Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gençlere Ekonomik Hothatch

Sabri Özer

Önerilen Mesajlar

:)

Üst segment yeni kasa ve 2. el alınabilecek araçları da yazmıştım yukarıda...?

Her ne ise.

Ben düşüncemi aktardım. Yermek gibi bi niyetim de yoktu. Tamamen yanlış anlaşılma olmuş.

Evet bana göre bu segment yerine daha üst segmentlere bakılmalı. Üst segmentte de çok pahalı olmayan yeni kasa 2. el araçlar bulunabilir. RCZ, Astra GTC, Leon FR yada Cupra gibi...

Sabri, basmam diyorsan evet. Ama basarsın.. İnan buna :)

Abi o paralara yok maalesef 50.000 civari. Leon cupra yok zaten unut onu oynanmis hepsi sahibindende 1 tane var. 2 kasa onceki Golf Gti var ilk Dsglerden kesin sorun cikartir. E baska ? Focus ST var aslinda ama oda eski kasa yani bilemedim. Benim focus segmentinde performans arabasi yok maalesef 50k fiyata
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Bende öyle düşündüm de Megane motoru eskidir falan diye şey ettim. EDCli falanya bide :) Ama fark olur 7-8 bin euro mantık olarak :D

Ne 7-8i ya :D Megane gayet yeni oda EDC sanziman 2015 olacak buyuk ihtimal hatta makyajli gelicek 265 hp. Haber sitesinde hata var bence

Soyle ornek veriyim Polo gti 52.000 lirayken Golf Gti 90.000 liraydi. Farkli firmalar fiyat politikalari farkli olabilir ama 1.000€ luk bir fark imkansiz

Sabri Özer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa'da;

Clio'nun giriş fiyatı 23 bin Euro biraz paket alınca çok rahat 25 bin'e geliyor.

Megane ise giriş fiyatı 28 bin Euro o da bir iki paket ile 30 bin'i rahat geçiyor.

Belli ki donanım olarak birini doldurup satacaklar. Buarada ikisi arasında her türlü Megane alırdım şuan en iyi hothatch o :)

Neyse bu araçlara 132-135 bin lira vermek isteyenler buyursun alsın :) Güç güzeldir.

Ford'dan aldığım fiyatlara göre Fiesta ST bu clio'dan oldukça ucuzdu. (eğer satarlarsa fiyatından bahsediyorum)

Focus St fiyatı ise meganeden oldukça pahalıydı.  (eğer satarlarsa fiyatından bahsediyorum)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Clio'nun giriş fiyatı 23 bin Euro biraz paket alınca çok rahat 25 bin'e geliyor.

Megane ise giriş fiyatı 28 bin Euro o da bir iki paket ile 30 bin'i rahat geçiyor.

Belli ki donanım olarak birini doldurup satacaklar. Buarada ikisi arasında her türlü Megane alırdım şuan en iyi hothatch o :)

Neyse bu araçlara 132-135 bin lira vermek isteyenler buyursun alsın :) Güç güzeldir.

Ford'dan aldığım fiyatlara göre Fiesta ST bu clio'dan oldukça ucuzdu. (eğer satarlarsa fiyatından bahsediyorum)

Focus St fiyatı ise meganeden oldukça pahalıydı. (eğer satarlarsa fiyatından bahsediyorum)

Bende Megane RSe hep sicak bakmışımdır guzel araba :)

100.000 üstü fazla ama her arabanin fiyat artti 60-70.000den aşağı güzel araba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Ibiza cuprayla polo gti motorundan sanzimanina suspansiyonuna hatta saseye kadar ayni. Cok kat kat fark yok aralarinda.

Ibiza cuprada kullandim. Güzel bir asfalt bulamazsaniz kalkışta patinaj kaçınılmaz. Sanziman süper mükemmel :D Motor evet çok zorlarsaniz yağ yakıyor. Ama arabayi sadece ulaşım için kullanıp arada basarsaniz sorun olacağını sanmam. Benim kullandığım arabanin sahibi sadece haftasonlari gazlamak için kullaniyordu :D Polonun avantajlari 5 kapi alinabiliyor olması, içinin biraz daha kaliteli malzeme kullanılması. Hatta ibiza cuprada katlanir ayna ısıtmalı koltuk falan standartken poloda ekstra olarak aliyordunuz 2 sene öncesine kadar. Zaten şuan yeni kasa Polo gti gelmiyor mecbur ikinci el. Ya da sıfır ibiza cupra

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabri can ... abi sen bu arabaya sığabilicen mi? ...valla kıLLık olsun diye sormuyorum? Yani bindin mi? Denedin mi? Bizler -iri- adamlarız, bu boy araçlarda elimiz kolumuz rahat dönmez gibi geliyor bana.  (bkn.fiesta'yı arka koltuğa oturup kullanmak) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iesta'yı arka koltuğa oturup kullanmak

Vallahi ben 1.83 boy ve 0.1 Ton üzerindeki ağırlıkla Fiesta'yı ön koltuktan mükemmel kullanıyorum, hatta arkaya da iki çıtır atabiliyorum.

Haksızlık etmeyelim. 

Ancak başka bir noktaya bir kez daha dikkat çekmek istiyorum.

Bu minik gövde ve fakat güçlü motorlu araçlar gerçekten dikkatli kullanılması gereken ve deneyimli sürücülük gerektiren araçlar, tehlikeliler gerçekten ve genelde de genç ve göreceli deneyimsiz delikanlılar tarafından tercih ediliyorlar.

Yani kullanana da trafiğe de sakıncalı. 

Almadan iki kez düşünmek lazım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabri can ... abi sen bu arabaya sığabilicen mi? ...valla kıLLık olsun diye sormuyorum? Yani bindin mi? Denedin mi? Bizler -iri- adamlarız, bu boy araçlarda elimiz kolumuz rahat dönmez gibi geliyor bana. (bkn.fiesta'yı arka koltuğa oturup kullanmak)

Sabri'ni bacağı focusun far anahtarına değdiğini söylemişti bir ara öyle Aklımda kalmış rahat sığamayız doğal olarak [emoji3]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.