Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 yakıt tuketimi

Deniz Turan

Önerilen Mesajlar

Hız sabitleyici gerçekten çok kullanışlı. Yalnız 1-2 saat ve üstü sürekli kullanınca uykum geliyor.

Bu arada rampalı yollarda sabitleyici kullanılsada tüketim çok düşürülemeyebiliyor. Rampa, iniş çoksa ayakla kullanıp hızın rampa ortasından sonra biraz düşmesine izin vermek gerekiyor. Ama bu ancak tüketim rekoru kırma amacınız varsa olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ben Ankarada sıklıkla yoğun dur kalklı tarfikte en fazla 7.3 e kadar indirebildim Dizel 115 lik arabamı,siz çok iyi yakmışssınız ama nerde?Şehirlerarası yolda....Şehirlerarası yolda da ben ancak 6.5 yakabildim, ama hangi hızda,ortalama 120-130 km hızda.....Dizel arabadan bile az yaktırdıysanız o arabaya şehirler arasında mutlaka bir sırrı vardır,söyleyin de forumdaki arkadaşlar boşuna benzine servet harcamasınlar.....

Abi aracı aldım ve ilk yok deneyimim İzmir -Zonguldak/Alaplı ydı ortalama olarak 100-120 arası geldim 2-3 kez hafif rampa aşağı 160 lara çıktım kısa süreli,araçta 2 kişiydik,genelde yol bilgisayarındaki vites değişimlerine uydum ve 5.0 lt ortalama yakıtla vardım Zonguldağa,Bence çok kolay yakalanabilcek değerler dizeller için 4.5 ve 5 lt ler.(Yolcu sayısda önemli bi etken)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabitleyici değil bahsettiğim şey. Limitleyici. 90 a ayarlayıp o sürati geçmezseniz daha az tüketiyorsunuz. Çünkü insna farkına varmasa da çoğu zaman geçiyor o hızı..

Onun farkındayım da ruhum o kadar sıkıntıya gelmiyor. Birde kamyon otobüsler arkana yapışıyor. 600km yol.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onun farkındayım da ruhum o kadar sıkıntıya gelmiyor. Birde kamyon otobüsler arkana yapışıyor. 600km yol.

En cok o koyuyor zaten .. Cok kez oyun oynarım .. Gelir ben basarım yavaşlarim, gelir yine basarım en son şoför geliririz selektor atar 10 sn sonra ikimizden biri uzar gider :) yoksa uyurum yolsa :kıhkıh: action Sart. Ama tatlı actionlar :D

Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gün işe birazcık :):D geç kalmışım. :kıhkıh: Yetişebilmek için allah ne verdiyse basmak zorunda kaldım. Yol boş ve tamamen düz duble yol. Hızımı söylemek istemiyorum.

Ortalamam 5,1 lt idi, iş yerine vardığımda 5,9 lt ye çıkmış. Gelirken ekonomik kullandım. Şu an 5,7 lt. Rekor gitti galiba. Artık mümkün değil 5 lt ye düşmesi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gün işe birazcık :):D geç kalmışım. :kıhkıh: Yetişebilmek için allah ne verdiyse basmak zorunda kaldım. Yol boş ve tamamen düz duble yol. Hızımı söylemek istemiyorum.

Ortalamam 5,1 lt idi, iş yerine vardığımda 5,9 lt ye çıkmış. Gelirken ekonomik kullandım. Şu an 5,7 lt. Rekor gitti galiba. Artık mümkün değil 5 lt ye düşmesi.

Iş falan değmez valla. Hep beraber yapmayalım. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşe geç kalmayı sevmiyorum. Aldığım ücreti haketmemiş gibi hissediyorum sonra, ne bileyim. Bir tür pişmanlık olsa gerek. Hatta aklımdan geçiyor bazen. Sadece işe giderken kaza yaparsam canım çok sıkılmaz diyorum. (Allah korusun)

Değmez tabi de. Geç kaldım işte. Artık bir saat erken giderim. Yavaş giderim diyorum ama, bu günkü gibi aksi bir durum olmazsa...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Bu kadar az nasıl yakıyorsunuz açıkçası ben anlamakta zorluk çekiyorum.

Benim araç 2000 km de 6,8 LT/100KM yakıyor şu anda.(Şehiriçi)

Focus 3 TDCI 95'lik Sedan Trend...

Sizinki şuan normal biraz daha alışsın motor 6.3 civarı oturur..Daha fazla beklemeyin ist'da..

istanbul özel bir şehir biliyorsunuz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.