Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

focus 3 yakıt tuketimi

Deniz Turan

Önerilen Mesajlar

Ya arkadaşlar boşverin takmayın kafanıza, alınan alınmış artık, düşük değerlere inince madalya takmıyorlar merak etmeyin. inse de size çıksa da size.. kısacık hayatta böyle şeylere üzülüp sevinmeye değmez bence :)

Orası öyle fakat benim bu tüketim olayını kafaya takmamda 2 sebep var hem hızlı gitmiş olmuyorum hemde maddi açıdan az da olsa zarar görmüyorm :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumdaşlar

3. Depo tamamı şehir içi 7.70 ortalama ile bitti. Yolbilgisayarı %99,9 oranla doğru çıktı. Araç şimdi 1800km. bakalım ne zaman düşecek bizim C-Max.. günlük araç kullanma yaklaşık 5km+5km veya 10km+10km olur.

İzzet Ç. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben dizel sanmıştım...yaşlilik işte :kıhkıh: .....bu arada iyi bir ortalama yakalamış ozaman.....

Estağfurullah öyle şeymi olur forumda genelde herkesin aracı dizel alışkanlık olmuştur :) Ayrıca teşekkür ederim normalde 4bin 5 bin devirden önce vites değiştirmeyen ben biraz evcilleştim diyebilirm :) arabanın vites değiştirme ikazlarına uyumaya başladım ve sakin sürüyorum :)

Aybars Altay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Estağfurullah öyle şeymi olur forumda genelde herkesin aracı dizel alışkanlık olmuştur :) Ayrıca teşekkür ederim normalde 4bin 5 bin devirden önce vites değiştirmeyen ben biraz evcilleştim diyebilirm :)arabanın vites değiştirme ikazlarına uyumaya başladım ve sakin sürüyorum :P

Hakkaten değişim ikazlarına uyunca iyi değerler elde edilebiliniyor....Gerçi forumda uymayın diyen arkadaşlar var... ama bende dikkate alanlardanım.. :) .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hakkaten değişim ikazlarına uyunca iyi değerler elde edilebiliniyor....Gerçi forumda uymayın diyen arkadaşlar var... ama bende dikkate alanlardanım.. :P .

Bundan önce hali hazırda bende uymuyodum hem şehir içinde hem şehir dışında yüksek devirlerde vites değiştiriyordum.Şehir dışında uzun yolda yani işe yaradığının kanıtı yukarda :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bundan önce hali hazırda bende uymuyodum hem şehir içinde hem şehir dışında yüksek devirlerde vites değiştiriyordum.Şehir dışında uzun yolda yani işe yaradığının kanıtı yukarda :P

Tabii..tabii...bende uzun yolda da uydum....hatta arada biraz basmama rağmen değerler baya iyidi.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabii..tabii...bende uzun yolda da uydum....hatta arada biraz basmama rağmen değerler baya iyidi.... :P

Dizelin değerleri herzaman güzel :) 3 lü sayılara bile indirenler olmuş önceki konularda olması gerek .Tabi ekonomi yapıcam diye böyle sakin sürünce yolculuklar monotonlaşıyo arada biraz hız biraz adrenalinde gerekli tabi kurallar dahilinde :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cumartesi Antalya'dan İstanbul'a döndüm.585km yol, 100-160km arası süratlerde sürüş, 5,8lt/100km yaktı. Düzgün asfalt farketmeden 160 görülüyor. Ses yok gibi, özellikle motor sesi çok iyi yalıtılmış olduğu için sadece asfalt kalitesine bağlı ses değişimi oluyor. Motor sesi biraz fazla bile yalıtılmış denebilir, devirlenme ve hızlanma duygusunu azaltıyor sanki.

Antalya çıkışı Kepez çıkışında uçak pisti şeklinde yapılmış düzlükte 6.viteste 190 gördü. Sanki son hız 5.viteste görülür gibi geldi. Daha fazla devirlenmiyordu araç. Bu arada frene basınca çok dikkatli olmak gerekli, o süratte biraz sert fren hiç güvenli gelmedi.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cumartesi Antalya'dan İstanbul'a döndüm.585km yol, 100-160km arası süratlerde sürüş, 5,8lt/100km yaktı. Düzgün asfalt farketmeden 160 görülüyor. Ses yok gibi, özellikle motor sesi çok iyi yalıtılmış olduğu için sadece asfalt kalitesine bağlı ses değişimi oluyor. Motor sesi biraz fazla bile yalıtılmış denebilir, devirlenme ve hızlanma duygusunu azaltıyor sanki.

Antalya çıkışı Kepez çıkışında uçak pisti şeklinde yapılmış düzlükte 6.viteste 190 gördü. Sanki son hız 5.viteste görülür gibi geldi. Daha fazla devirlenmiyordu araç. Bu arada frene basınca çok dikkatli olmak gerekli, o süratte biraz sert fren hiç güvenli gelmedi.

Uzun yol ve bu hızlar için normal değerler...

Son hızı 5.viteste denemek lazım daha önce de yazmıştım.

Daha doğrusu öğrenmek için kitaba bakmak lazım en iyisi denemektense...

Aslında frenlemede çok sorun yok ama o hızlarda milimetrik direksiyon oynamaları dahi ürkütücü salınımlara neden olabiliyor. Frenlemede burun dalınca sürücü de hareketten etkileniyor, direksiyonu stabil tutmak önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.