Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arka Kapı Koruma Bandı Altındaki Sıvı Boya

Hasan Şahin

Soru

Arkadaşlar merhaba aracım sedan tdci titanium arka kapı alt tarafa doğru kalın silikon gibi şeffaf plastikin içindeki , aracın boyası kurumamış hala sıvı duruyor arka kapının kapandığı yerdeki koruma bandı bildiğim kadarıyla ve içerisindeki boya elle sürüldüğünde oradan oraya kayıyor kurumamış yani poşet içerisindeki su gibi hareket ediyor. O bant çıktığında o kısımda reZalet bir görüntü olacak boya akıp gidecek şu an tatillerim Pazartesi döneceğim ne dersiniz servise götüreyimmi?

Ayıp kusur kabul edilir mi?

Nasıl bir yol izleyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bahsedilen yer burası:

esik.jpg

Bu konuda biraz tartışılmıştı işlevi, başka konular da vardı ama bakamadım daha fazla: 

Ne işe yaradığına gelirsek:

Arabanın aerodinamik özelliğinden ön tekerlekten dağılan toz toprak arkaya doğru aşağıdaki şekildeki gibi bir yol izliyor ve özellikle hafif çıkıntılı olan o bölgeyi zımpara misali taşlıyor.

Çamurlu iken arabayı inceledim. Ön çamurluğun etrafından arka aşağıya doğru açıklığı aşağıya bakan yay gibi kıvrılarak inen çamur izleri var.
Yani aerodinamik olarak tam folyonun yapıştırıldığı yerde toplanıyor yandan geçen hava ve içinde barındırdığı ince parçacıklar zımpara etkisi yapıyor olmalı.
Bunu servisten biri veya teslimdeki eleman anlatsa (tabii öncelikle bilse) biz de böyle kafa patlatmasak! 

TOZ.jpg

Sıvı kalmış boya konusuna gelirsek:

Boyanın sıvı kalması mümkün değil, o zaman folyo yapışmazdı zaten.

Ancak içine hava hapsolmuş olabilir, o da sıvazlayınca yer değiştirebilir.

Sonuçta bu folyo olmazsa olmaz değil, o bölgede yaşanabilecek boya zedelenme ve dökülmelerine her ihtimale karşı alınmış çok da önemli olmayan bir önlem.

Bence öyle bırakın.

Çok rahatsız ediyorsa sökebilir ya da servise danışabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem bey teşekkürler fotoğrafını eklemişiniz teşekkütler.

İşte o koruma bandının içerisindeki aracın boyası sıvı halde duruyor elle oynatınca boyanın çıktığı o kısımdaki boyanın hareket ettiği görünüyor bariz belli su değil.

Salı günü en erken vidyo ekleyebilirim alırkende o kadar herşeyine dikkat etmiştim kusur ayıpsa eğer ben değil Ford düşünsün :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

boya garantili ve serviste tamir edilir yazar kitapçıkta..aynı şekilde pas da..garantisi içinde paslansa belli bir yer, yapacakları şey o bölgeyi zımparayıp yeniden boyamak. arabayı değiştirmezler, mahkeme süreci açık kapı tabi..

cem abinin bahsettiği aero dinamiğinden etkilenmesini istemiyorsanız arabanızın, önlere benim gibi paçalık taktırın..maşallah daha aracıma taş sekmedi. serpinti çamur görmedim ön tekerlerden yayılan..bayağı koruyor..sürekli stabilize ve çamurlu yolda gitsek neyse, belki; ama şehir koşullarında çok başarılı..

arasıra kötü yerlerden geçerken koruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mehmet bey, boyanmasını elbette istemem. Mahkemeye bile gerek kalmaz Ford Türkiye ile bile muhatap olmam. Ford Avrupa genel merkeze bir mail sonrasında Ford Türkiye peşimde koşar ki daha öncede benzer sorunları benzer şekilde çözüme kavuşturdum. Umarım arkadaşların dediği gibi su vb dir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mehmet bey, boyanmasını elbette istemem. Mahkemeye bile gerek kalmaz Ford Türkiye ile bile muhatap olmam. Ford Avrupa genel merkeze bir mail sonrasında Ford Türkiye peşimde koşar ki daha öncede benzer sorunları benzer şekilde çözüme kavuşturdum. Umarım arkadaşların dediği gibi su vb dir.

serviste o kabarıklığın üzerine iğne ile delik açıp akıtırsınız ne olduğu ortaya çıkar. konya servisi o beyaz parçanın garanti ile değiştirdiklerini bile söylemişti.. sonuçta yapışkanlı kaput koruma filmi.. inşallah istediğiniz sonucu alırsınız..araç beyaz mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.