Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Yakaladığınız En Yüksek Menzil Kaç Km?

Yılmaz Tunç

Önerilen Mesajlar

üstad 4.5 litreyi ortalama nasıl yaptın benim en düşük ortalamam  şehir içi veya dışı 5,0 ın altına inmedi oda kendimi kasarsam.

kaçıncı viteste kaçla gidiyorsun :)

6 vitesle gidiyorum tabi ki, Van'dan Erzurum'a gittim. Bu yolda 1600 ile 2200 metre arasında değişen tepelere inip çıkarak bu ortalamayı tutturdum. Arabada tek başımaydım ve klima kapalıydı. Genelde 90 km ye sabitledim. 110 km yi herhalde hiç geçmedim. Yol boyunca en fazla 5-6 sefer kırmızı ışıkta durdum. Bu şekilde 4,5 i çok rahat tutturabildim. Eğer rakım farklılıkları çok olmasa idi belki 4,2 ya da 4,3 de olabilirdi.

Peki totalde kaç km yol gittiniz o depo ile

Giresunda köye gideceğim için yol üzerindeki en merkezi yerden yakıtı doldurmam gerekiyordu. Erzurumda depoyu tekrar fulledim. Depo bitene kadar gitmedim yani. Ama ortalamayı sıfırlamadan devam ettim. Gümüşhane den sonra yaklaşık 100 km klima açıktı ancak bu 100 km lik güzergah genelde iniş olduğu için ortalamamı yükseltmedi.

Fatih Mehmet USLU tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 vitesle gidiyorum tabi ki, Van'dan Erzurum'a gittim. Bu yolda 1600 ile 2200 metre arasında değişen tepelere inip çıkarak bu ortalamayı tutturdum. Arabada tek başımaydım ve klima kapalıydı. Genelde 90 km ye sabitledim. 110 km yi herhalde hiç geçmedim. Yol boyunca en fazla 5-6 sefer kırmızı ışıkta durdum. Bu şekilde 4,5 i çok rahat tutturabildim. Eğer rakım farklılıkları çok olmasa idi belki 4,2 ya da 4,3 de olabilirdi.

90 ile 100 arasında gercekten baya farkettiriyor. Eskiden araçların yakıt tüketimlerinden bahsederken 90 km/s hızla şu kadar L tüketim yapar denirdi. Bizim araçların kataloğunda teknolojiler değiştiği için 120 km/s hızla giderken 4,4 L yakıt tüketim yazıyor ama ne mümkün o yakıtı ancak 90 km/s hızla belki yapabiliyoruz yani değişen bişey yok ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

90 ile 100 arasında gercekten baya farkettiriyor. Eskiden araçların yakıt tüketimlerinden bahsederken 90 km/s hızla şu kadar L tüketim yapar denirdi. Bizim araçların kataloğunda teknolojiler değiştiği için 120 km/s hızla giderken 4,4 L yakıt tüketim yazıyor ama ne mümkün o yakıtı ancak 90 km/s hızla belki yapabiliyoruz yani değişen bişey yok ;)

Kitapçığı eksik okumuşsunuz .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Menzil menzil nereye kadar!?

Ne kadar yaktığına değil nasıl kaçtığına bakıyorum.

Katolik rahip olacağıma Kazanova olurum daha iyi.

Haset mi yazdırıyor bunları acaba?

Bizimde E.B.'miz yok düşük tüketimle avunuyoruz hocam n'apalım  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahi bu nerede yazıyor, hiç öyle bir standart yok da...

Cem abi belki yanlış yorumlamış olabilirim ama fokusun kataloğunda aşağıdaki küçük yazılar yazmaktaydı:)

Şehir dışı: Şehir içi ölçümünden hemen sonra gerçekleştirilen, 7 km’lik teorik bir mesafe boyunca maksimum 120km/s hıza ulaşacak şekilde, yarı zamanli sabit hız ve yarı zamanlı değişken hızla ölçülmüş yakıt tüketim değerleridir.

Ben bu yazıya göre 120 dedim. Ama minimum yakıt 90 km/ saat hızdamı bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi belki yanlış yorumlamış olabilirim ama fokusun kataloğunda aşağıdaki küçük yazılar yazmaktaydı :)

Şehir dışı: Şehir içi ölçümünden hemen sonra gerçekleştirilen, 7 km’lik teorik bir mesafe boyunca maksimum 120km/s hıza ulaşacak şekilde, yarı zamanli sabit hız ve yarı zamanlı değişken hızla ölçülmüş yakıt tüketim değerleridir.

Ben bu yazıya göre 120 dedim. Ama minimum yakıt 90 km/ saat hızdamı bilmiyorum

Ölçüm standardını daha önce açıklamıştım, 

120 km/s hızla giderken 4,4 L yakıt tüketim yazıyor
ifadesi ile alakası yok haliyle... 
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehir dışı bir 830 küsür km menzil gördüm ama üstüne de hiç çıkmadı...

Bizde EB de yok; ne kaçıyor ne de çok menzil yapıyor?   :kıhkıh:

Hocam siz iyi görmüşsünüz biz 800ün üstüne çıkmadık :D Ama düzlükte iyi kaçıyor şimdi hakkını yemeyelim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şehir dışı bir 830 küsür km menzil gördüm ama üstüne de hiç çıkmadı...

Bizde EB de yok; ne kaçıyor ne de çok menzil yapıyor?   :kıhkıh:

ben 1.6 ecoboostla 863 km menzil gördüm daha sonra ş.içi 5-10 km yol yapmıştım 851 km menzil göstermişti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ölçüm standardını daha önce açıklamıştım, 

ifadesi ile alakası yok haliyle...

Abi açıklamanızı okudum hesaplamalar bu şekilde yapılıyorsa doğrusu bu değerleri yakalamaya çalışmak beyhude çaba oluyor demek:) o zaman arkadaşların ortalama yakıtlarını yakalamak yeterli :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mersin Antalya Manavgat arasi klima acik bagaj dolu vaziyette gidis donus 900 km yaptim biliyorsunuz yol genelde rampa ve viraj 2-3.vitesle cikildi genelde duzluklerde 120-150 km/h ile seyrettim. Ortalama gidiste 5.1 donuste 5.3 idi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.