Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Çeşit Çeşit Insan Var Tabi

Servet Ö.

Önerilen Mesajlar

Dün gece arabamı bıraktığım yol kenarında elemanın biri (aslında çok güzel sıfatlarım var ama neyse) şöför kapısını ve arka çamurluğu çizmiş. Bunu yoldan geçen araba değil kaldırım tarafından geçen birisi yapmış. Arka çamurluktaki daha yüzeysel görünsede şöför kapısındaki çizik için belliki zorlamış kendini eleman, vernikten alta inmiş bile olabilir. Moral bozukluğundan öyle çok detaylı incelemedim.

Şimdi mesele şu; bu çizikleri autokingde yaptırabilirmiyim, yaptırdığımda düzgün bir hale mi döner yoksa başka bir yol mu tavsiye edersiniz. Ne bileyim kapıyı mı boyatıcaz? Yoksa üstüne rutuş yapıp her arabaya bindiğimde canımı mı sıkacak?

Sırf vernikse nasıl düzeltilir, sonuç nasıl olur? Vernikten alta inmişse nasıl düzeltilir, sonuç nasıl olur? Varmıdır tecrübesi olan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün gece arabamı bıraktığım yol kenarında elemanın biri (aslında çok güzel sıfatlarım var ama neyse) şöför kapısını ve arka çamurluğu çizmiş. Bunu yoldan geçen araba değil kaldırım tarafından geçen birisi yapmış. Arka çamurluktaki daha yüzeysel görünsede şöför kapısındaki çizik için belliki zorlamış kendini eleman, vernikten alta inmiş bile olabilir. Moral bozukluğundan öyle çok detaylı incelemedim.

Şimdi mesele şu; bu çizikleri autokingde yaptırabilirmiyim, yaptırdığımda düzgün bir hale mi döner yoksa başka bir yol mu tavsiye edersiniz. Ne bileyim kapıyı mı boyatıcaz? Yoksa üstüne rutuş yapıp her arabaya bindiğimde canımı mı sıkacak?

Öncelikle geçmiş olsun Servet bey. Gerçekten can sıkıcı bir durum fotoğraf paylaşsanız daha detaylı çözümler sunulabilir. Boyatma işlemi son çareniz olsun, autoking'e uğramanızı tavsiye ederim önceki aracıma park esnasında sizinki gibi arka çamurluğun uç tarafında avuç içi kadar göçük vardı muhtemelen bir acemi sürücü neticesinde olmuştu, boya son çare olarak yapabilirmisiniz diye gittim sonuç mükemmeldi.

Tavsiyen autoking'e bir uğrayın hatta kaskonuzda mini onarım klozu varsa ücretsiz olarak sorunu giderebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIISorular ve Sorunlar" kategorisinden "Ortak Alan - Sosyal Otomobil Sohbetleri" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.Ek olarak dikkat edeceğimiz kurallar

11- Konu açarken ve/veya mesaj yazarken, konu başlığında(ilk harf hariç) ve/veya mesajın tamamında büyük harf kullanılmayacaktır.
Mesajlarınızda Türkçe yazım kurallarına uyulmalıdır, genel kabul görmüş kısaltmalar dışında kısaltmalar kullanılmayacaktır.
Konu başlığı; konunun içeriğini özetlemelidir. lütfen yardım, acemiyim, acil ve benzeri şekilde olmamalıdır.. Bu tür başlıklarla açılan konuların forumda açık kalmasına izin verilmeyecektir..

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onca zorlukla arabanı alırsın aslında için elvermez sokağa bırakmaya istemeye istemeye park edersin, bir sabah kalkarsın gayet nizami bir çizgiyle; sanki dersin t cetveliyle çekemezin, kansızın biri gelir sırf gıcıklık olsun diye yeri geldiğinde daha önemli işlerin olduğu halde en değerli zamanını harcadığın şeyi hiç bir tereddüt etmeden çizer ve gider. Çok sinir bozucu boyatsan bir dert, boyatmasan bir dert; o yüzden arkadaşlar iki tane aracın olacak biri garajında duracak sağlam şöyle ciğerli bir motor, kapında ise 2. el temiz şehir içi için lpg li bir araç. Şahsen ben böyle yapma düşüncesindeyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tezcanlı adamım ben gösterdim Autoking'e. Kapı lokal boya+full vernik. Çamurluk full boya + vernik. Arka çamurluğu yaptırmayayım katlanırım ona, ama kapıdaki şöför kapısı olduğumda hergün gördüğümde küfür edip durmaktansa gidip yaptırayım diyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öküzistanda araba bırakmak tehlikeli böyle çiziyor işte boynuzlar, en iyisi fazla kafaya takmamak, malum sakınan göze çöp batar.

Bizde en çok çocuk bisikletleri yapıyor böyle çizikleri.

Ben de olsam yaptırırdım, ama her an yenisi olabilir maalesef.

Geçmiş olsun, en kötüsü böyle olsun!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

derin çizgiye rütuş yapıp düzeltebilirsiniz. 0 numara suluboya fırçası alacaksınız. çok nazik değdirerek sürüp fazlalıkları parmağınızla alabilirsiniz. maksat yeni boya orada leke bıraksın gibi bir şekilde kapatsın. sonra üzerine cila uygulanabilir.

rütuş boyayı ise ben modacar.com dan aldım. sıvısıda var, spreyi de alman malı. renk birebir aynı ton farkı bile yok.

http://www.modacar.com.tr/urun/mr--multi-rivoluzione-ford-boya-kod--aytozu-gri-fircali-rotus-boyasi-96m049.aspx

benim kapıda da 2-3 mm kare bir boya atması var. macun görünüyordu. kapı çıtaları şöyle altta olan arabalardan (komşulardan vw bora sı olanlar olabilir, çıtanın ucu resmen tornivida gibi) birinin çıtası kapıyı açınca benim kapıya sağlamca sürtmüş denmez vurmuş, kapıyı nasıl açtıysa yolcu tarafı. arabamı park ederken en sola park etmeye çalışıyorum ki, yanımda park eden arabanın şöförünün kapısına denk gelsin, şöförler yolculara göre daha bilinçli oluyor.

tüm bu tedbirlere rağmen yapacak bir şey yok, her an yenisi olabilir.

11- Konu açarken ve/veya mesaj yazarken, konu başlığında(ilk harf hariç) ve/veya mesajın tamamında büyük harf kullanılmayacaktır

ilk kelimede ilk harfi büyük, diğerlerini küçük yazıyoruz ama başlık gönderilince sistem otomatik tüm kelimelerin baş harflerini büyütüyor. bu da pek hoş olmuyor "ile, ve" gibi kelimeler büyük harf olunca, görüntü bakımından.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilk kelimede ilk harfi büyük, diğerlerini küçük yazıyoruz ama başlık gönderilince sistem otomatik tüm kelimelerin baş harflerini büyütüyor. bu da pek hoş olmuyor "ile, ve" gibi kelimeler büyük harf olunca, görüntü bakımından.

Maalesef öyle fakat bazen okadar çok büyük harf ile yolluyorlarki onu düzeltmektense böyle olmasını tercih etmiştik zamanında.. Fakat ona özel birşey yapmaya çalışayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.