Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Yakaladığınız En Yüksek Menzil Kaç Km?

Yılmaz Tunç

Önerilen Mesajlar

Bu yol bilgisayarı hangi donanımlarda mevcut. Bende tit+smart paket var ama böyle bir yol bilgisayarı görüntüsü yok.

Bu ekran bir ara smart ile de geldi sonra sadece TEKNO ile sunulmaya başlandı.. Sizde göstergeyi değiştirebilirsiniz.Sitemizde detaylı başlıklar mevcut ortalama fiyat 400 tl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi 1000 km yi nasıl görüyorsunuz ben o kadar uğraştım 900 den fazla çıkmadı bunun bir tekniği var mı

Tekniği var:  6 viteste 70-100km arası hızlarda aracı kullanmak :) Bu şekilde kullanın aracı ,sonra ortalama tüketim düşsün sonra depoyu fulleyin 1000km lik menzili geçersiniz .Tabiki dizel araçla :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekniği var: 6 viteste 70-100km arası hızlarda aracı kullanmak :) Bu şekilde kullanın aracı ,sonra ortalama tüketim düşsün sonra depoyu fulleyin 1000km lik menzili geçersiniz .Tabiki dizel araçla :)

Ben hiç göremeyecem galiba arabada hız sabitleyici olsa sabitlerim giderde olmayınca olmuyor. Ben mersine gittim geldim sadece bi 10 km bastım sonra 110 u geçmedim ankaraya döndüm fulledim 907 oldu çok mutlu olmuştum :) daha iyileri de varmış görünce çok şaşırdım

Teşekkür ederim cevabınız için :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hiç göremeyecem galiba arabada hız sabitleyici olsa sabitlerim giderde olmayınca olmuyor. Ben mersine gittim geldim sadece bi 10 km bastım sonra 110 u geçmedim ankaraya döndüm fulledim 907 oldu çok mutlu olmuştum :) daha iyileri de varmış görünce çok şaşırdım

ortalama tüketimi sıfırlayıp tekrar ekonomik kullanın ,sonra depoyu fulleyin menzin yüksek çıkacaktır..110km  yi geçmeyin dizel araçla uzun yolda ,yolculuk sonunda depoyu fullediğinizde  en az 1000km menzil çıkması lazım...sizin daha önceki ortalama tüketim sıfırlanmadıysa (eski tüketim ortalaması yüksekse) ,eski tüketimide baz alıp ona göre hesaplayıp menzil gösteriyordur..yoksa 110 km yi geçmeden çoğu zaman kullanın 1000km lik menzili rahat görürsünüz...bende geçen sene dizel focus 2.5 la 1000km uzun yol yapmıştım .genelde 110-120 gittim 150 km boyunca da allah ne verdiyse basmıştım..depoyu fullediğimde menzil 987 km göstermişti,ort. tüketimde 5,2 idi..sizin bu kullanımda en az 1000km menzil görmeniz lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ortalama tüketimi sıfırlayıp tekrar ekonomik kullanın ,sonra depoyu fulleyin menzin yüksek çıkacaktır..110km  yi geçmeyin dizel araçla uzun yolda ,yolculuk sonunda depoyu fullediğinizde  en az 1000km menzil çıkması lazım...sizin daha önceki ortalama tüketim sıfırlanmadıysa (eski tüketim ortalaması yüksekse) ,eski tüketimide baz alıp ona göre hesaplayıp menzil gösteriyordur..yoksa 110 km yi geçmeden çoğu zaman kullanın 1000km lik menzili rahat görürsünüz...bende geçen sene dizel focus 2.5 la 1000km uzun yol yapmıştım .genelde 110-120 gittim 150 km boyunca da allah ne verdiyse basmıştım..depoyu fullediğimde menzil 987 km göstermişti,ort. tüketimde 5,2 idi..sizin bu kullanımda en az 1000km menzil görmeniz lazım

yazmayayım diyorum diyorum dayanamıyorum, noktalama işaretlerinden sonra boşluk bıraklır önce veya hiç değil.

15dk sakin sakin düşük devirde kullanıp depoyu doldur, artacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yazmayayım diyorum diyorum dayanamıyorum, noktalama işaretlerinden sonra boşluk bıraklır önce veya hiç değil.

Noktalama yanlışına bakacak olursak sende cümleye küçük harfle başlamışın benim gibi  !Ben nerde ne yanlış yazdığımı çok iyi biliyorum zaten daha öncede bu konuyla ilgili yorum yazmıştım ... Yazmayayım diyorsan ! Yazma o zaman :) Seninde yazımında yanlışlık  var "bıraklır" yazmışın mesela  .Birde "hiç değil" derken ne demek istedin onu da anlamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ortalama tüketimi sıfırlayıp tekrar ekonomik kullanın ,sonra depoyu fulleyin menzin yüksek çıkacaktır..110km yi geçmeyin dizel araçla uzun yolda ,yolculuk sonunda depoyu fullediğinizde en az 1000km menzil çıkması lazım...sizin daha önceki ortalama tüketim sıfırlanmadıysa (eski tüketim ortalaması yüksekse) ,eski tüketimide baz alıp ona göre hesaplayıp menzil gösteriyordur..yoksa 110 km yi geçmeden çoğu zaman kullanın 1000km lik menzili rahat görürsünüz...bende geçen sene dizel focus 2.5 la 1000km uzun yol yapmıştım .genelde 110-120 gittim 150 km boyunca da allah ne verdiyse basmıştım..depoyu fullediğimde menzil 987 km göstermişti,ort. tüketimde 5,2 idi..sizin bu kullanımda en az 1000km menzil görmeniz lazım

Evet bir şey daha öğrenmiş oldum bende 15 bin kilometrenin yakıt ortalaması vardı o zaman bende 1000 km menzili görebileceklerdenim :) ilk yolculukta bunu test edip paylaşacam inşallah :)

15dk sakin sakin düşük devirde kullanıp depoyu doldur, artacaktır.

Şehir içi mi şehir dışı mı ?

Sizde ankarada yaşıyordunuz yanlış hatırlamıyorsam sizin ortalama yakıt tüketiminiz kaç öğrenebilir miyim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet bir şey daha öğrenmiş oldum bende 15 bin kilometrenin yakıt ortalaması vardı o zaman bende 1000 km menzili görebileceklerdenim :) ilk yolculukta bunu test edip paylaşacam inşallah :)

Şehir içi mi şehir dışı mı ?

Sizde ankarada yaşıyordunuz yanlış hatırlamıyorsam sizin ortalama yakıt tüketiminiz kaç öğrenebilir miyim ?

ortalama tüketim menzili etkilemiyor, menzil son 15 dakikadaki tüketime göre hesaplanıyor. şehir içi şehir dışı olması önemli değil yakıt almadan önceki son 15 dakikada ne kadar az tüketim yakalarsan menzil o kadar yüksek çıkar. benim tüketim değerlerim imzamdaki 6.4e tıklayınca detaylı olarak çıkıyor ancak kriter olmaz, bilkent 1 - bilkent kullanıyorum genelde, soğuk motor rampada çok yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ortalama tüketim menzili etkilemiyor, menzil son 15 dakikadaki tüketime göre hesaplanıyor. şehir içi şehir dışı olması önemli değil yakıt almadan önceki son 15 dakikada ne kadar az tüketim yakalarsan menzil o kadar yüksek çıkar. benim tüketim değerlerim imzamdaki 6.4e tıklayınca detaylı olarak çıkıyor ancak kriter olmaz, bilkent 1 - bilkent kullanıyorum genelde, soğuk motor rampada çok yakıyor.

Anladım bende 7.2 ortalama var etlik-kızılay arası sabah trafiği ve akşam trafiği normal diye düşünüyorum. Bazen gaza yüklendiğimde oluyor. 15 dakkayı deniyecem inşallah.

Meşgul ettim teşekkür ederim vakit ayırdığınız için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

468 km nin sonunda 1152 km gösterdi. 4.5 litre ortalama ile. Aslında 1132 gösterdi ama yola devam ettikçe menzil yükseldi. 20-30 km gittikten sonra 1152 ye çıktı. Yaptığım 20-30 km yi de hesaplarsak :) 1180 falan oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

468 km nin sonunda 1152 km gösterdi. 4.5 litre ortalama ile. Aslında 1132 gösterdi ama yola devam ettikçe menzil yükseldi. 20-30 km gittikten sonra 1152 ye çıktı. Yaptığım 20-30 km yi de hesaplarsak :) 1180 falan oluyor.

üstad 4.5 litreyi ortalama nasıl yaptın benim en düşük ortalamam  şehir içi veya dışı 5,0 ın altına inmedi oda kendimi kasarsam.

kaçıncı viteste kaçla gidiyorsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki totalde kaç km yol gittiniz o depo ile

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.