Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2013 Yeni Mazda 3 Tüm Detaylı Açıklama Motor Ve Fotoğrafları Burada

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Avrupa'dan çok olumlu incelemeler geldi, vaktim olduğunda paylaşacağım.

Tasarım olarak ilgi çekici, malzeme kalitesi çok düzelmiş deniliyor. 

Ancak Türkiye için, daha önce de yazmıştım, en önemli eksiği motor gamı, 1.5 makineler benzinli ve kasaya göre göreceli güçsüz, şimdilik dizeli yok, 2.0 skyactivler mantıklı ama onlar da vergiden kaybediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa'dan çok olumlu incelemeler geldi, vaktim olduğunda paylaşacağım.

Tasarım olarak ilgi çekici, malzeme kalitesi çok düzelmiş deniliyor.

Ancak Türkiye için, daha önce de yazmıştım, en önemli eksiği motor gamı, 1.5 makineler benzinli ve kasaya göre göreceli güçsüz, şimdilik dizeli yok, 2.0 skyactivler mantıklı ama onlar da vergiden kaybediyor.

Harfiyen katılıyorum. Acaba ışıklı torpido ve cam düğmeleri gelecek mi? Corolla gibi rezalet olmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Yalnız mazda'ya ne başlık açmışız hee :)

Ncap'dan çıktı bu modelde 5 yıldızını kaptı.

Yine yolcu koruması bir connect kadar olamamış, ilginç: http://euroncap.com/results/mazda/3/537.aspx

Esp testi

Çarpışma testi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

mazda 3 2014 sonunda 1.5 skyactiv dizel motorla gelecek, eğer adama akıllı bir tanıtım yapıp ortalama bir fiyat politikası izlerlerse efsane olabilir, çünkü motor anlatıldığı gibiyse olağanüstü, 2.2 dizel skyactiv yakıt tüketim verileri bile 1.6 lar kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mazda 3 2014 sonunda 1.5 skyactiv dizel motorla gelecek, eğer adama akıllı bir tanıtım yapıp ortalama bir fiyat politikası izlerlerse efsane olabilir, çünkü motor anlatıldığı gibiyse olağanüstü, 2.2 dizel skyactiv yakıt tüketim verileri bile 1.6 lar kadar.

Mazda'dan artık yeni araçları için ortalama fiyat beklememek gerekiyor çünkü klass değiştirme kararı aldı firma.

Pahalı araç, kaliteli hizmet vb gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mazda ve Türkiye ilişkisi hiç normal olamadı. O yüzden Mazda'ya tıııın diyoruz. Premium olma yolunda hayırlı işler. Önce Türkiye'deki kullanıcılarını müşteri yerine koysun adam gibi markasına sahip çıksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Mazda kullananlara acaba satıcının akrabası mı? Çok ucuza mı aldı? falan gibi bakıyorum. Arabaya laf yok iyidir, kötü demem. 

Mazda 2 yi ben bir dönem forumumuzda da yazan Kaandan almıştım. Şİmdi bunlar mazda bayiiliğinden çıkmak istiyor o yüzden stokları zararına veriyorlar. Ben de oturdum siparişe .

Fiyat 25900 sen ne veriyorsun dedi. Helalinden 23 vereyim dedim 23.5-24 arası bağlarız diye düşünüyorum . Tamam verdim gitti dedi " ah ulan keşe 22 deseydim dedim kendi kendime :) ) Fakat yanımızda duran satış temsilcisi bana çaktırmadan kaş göz yapıyor. " Ama Kaan bey maliyeti daha fazla " falan diyor. Kaan da Cenk yabancı değil konuş falan dedi. "Ama efendim  bize gelişi 23700e denk geliyor falan dedi " Velhasıl ben onu öyle aldım. Araba zaten %60 fiesta. Hala burnumda tütüyor en sevdiğim en çok bağlandığım arabalarımdan biriydi. 

Şaka yapıyorum ya sorsan yeni jazzı, mazda 3 ü, makyajlı focusu, fiesta 1.0 powershifti çıkar çıkmaz alacağım :D :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

O değil de yeni mazda 3ü sitesinden konfigüre edebiliyorsunuz :)

Ben yaptım 78.016 TL tuttu. 1.5 120 bg atmosferik benzinli 6 ileri otomatik.

http://www.mazda-tr.com/konfigurator/#/configurator/m3

Yalnız aracın tüketimi muazzam tutarsa tabi bu sefer bunu detaylı test etmek istiyorum :( cx5 için gittiğim bayi çok kötüydü.

7-7.5 bile yaksa kafii.. Tek sorun gücünün yeterliliği..O da az değildir sonuçta aile arabası için bence uygun dizel yerine alınabilir.

Manuel versiyonda üst donanım eklenmiyor belki conf. hatasıdır, bu kötü birşey.

Donanımları da inceledim, fena değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız aracın tüketimi muazzam tutarsa tabi bu sefer bunu detaylı test etmek istiyorum :( cx5 için gittiğim bayi çok kötüydü.

7-7.5 bile yaksa kafii.. Tek sorun gücünün yeterliliği..O da az değildir sonuçta aile arabası için bence uygun dizel yerine alınabilir.

Manuel versiyonda üst donanım eklenmiyor belki conf. hatasıdır, bu kötü birşey.

Bu devirde atmosferik motor mu kaldı diiyorum ama bir araba alırken en son baktığım şey performans benim.

Mazda 3 çok şey vaat ediyor. Müsait olursak bu tarafta olursa beraber gidelim :) Ben de ilk günden gitmek istiyorum.

Şu display içeri girmiyormuş. Camı kırıp çalar mı bizimkiler ??  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu devirde atmosferik motor mu kaldı diiyorum ama bir araba alırken en son baktığım şey performans benim.

Mazda 3 çok şey vaat ediyor. Müsait olursak bu tarafta olursa beraber gidelim :) Ben de ilk günden gitmek istiyorum.

Şu display içeri girmiyormuş. Camı kırıp çalar mı bizimkiler ??  

Ama özel bir motor belki handikap ileride nasıl olacağı olabilir. 

Merser'i aradım. Nisan'da satış başlıyor, testler de öyle dedi.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.