yarı otomatiğim vites değiştiriyorum diyor ama rahatsız edici değil. bence alınabilecek ve binilebilecek bir araç. zaten tasarımını çok seviyorum o ayrı konu.

Aslında bende babama araç seçim aşamasında benzer sıkıntıları yaşamıştım.. .. Konuşmalar aşamasında benim tercihlerimin babacığımın beklentilerin önüne geçtiğini farkedince, ikinci el, servis, yedek parça herşeyi boşver aklında ne var onu alalım demiştim.... :): :)

bu olgunluğu gösterebildiğim için bende kendimle gurur duydum :D

benim almasını istediğim araba kesinlikle mondeo, annemde mondeo diye bastırıyor. ben benim tercihim mondeo ama sen kullancaksın 2side ucuz araba mondeo daha boş satması daha zor ama üst sınıf karar ver dedim çekildim artık hayırlısı olsun diyelim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

C5 hydractive mi? C5 çok bilinen ya da satılan bir araba değil, önceki kasalarının ciddi kronik sorunları vardı bir çok parçasında. Hor kullanmaya kesinlikle gelemeyen bir marka bence Citroen. İkinci elde C3 ve C4'ün piyasası çok kötü değil diye biliyorum, C5 nasıldır bilemiyorum.

Paylaştığın incelemenin tamamını okumadım da performansı kötü diyor ve otobanda 160 biraz düşük bir hız gibi geldi bana. Fransızlar yol tutuşta fena değildi diye hatırlıyorum.

Fransızlara karşı önyargım olmasaydı boş Mondeo yerine dolu C5 tercih ederdim. Ama performans işi beni düşündürüyor.

değil. şu aşamadaki boş mondeo ile c5 arasında değer kaybı eşit sahibindende. çok derinlere inmeden yüzeyde bir tarama yaptım googleda kronik sorun göremedim. hor kullanma olayını bilmiyorum tabi vazgeçmeseydik zaman gösterebilirdi :D

psa 1.6 dizel motordan focusta dahil olmak üzere hiç bir zaman performans beklemedim ben zaten ama c5 hantal bir araç(mondeonunda farklı olacağını sanmıyorum)

söz konusu babam olunca performansında yol tutuşunda pek bir önemi yok açıkçası. otobanda 110 civarı giden virajlarda yazan hız limitlerinin bile altında dönen bir kullanıcı. araba zaten hiç bir zaman keyif aracı olmadı onun için :)

Uzun vadeli kullanım için Mondeo iyi seçenek, iki yıl sonra değişecekse ikinci ellere bakardım.

abi uzunda olsa kısada olsa 2.ele geçsek ne alternatifler çıkar ama yok mümkün değil :)

Mondeo alıyoruz :kıhkıh: pek de ucuz

Forum won! :D

Kendi kendime gelin güvey olmamam gerekiyormuş :D

C5 İstanbul için söylüyorum piyasada epey bulunan ve satan bir model.

Gayette güzel bir araç

Tek problemi şanzımanıdır. Ve araçtan nefret etmenize neden olacağından tercih etmeyin derim.

Superb alternatif modeldir sizin o fiyat sıkalasında. Yeni kasası çıktı.

ben şanzımandan nefret etmedim dediğim gibi ne olduğunu belli ediyor ama ben yeterli buldum. DSG ise uzak duracağım bir şanzıman.

Demedi deme trend mondi sizde :D

o araba alınırsa bana kararan ayna bulacaksın haberin olsun :D yokmuş biraz önce farkettim :(

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.