Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Polen Filtresi Değişimi?(Nerede Olduğunu Bir Türlü Bulamadım)

Ömer Önder

Soru

Arkadaşlar aracımın polen filtresini bakım öncesi değiştirmek istiyorum ya da en azından bir durumunu görüp hava tutup temizlemek istiyorum.Ne yazık ki nerede olduğunu bir türlü bulamıyorum..detaylı bir şekilde yerini tarif ederseniz çok sevineceğim.. :)

Ömer Önder tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

orijinalden kastedilen Ford marka ise alabilirim.

Erol otomotivin sitesinde görsellik yok.yani online satış yok sanırım. Telefon edip EFT ile ödeme gerekir sanırım

Ben de servisin yanıltması yüzünden değiştirdim. 96 tl aldılar. O esnada öğrenmiştim. Galiba kargoyla gönderiyorlardı. Bence dışardan 80 e almayın yazık olur
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de servisin yanıltması yüzünden değiştirdim. 96 tl aldılar. O esnada öğrenmiştim. Galiba kargoyla gönderiyorlardı. Bence dışardan 80 e almayın yazık olur

Nisan 19 una ilk bakım için randevu aldım fiyat konusunda sıkı bir pazarlıktan sonra anlaştık. Poleni değiştirirsek 65 - 70 TL den bahsetti yetkili servis. O zaman buradaki servisten bu işi bitirebilirim:)

Bilgi için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nisan 19 una ilk bakım için randevu aldım fiyat konusunda sıkı bir pazarlıktan sonra anlaştık. Poleni değiştirirsek 65 - 70 TL den bahsetti yetkili servis. O zaman buradaki servisten bu işi bitirebilirim:)

Bilgi için teşekkür ederim

Aynen abi değiştirmeside çok zor değil. Yazık paramıza. Ben yan sanayi bile takabilirim açıkcası
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de ilk bakımda polen filtresini değiştirmemiştim. Bu aralar klimayı açınca iyi soğutmadığını düşünüyorum suçluyu değiştirmediğim polen filtresi olarak görmeye başladım. yukarıda verilen linkteki değişim videosunu izledim ama epey zahmetli bir iş gibi geldi bana. Kendi değiştiren arkadaş varsa öneri tavsiye alabilirim. Eğer göründüğü gibiyse filtre elimde kalır gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben de ilk bakımda polen filtresini değiştirmemiştim. Bu aralar klimayı açınca iyi soğutmadığını düşünüyorum suçluyu değiştirmediğim polen filtresi olarak görmeye başladım. yukarıda verilen linkteki değişim videosunu izledim ama epey zahmetli bir iş gibi geldi bana. Kendi değiştiren arkadaş varsa öneri tavsiye alabilirim. Eğer göründüğü gibiyse filtre elimde kalır gibi geliyor bana.

Çooook kolay hiç korkmadan tornavidayı alın elinize. Filtre girerken biraz zorluyor ama esnekliğinden faydalanın.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mann,Bosch hatta Fil gibi kendisini ispatlamış filtreleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Her markanın karbonlu ve karbonsuz olarak modelleri mevcut.

Yarı yarıya ucuz oluyor.

Yazık günah paraya, ben serviste kazıklanmak istiyorum sanane derseniz hayırlı kazıklanmalar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mann,Bosch hatta Fil gibi kendisini ispatlamış filtreleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Her markanın karbonlu ve karbonsuz olarak modelleri mevcut.

Yarı yarıya ucuz oluyor.

Yazık günah paraya, ben serviste kazıklanmak istiyorum sanane derseniz hayırlı kazıklanmalar :)

fil filtre itinayla temin edilir:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sağ ön yolcu tarafında sigorta kutusu var üstü siyah onun sağ tarafında.

YouTube ye yada google ye "Ford Focus 3 cabin air filter " yazın 25.58 dakikalık bir video var orada çok güzel gösteriyor.

Tuncay Tunca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nerede aradınız da bulamadınız ?

Araştırmadan önce tavsiyem yetkili servisi arayarak yerini 2 dk da DOĞRU şekilde öğrenmenizden yana :yeah:

Ayrıca hava tutup temizlenecek birşey değil bu filtre yenisi ile zamanı geldiğinde değiştirilmesi tavsiye edilir.

Yetkili servisi arayip soracaksam bu site ne ise yariyacak...bu sitede verilen her cevabi sanayide ustalarda veriyo gidip onlara soralim o zaman....
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kağıt filtre takılı ise veya kağıt filtre takacaksınız kendiniz yapın.

Ama karbon filtreyi çıkartıp karbon filtre takacaksınız hiç uğraşmayın. Videoda durduğu gibi durmuyor. Adamın canını çıkartıyor.

BCM sökülme den mümkün değil gibi. BCM'yi tamamen çıkartmak gerekmiyor. öne doğru getirip arkasındaki boşluk yetiyor.

c042324f9d081ecaf4e19906f78c5f4c.jpg

Akü + ucunu sökün.

Yeşil okla gösterilen Mandalların tırnaklarını atlatıp yukarıya çevirin.

Maui okla gösterilen soketleri çıkartın. Diğerlerine gerek yok.

Kırmızı Okla işaretti tırnakları iterek alt tarafı kurtarın. Üsteki tırnakları kurtarın. BCm öne doğru çekildiğinde altta kalan boşluk yeterli olur.

Tersten uygulayıp yerine takın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben carbon filtreyi sigorta kutusunu oynatmadan söküp taktım ama sırılsıklam ter içinde kaldım yapıncaya kadar. Hem yeri uzak, el girmiyor, hem de filtre esnek değil yuvasına sokabilmek için düz tutmak gerekiyor, düz tutmanıza sigorta kutusu engel oluyor. İllet bir yere koymuşlar. Zaten birçok araçta polen filtresi sinir bir yerde, bunu daha kolay yere neden koymazlar ki? kendimiz değiştirmeyelim diye mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.